TEOG Sınav Sonuçları, 2.dönem TEOG Ne Zaman Yapılacak? 2013-2014

2013-2014 TEOG sınav sistemi, TEOG Nedir? TEOG sonuçları, E-okul yönlendirmesi, TEOG ortak sınav sonuçları, TEOG sonuç robotu

     E-okul sistemiyle artık veli ve öğrencilerin notlaırna ulaşmaları çok kolay. MEB e-okul sistemi sayesinde veliler öğrencilerinin durumlarını online olarak takip edebiliyor. e- okul veli bilgilendirme sistemi için tıklayın. e-okul girişi, e- okul lise girişi, e- okul hilesi, e-okul oyunları, e-okul tqakdir teşekkür hesaplama için doğru adrestesiniz. TEOG soru ve cevapları, TEog e-klavuz, TEOG Nedir? E-Okul nedir?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfası için tıklayın

Norm kadro tespiti, ücretsiz ders kitabı dağıtımı, merkezî sistem sınav plânlaması ve uygulanması gibi birçok çalışmaya esas olacak öğrenci bilgilerinin MEBBİS sistemi gibi merkezi bir veritabanında toplanarak ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılması için e-Okul projesi başlatılmıştır.  Proje kapsamında öğrenci bilgileri, T.C. Kimlik Numarasını kullanmak suretiyle MERNİS sisteminden alınarak e-okul’ a kaydedilecektir.

E-okul girişi için tıkla.

TEOG Sınav Sonuçları

Öğretmen ve öğrenciler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerin orta öğretim kurumlarına geçişlerini sağlamak amacıyla yeni düzenlemeler yapılmıştır. bu yeni düzenlemeler 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında ilk defa uygulanacaktır. Bu uygulmalardan biri TEOG sınavıdır. Bu sınav Türkiye'nin 81 ilinden gelen alan öğretmenleri tarafından öğrencilerin düzeylerine uygun olarak hazırlanmıştır. TEOG Sınavı, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi, TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabacı dil derslerinden oluşmaktadır. Bu derslerden dönem içinde 2 sınavı bulunanların ilki, 3 sınavı bulunanların ise 2.si ortak sınav olarak Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Bakanlığı tarafından yapılamaktadır.

I.Dönem TEOG Sınavı 28-29 Kasım 2013 tarihleriinde  09.00-10.30-12.00 saatlerinde 6 oturumda gerçekleştirildi,

II.Dönem TEOG Sınavı 28-29 Nisan 2014 Tarihinlerinde 09.00-10.30-12.00 toplamda 6 oturum olacak şekilde yapılacaktır.

TEOG Soru Dağılı ve Sınav Süresi

1. Gün Sınavları:

Türkçe Sınavı, sabah saat 09.00'da başlayacak 40dk sürecek olan sınav 20 sorudan oluşuyor.

Matematik Sınavı sabah 10.30'da başlayacak 40dk sürecek olan sınav 20 sorudan oluşuyor.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sınavı, öğlen 12.00'da başlayacak 40 dk sürecek olan sınav 20 sorudan oluşuyor.

2. Gün Sınavları ise şöyle olacak;

Fen ve Teknoloji Sınavı, sabah 09.00'da başlayacak 40 dk sürecek olan sınav 20 sorudan oluşuyor.

Tc. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Sınavı, sabah 10.30'da başlayacak 40dk sürecek olan sınav 20 sorudan oluşuyor.

Yabancı Dil Sınavı,  öğlen 12.00'da başlayacak 40 dk sürecek olan sınav 20 sorudan oluşuyor.

Sınavda yanlış soru sayısı doğruları etkilemeyecek. A ve B olmak üzere 2 kitapçıktan oluşan sınavların cevapları E- okul sisteminde kontrol edecek. öğretmenler ve okul müdürleri velilerle sınav sonuçları ve öğrencilerin durumu hakkında değerlendirme görüşmeleri yapacak. ortak sınavın yapılacağı okullarda sınav günü ders işlenmeyecek. Bu sınava girecek 8. sınıf öğrencileri sınav için ücreti yatırmayacak. Her öğrenci kendi okulunda sınava girecek ve geç kaln öğrencilere ek süre tanınmayacak. Sınav kutuları kapalı kutu kasalarla il ilçe sınav merkezlerine teslim edilecek ve il ilçe milli eğitim müdürlüklerinde kapalı olarak muhafaza edilecek. Sınav kutularının okullara dağıtılması sırasında oluşacak güvenlik önlemleri il ilçe milli eğitim müdürlüklerince sağlanacak. Sınıflar 20 kişilik olacak. Her öğrencinin kendine ait sınav cevap kağıdı olacak. Sınav soru kitapçıkları sınıf oturma planına göre dağıtılacak. Sınav yurtiçi ve yurtdışında aynı anda başlayacak. Öğrenciler sınav bitiminde sınıf yoklama listesine imza atacak. sınav soru ve cevap kitapçıkları bina sınav komisyonuna teslim edilecek. Sınav soru kitapçıkları isteyen öğrencilere dağıtılacak.

TEOG Sınav Sonuçları için tıklayın.

TEOG E-Klavuz için Tılayın

Kullanıcı Girişi

İlgili okulların işlem yapacağı ekranlar Internet tabanlı olduğundan bilgisayarınızda bulunan web tarayıcınızı kullanarak adres çubuğuna http://e-okul.meb.gov.tr yazınız ve ekranagiriniz. Gelen ekranın sağ tarafında bulunan kullanıcı girişi çerçevesindeki Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre alanlarını doldurunuz. Burada Kullanıcı girişi menüsü altında bulunan alanlar;

Giriş Kodu: Giriş kodu alanına, bu alanın üstünde bulunan rakamı yazınız. Her bağlantıda bu rakam değişecek ve yeni rakamı bu kutucuğa yazmanız gerekecektir.

Kullanıcı Adı: İlgili birimce verilmiş olan verilmiş olan Kullanıcı Adını ilgili kutucuğa yazınız.

 Şifre: İlgili birimce verilmiş olan şifreyi bu kutucuğa yazmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda e-okul Modülleri görülmektedir. Bu kısımda kullanıcı; şifre değişikliği yapabilir, e-okul haberlerine ya da diğer bilgilere erişebilir.

Şifre Değişikliği: Bu seçeneği tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfada şifre değişikliği yaparken dikkat etmeniz gereken kurallar sıralanmıştır.

 Eski Şifreniz: İlgili birimce verilmiş olan şifreyi bu kutucuğa yazmanız gerekmektedir.

 Yeni Şifreniz: Bundan sonra kullanmak istediğiniz şifreyi yazacağınız alandır.

 Yeni Şifreniz (Tekrar): Sistemin yeni şifrenizi doğrulaması için yeni şifrenizi bu alana tekrar yazmanız gerekmektedir.


YORUMLAR