TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2013-2014 TEOG sınav sonuçları

TEOG sınav sonuçları, TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, TEOG sonuçları, 8. sınıf TEOG sınavı, TEOG sınav sonuçları açıklandı mı, TEOG soru ve cevapları

Bugünlerde yeni SBS olan TEOG sınavının puan hesaplama robotuna büyük rağbet var. Zira kitapçıklarını alan ve kaç doğru, kaç yanlış yaptıklarını gören öğrenciler, TEOG puan hesaplama motoru sayesinde puanlarını tahmin edebiliyor. Hafta sonunda bol bol baktiniz var; TEOG puan hesaplama robotu haberevet.com'da.

TEOG sınavı hakkında bilinmeyenleri bildirmek bizim görevimiz. Özellikle kitapçıklarını alan öğrenciler, acaba kaç puan alacağım diye sormadan edemiyor ve TEOG puan hesaplama robotu iş görüyor. Türkçe ve Matematik gibi 6 dersten ilk yazılılara giren 8. sınıf öğrencileri tüm derslerin soru ve cevaplarını indirmek istiyor.

Pek çok öğrenci henüz TEOG'un açılımını bilmiyor. TEOG demek, Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş sınavı anlamına geliyor. Kitapçıklar elinizde olduğuna göre, TEOG puna hesaplama robotu ile bol bol puan hesaplaması yapabilirsiniz. 1. yazılılar belli oluyor, bakalım gelecek dönemde neler olacak? Matematik, Türkçe, İnkılap Tarihi, Din Kültürü, Yabancı Dil ve Fen Teknoloji.

Teog Sınav sonuçlarının bildilirmesi Sbs yerine ilk defa uygulanan Teog merkezi ortak sınavı 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde sorunsuz bir şekilde 8.sınıflara yapılan Türkçe , Matematik , Fen ve Teknoloj,İngilizce , Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi ve T.C İnkilap tarihi derslerinden oluşan 20 şer soruluk testler halinde iki günde uygulandı.

Teog sınav sonuçları için Meb tarafından yapılan duyuruda Teog Merkezi ortak sınav sonuçlarından önce 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde 28-29 kasım 2013 tarihlerinde mazeretlerinde dolayı teog merkezi ortak sınavına katılamayan 8.sınıf öğrencilerine yapılacka telafi sınavlarından sonra 2014 Ocak ayı içerisinde Teog Merkezi Ortak Sınav sonuçlarının ilan edileceği belirtildi.

Teog Merkezi ortak sınavında 2 soru iptal edilmişti 2 Soru iptali ile o testlerde değerlendirme geçerli soru sayısı dikkate alınarak yapılacaktır.

Ortaokul 8. sınıfların birinci dönem ortak sınavı 28-29 Kasım 2013’te, bunun mazeret sınavı ise 14-15 Aralık 2013’te yapılacak. Sınav Sonuçları ise Ocak ayı içinde açıklanacak.

İkinci dönemin ortak sınavları ise 28 - 29 Nisan 2014’te yapılacak. Bu sınavın mazeret sınavı ise 10-11 Mayıs 2014’te yapılacak. Sınav sonuçları ise Haziran ayı içerisinde açıklanacak.

TEOG yani yeni SBS sistemi. Bu sene ilk kez uygulandı bu sistem. Merkezi Ortak yazılı sistemi. 8. Sınıflar ikişer oturumla sınava giriip bu sınavaların ortalamaları alınacak. Okul başarı puanları ile birlikte de hangi okula girebilecekleri belli olacak. İşte yeni sistemin puan hesaplama robotu. 


YORUMLAR