TEOG soruları, 8. sınıf TEOG sınavı, TEOG sınav sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG 1. dönem merkezi ortak sınavları tamamlandı. Sınav kitapları görme engelliler için özel olarak Bakanlığın sitesinde yayınlandı.

8. sınıflar için yapılan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 1. dönem merkezi ortak sınavlar gerçekleşti. TEOG sınavları sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belirlenmedi. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı'nın bildirisine göre 8. sınıf ortak sınav sonuçları Ocak 2014 açıklanacak.
 
Bakanlığın sitesinde görme engelliler için hazırlanan soru kitapçıklarının yayımlandı.  Ayrıca Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı dil sorularına ait kitapçıklar da yayınlandı. TEOG sınav sonuçları e-okul sayfasında yayınlanacak.
 
8. Sınıf Ortak Sınav 1. dönem Mazeret Sınavları 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde, 2. Dönem Mazeret Sınavları ise 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak. 
 
Sınavda yer alan tüm derslere ait kitapçıklar bakanlığın internet sitesinde yayınlandı.
 
TEOG mazeret sınavına girebilmek için; öğrencilerin mazeretlerini belirten resmi belge veya velisinin izniyle belirlenen tarihlerde sınava girebilecek.Ayrıca sınav esnasında rahatsızlanan ve sınava devam edemeyen öğrenciler sağlık sorunlarını belgelendirdikleri takdirde mazeret sınavına girebilecek.
 

YORUMLAR