19 Nisan 2014 Cumartesi
   15.12.2012 22:03:01

Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?15 Aralık 2012 Ehliyet sınavı soru ve cevap anahatarı...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve 2012 yılının son ehliyet sınavı olan ehliyet sürücü kursu sınav heyecanı yapılan sınavla sona erdi.

  Bu yıl MEB Eğitek tarafından son defa gerçekleştirilen sürücü kursu sınavı (MTSAS) 15 Aralık 2012 tarihinde yapıldı. Kursiyerler sınav tarihinden önce önceki dönemlerde çıkmış olan ehliyet sınav soruları üzerinde yoğunlaşıp çalışmaya başladılar ve 15 Aralık'ta sınava girdiler.

15.12.2012 tarihli sürücü kursu sınavının ehliyet sınav yerleri sınavın gerçekleşeceği hafta MEB tarafından açıklanacaklarak adaylar salonlardaki yerini alarak sınava girdiler.

15 Aralık 2012'de gerçekleşen Ehliyet sınavı soru ve cevaplarının en geç 3-4 gün içinde açıklanarak adaylar için yayımlanacak.

Ehliyet sınav soruları için tıklayın.

Ortalama 2 ay süre ile yapılan ehliyet sınavlarının 2012 son sınavı 15 Aralık 2012 tarihinde yapıldı. Sürücü adaylarının ehliyet alabilmek ve otomobil kullanma testine tabi olabilmek için girecekleri sınavın ardından soru ve cevaplar en yakın zaman diliminde sitemize eklenecektir.
Adaylar Çevre ve Trafik Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi ve İlkyardım bilgisi olmak üzere üç aşamalı olarak girecekleri sınavda sırası ile 50, 40 ve 30 soru olmak üzere 120 soruya tabi tutulacaklar.

Adaylar her bölümden soruların en az %70'ini doğru olarak cevaplamak zorunda. Ehliyet Sınavında doğru yanlışı götürmedidiği için adayların boş soru bırakmaması en mantıklı hareket olacaktır.

Bu sınavdan başarı puanını geçen adaylar 12-13 aralık tarihlerinde direksiyon sınavlarına tabi tutulacaktır.

Ehliyet sınavına az bir zaman kala hem geçmiş sorulara çalışmak hem de teorik olarak direksiyon derslerinizi çalışmanız kursiyerlerin başarılı olma şanslarını çoğaltacaktır.
15 Aralık ehliyet sınavı gerçekleştikten sonra büyük bir ihtimalle sınavdan sonraki hafta Pazartesi veyahut Salı günü ehliyet sınav soruları Meb tarafından açıklanacaktır.
Ehliyet sınav sonuçları ise MEB tarafından yapılan açıklamaya göre ay sonuna doğru veyahut Ocak ayının ilk haftasında açıklanacaktır.
HaberYurdum ailesi olarak sürücü kursu adaylarına başarılar dileriz. Ve unutmayın ki henüz geç kalmadınız, sınava az bir zaman kalmış bile olsa önceki yıllara ait ehliyet sınav soruları üzerinde çalışmanız başarı oranınızı kat kat arttıracaktır.

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!