20 Nisan 2014 Pazar
   04.10.2013 22:25:02

Sayısal loto, Sayısal loto sonuçları, 5 Ekim Sayısal loto

SAYISAL LOTO 882. hafta çekilişi 5 Ekim 2013 Cumartesi günü çekiliyor. Her hafta talihlilerinin yüzünü güldüren Sayısal Loto bu hafta ki tahmini büyük ikramiye 1 milyon 500 bin olması bekleniyor. Sayısal Loto s

SAYISAL LOTO 882. hafta çekilişi 5 Ekim 2013 Cumartesi günü çekiliyor. Her hafta talihlilerinin yüzünü güldüren Sayısal Loto bu hafta ki tahmini büyük ikramiye 1 milyon 500 bin olması bekleniyor.
Sayısal Loto sonuçları çekildiktan hemen sonra öğrenebilirsiniz. SAYISAL LOTO ÇEKİLDİ: İŞTE 5 EKİM SAYISAL LOTO SONUÇLARI BURADA... 

GEÇEN HAFTANIN SONUÇLARI 

881. hafta Sayısal Loto çekilişinde, kazandıran numaralar 08, 13, 20, 21, 28 ve 49 olarak belirlendi. Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 1 kişi kişi başına 1 milyon 459 bin 964 lira 55 kuruş ikramiye kazandı. Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 300 kişi 2 bin 299 lira yetmiş beşer kuruş, 4 bilen 15 bin 706 kişi 33 lira elli beşer kuruş, 3 bilen 277 bin 446 kişi 5 lira yirmi beşer kuruş ikramiye alacak. Çekilişte, toplam 5 milyon 730 bin 788 lira 30 kuruş ikramiye dağıtıldı. Büyük ikramiye kazanan talihlilerin kuponlarını, İstanbul Beyoğlu ile Bağcılar'dan yatırdıkları belirtildi. 

SAYISAL LOTO HAKINDA KISA BİLGİ
Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca"oyun"olarak da ifade edilen şans oyunudur.
Sayısal Loto çekilişi, özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Sayısal Loto'da çekilişler Milli Piyango İdaresi'nce belirlenecek gün ve saatte(her cumartesi 21.30 ) gerçekleştirilir. Sayısal Loto'da ikramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve Milli Piyango İdaresi'nce belirlenen Şubeler yükümlüdür.

(Milli Piyango) Sayısal Loto Sonuçları 28.09.2013 Sayısal Loto çekilişi online sonuçları. MPİ Saysal Loto 28 Eylül sonuçları.Mlilli Piyango Sayısal Loto çekilişi sonuçları öğren.MPİ Sayıasl Loto sonuç sorgula.Talih Kuşu Milli Piyango İdaresi Sayısal Loto 28 Eylül 2013 (881. hafta) Sonuçları bu akşam 21.30'da açıklanacak.

Sayısal Loto 21 Eylül 2013 Çekiliş Sonuçları (Geçen Hafta)
Milli Piyango İdaresince düzenlenen şans oyununun 880.hafta çekilişinde kazandıran numaraları; 14, 25, 35, 40, 41 ve 45 olarak belirlendi.

Sayısal Loto'nun geçen haftaki çekilişinde, 6 bilen 2 kişi, 1 milyon 528 bin 667 lira yetmiş beşer kuruş kazandı.
Büyük ikramiye kazanan talihlilerin kuponlarını, İstanbul Beyoğlu ile Bağcılar'dan yatırdıkları belirtildi.
Sayısal Oyun Biletleri İçin Lütfen Dikkat ! Sayısal Loto Oyunun Özellikleri:

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1 - 49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca 'oyun' olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Sayısal Loto'da Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
Sayısal Loto İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sayıal Loto'da Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için enaz çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle,
"Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar,önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.
Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri;

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya Milli Piyango (MPİ)Şubelerinden,(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Milli Piyango Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Son günlerde yazılı ve görsel medyada, İdaremizle ilgili olarak yer alan tamamen asılsız, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmayan iddialara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.
İDDİA 1- 1999 yılında yapılan bazı ikramiye ödemelerinde, isimleri farklı talihlilere ait benzer imzalar olduğu, fotoshoplama yoluyla talihli yerine bir banka müdürünün adının yazıldığı.
CEVAP 1- Sayısal Oyunlar Yönetmeliğine göre, biletler hamiline olup, bir bilete isabet eden ikramiye, bileti ibraz edene ödenir ve ikramiye ödemesi ancak bir yargı kararına istinaden durdurulabilir. Sözkonusu yayınlarda geçen 1999 yılına ilişkin ikramiyeler sistem tarafından onaylandıktan sonra vekalet olmadan bileti İdaremize ibraz eden talihlilere bizzat ödenmiştir. Anılan ikramiyelerle ilgili olarak, İdaremiz aleyhine açılan herhangi bir dava bulunmamaktadır. İdaremizin taraf olmadığı sözkonusu iddiaların İdaremizle ilişkilendirilme çabaları da manidar bulunmaktadır.
İDDİA 2- Büyük ikramiyelerin tamamının Milli Piyango İdaresinin merkez ve taşra teşkilatının bulunduğu illere çıktığı.
CEVAP 2- Sayısal oyunların başladığı 1996 yılından bugüne kadar 4152 adet büyük ikramiye dağıtılmış olup, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile 81 ilin tamamına büyük ikramiye isabet etmiştir. Büyük ikramiye isabet eden iller ile bayi ve talihli sayıları ekte sunulmaktadır.
İDDİA 3- Çekilişlere teknik müdahalenin yapıldığı.
CEVAP 3- İdaremizce oynatılan şans oyunlarının çekilişleri; halkımıza açık olarak, çekiliş heyeti ve noter huzurunda yapılmakta, ve görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Milli Piyango İdaresi kurulduğu 1939 yılından bugüne kadar (73 yıldır) gerçekleştirdiği binlerce çekilişi hiçbir problem olmadan, şeffaf bir şekilde gerçekleştirmiş ve bir tek çekilişte bile usulsüzlük tespit edilmemiştir. İdaremizin bütün işlemleri; İdare Müfettişleri, Sayıştay ve TBMM KİT Komisyonu tarafından denetlenmekte olup, 10.000 TL ve üzeri ikramiye kazanan talihlilere ait kimlik bilgileri, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına düzenli olarak bildirilmektedir.
İDDİA 4- Talihlilerin kimliklerinin açıklanmadığı.
CEVAP 4- Sayısal Oyunlar Yönetmeliğine göre talihlinin rızası olmadan kimlik bilgilerinin açıklanması mümkün değildir. Bununla birlikte, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren büyük ikramiyenin isabet ettiği biletlerin oynandığı bayilere ait bilgiler ile ikramiye tutarları ekte sunulmaktadır.
Milli Piyango İdaresi, halkımızın güveninden aldığı güçle ve bayilerinin fedakar çalışmalarıyla, Türkiye’nin tanıtımına, Çocuk Esirgeme Kurumuna, Olimpiyat oyunlarına, Savunma Sanayine, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna kaynak aktararak ülkemizin kalkınmasına önemli katkı sağlamakta, reklam bütçesinin önemli bölümünü eğitim, spor, sanat ve kültür hizmetlerine ayırarak topluma kalıcı hizmet vermektedir. İdaremizle ilgili asılsız iddialar sadece sayıları yaklaşık 15.000’i bulan bayilerimize zarar vermemekte, aynı zamanda kamuya aktarılan kaynakların da azalmasına neden olmaktadır. Elinde somut bilgi/belge olduğunu iddia edenlerin, iddialarında samimi iseler konuyu medya üzerinden tartışmak yerine yargıya intikal ettirmelerinin daha uygun olacağı düşünülmektedir. Çekilişlerimizin tamamının tüm medya kuruluşlarına açık olduğunu belirtir, İdaremizle ilgili iddiaları gündeme getirirken daha hassas olmalarını rica ederiz.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!