TEOG mazeret sınavı, TEOG 8. sınıf mazeret sınavı sonuçları ne zaman açıklanır

8. Sınıf Ortak Sınav 1. dönem mazeret sınavlarının ne zaman yapılacağı açıklandı. Mazeret sınavına girecek öğrenciler için istenen belgeler haberimizin içerisinde yer alıyor.

8. sınıflar için yapılan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 1. dönem merkezi ortak sınavlar gerçekleşti. TEOG sınavları sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belirlenmedi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bildirisine göre 8. sınıf ortak sınav sonuçları Ocak 2014 açıklanacak.

8. Sınıf Ortak Sınav 1. dönem Mazeret Sınavları 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde, 2. Dönem Mazeret Sınavları ise 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak. 

TEOG mazeret sınavına girecilmek için; öğrencilerin mazeretlerini belirten resmi belge veya velisinin izniyle belirlenen tarihlerde sınava girebilecek.Ayrıca sınav esnasında rahatsızlanan ve sınava devam edemeyen öğrenciler sağlık sorunlarını belgelendirdikleri takdirde mazeret sınavına girebilecek. 

Bakanlığın sitesinde görme engelliler için hazırlanan soru kitapçıklarının yayımlandı.Ayrıca Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı dil sorularına ait kitapçıklar da yayınlandı.  TEOG sınav sonuçları e-okul sayfasında yayınlanacak.

 

YORUMLAR