Soner Kip Kimdir? Soner Kip Hayatı, Soner Kip hayat hikayesi, Soner Kip performansı izle

Hadise'yi ağlatan yarışmacı kim? Soner Kıp Senede Bir Gün şarkısını söyledi.. Sesiyle jüriyi etkiledi - Sahne Arkası Fotoğrafları

 

Soner Kıp Kimdir?

 Hayat hikayesiyle de jüri üyelerini duygulandırdı hatta Hadise gözyaşlarına boğuldu.

Ancak Türkiye Soner Kıp’ı çok iyi tanıyor. Çünkü o, 2012 yılında ATV’de yayınlanan Bir Şarkısın Sen’in minik yarışmacılarından biriydi. Seslendirdiği sanat müziği eserleri ve sesiyle herkesi büyüledi.

BİR ŞARKISIN SEN’DE BABASI TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ

Soner Kıp Bir Şarkısın Sen’de de hayat hikayesiyle ilgi çekmişti. İşte Bir Şarkısın Sen’deki Soner Kıp’ın hayat hikayesi; Babası bir trafik kazası sonucu çalışamayacak durumda olduğundan okulu bırakmak zorunda kalmış. Çay bahçesinde garsonluk yapmaya başlamış ve çalıştığı yerde akşamları şarkı söylemeye başlamış. Elemelere katılmak için cep telefonunu düşük bir modelle değiştirmiş ve o parayla yarışmaya gelmiş.

O minik ses Soner Kıp büyüdü ve O Ses Türkiye yarışmasına katıldı. Ancak bu defa farklı bir hayat hikayesiyle. Soner Kıp: Tekirdağ’da yaşıyor, 10 kardeşler. Soner ise ailenin en küçüğü. Müzikle10 yaşından beri ilgileniyor. Küçükken tepsi çalarken şarkı söylüyordu. Babası gırtlak kanseri, çalışamıyor. Babası kendi gözünde çok iyi biri ve babasının ona ’kafanı kullan’ sözünden dolayı O Ses Türkiye yarışmasına katıldığını söyledi.

 

 

Acun Ilıcalı, ’’Nasıl geçiniyorsunuz?’’ sorusuna Soner Kıp ise "Kardeşlerden eve kim ne getirirse onunla geçimimizi sağlıyoruz. Ben de şarkı söyleyerek eve katkıda bulunuyorum." şeklinde cevap veriyor.

Daha önce de henüz küçük bir çocukken Bir Şarkısın Sen isimli, çocuklara özel ses yarışmasına da katılan Soner Kıp, Tekirdağ'da bi ailenin 10. çocuğu olarak doğdu. babası gırtlak kanserine yakalandı, ancak sonradan iyileşti. Müziğe de babasının sayesinde başladığını belirten yarışmacı Soner Kıp'ın hazin yaşam hikayesi herkesi üzdü. Özellikle okuyamayarak çalışmak zorunda kalması ve bunu küçük yaşta başlaması üzüntü vericiydi.
Önceki akşam Acun Ilıcalı'nın sevilen ses yarışmalarından O Ses Türkiye yarışmasında öyle bir yarışmacı geldi ki, jüri üyelerini hüzne boğdu. Soner Kıp isimli 17 yaşındaki yarışmacı, Senede Bir Gün isimli şarkısıyla Hadise ve Gökhan'a butona bastırdı, Hadise'yi seçti. Hadise'yi aynı zamanda hüngür hüngür ağlatan ve çok duygulandıran Soner Kıp'ın Senede Bir Gün şarkısının canlı performansını Spothaber.com'da izleyebilirsiniz.

Türkiye’yi ağlatan kadının hayatından kareler-TIKLA

O Ses Türkiye yarışmasında yine duygusal anlar yaşandı. Yarışmacı Soner Kıp Senede Bir Gün isimli nostaljik şarkıyla adeta gönüllere dokunurken, hikayesi de izleyenleri çok etkiledi. Babasından bir hayli çok bahseden ve O'na olan sevgisi de her halinden belli olan Soner Kıp, babasının gırtlak kanseri olduğunu ve okuyamadığını söyledi. Küçük yaşta şarkı söyleyerek para kazanmak zorunda olan Soner Kıp'ı kendi yaşam hikayesine yakın bulan Hadise, duygusal bir insan olduğunu söylerek, Soner ile çok iyi empati kurduğunu söyledi. Kendisi de bu yollardan geçmiş olan Hadise, yayında hüngür hüngür ağladı.

Duygusal anlar yaşanırken, artık bir jürinin seçilmesi gerekiyordu ve Hadise, "birimizden birini seç, sana elimizden geldiğince yardımcı olacağız" dedi. Bunun üzerinde 17 yaşındaki Soner, "O zaman seni seçtim abla" diyerek içten bir cümle kurdu.


YORUMLAR