SBS 2013 sınav sonuçları açıklandı mı?

SBS puanı hesaplama aracında, 2012 yılında yapılan SBS uygulamasına ait Test Ortalama ve Standart Sapmaları ile maksimum ve minimum Toplam Ağırlıklı Standart Puanlar kullanılarak

    2013 SBS puan hesaplaması nasıl yapılıyor? MEB 8. sınıf 2013 SBS'ye giren bir öğrencinin sınavdan alacağı yaklaşık puanı hesaplamak için ilgili testlerden yaptığı doğru ve yanlış sayılarını hesaplamak için izlenecek yöntemler neler? İşte 2013 SBS puan hesaplama yöntemi.

8. sınıf SBS puanı nedir?

İlköğretimin 8`inci sınıflarında öğrencinin derslerden, o yılın müfredatında belirtilen kazanımları elde etme seviyesinin ölçüleceği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl haziran ayında ders yılı bitiminden sonra düzenlenen merkezi sistem sınavından alınan puandır. Bu puan öğrencinin ileriki dönemde liselere girişinde etkili olmaktadır.

8. sınıf SBS puanı nasıl hesaplanır?

MEB 8. sınıf SBS puanı hesaplama aracında, 2012 yılında yapılan SBS uygulamasına ait Test Ortalama ve Standart Sapmaları ile maksimum ve minimum Toplam Ağırlıklı Standart Puanlar kullanılarak hesaplamalar yapılmaktadır. Bu nedenle hesaplanan puanlar tahmini olarak öğrencinin alacağı puanı göstermektedir.

A Kitapçığı İNDİR - B Kitapçığı İNDİR  -  Görme Engellile İNDİR

2013 SBS ÇÖZÜMLÜ SORU VE CAVAPLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

SBS PUANINIZI ŞİMDİ HESAPLAYIN

 


YORUMLAR