Sayısal Loto Sonuçları içinde 12 07 2013 sayısal loto sonuçları, 13 07 sayısal loto sonuçları, 13 temmuz sayısal loto sonuçları, 870. hafta sayısal loto sonuçları

Mpi.gov.tr'den milli piyango sonuç sorgula, Milli Piyango idaresince her Cumartesi akşamı çekilişi düzenlenen 'Sayısal Loto' şans oyunu sonuçları bu akşam 21.30'da açıklanacak.

Sayısal Loto 13 Temmuz 2013 Çekiliş Sonuçları bu akşam belirlenecek! Milli Piyango Sayısal Loto Sonuçları, MPİ Sayısal Loto 13 Temmuz 2013 çekiliş sonucu, mpi.gov.tr'den milli piyango sonuç sorgula, Milli Piyango idaresince her Cumartesi akşamı çekilişi düzenlenen 'Sayısal Loto' şans oyunu sonuçları bu akşam 21.30'da açıklanacak.

Geçtiğimiz hafta 5 talihlisini sevindiren Sayısal Loto oyunu bu akşam kimleri zengin edecek? e-Haber Ajansı Milli Piyango sonuçlarını sizlere tam çekiliş zamanında bildirmeye devam edecek.

Milli Piyango sayısal oyunları çekiliş günleri, sayısal loto geçen hafta sonuçları, sayısal loto'ta en fazla çıkan rakamlar ve sayısal loto oyun kuralı aşağıda sırasıyla bilginiz için aşağıda belirtilmiştir:

Milli Piyango Sayısal Oyunları Çekiliş Günleri

Talih Kuşu - Milli Piyango Sayısal oyunlardan; On Numara Çekilişi Pazartesi akşamları, Şans Topu Çekilişi Çarşamba akşamları, Süper Loto 6-54 Çekilişi Perşembe akşamları, Sayısal Loto 6/49 Çekilişi Cumartesi akşamı yapılmaya devam edilmekte olup saat 21.10 sularında Noter ve Çekiliş Heyeti huzurunda halka açık olarak gerçekleştirilmektedir... Noter işlemleri sonucu Milli Piyango idaresi tarafından açıklama yapıldıktan sonra e-haberajansi.com sitemiz aracılığı ile sizlere bildirilmeye devam edilecektir.

Sayısal Loto 6 Temmuz 2013 Çekiliş Sonuçları (Geçen Hafta)

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto şans oyununun 869. hafta çekilişinde kazandıran numaraları; 7, 15, 21, 30, 34 ve 40 olarak belirlendi.

Sayısal Loto Nedir?

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca"oyun"olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal Loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine Sayısal Loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Sayısal Lotoda en az çıkan 5 sayı;  43 , 33 , 4 , 45 ve 37 olarak göze çarpmaktadır . 37 sayısı 92 defa , 45 sayısı 92 defa ,4 sayısı 89 defa , 33 sayısı 89 defa 43 sayısı ise 855 hafta da sadece 80 defa çıkmıştır.

Son 855 haftada Sayısal Lotoda en çok çıkan 5 sayı 21 , 18 , 36 , 38 ve 40 sayılarıdır. 21 sayısı 124 defa , 18 sayısı 122 defa ,36 sayısı 121 defa , 38 sayısı 121 defa 40 sayısı ise 855 hafta da tam olarak 116 defa çıkmıştır.

 

 

 

YORUMLAR