Samsung Galaxy S4 teknik özellikleri ne? Galaxy S4'ün işlemcisi işletim sistemi ne olacak? Samsung Galaxy S4 ekranı kaç inç olacak? Galaxy S4 teknik özellikleri ve fiyatı

Galaxy S3 ile istenilen başarıyı elde eden Samsung hız kesmeden yeni akıllısı olması beklenen Galaxy S4 modeline çalışmalara başlamış.Samasung Galaxy S4'te Qualcomm‘un Snapdragon S4 Pro işlemcisi mi kullanacak?

  Galaxy S3 ile istenilen başarıyı elde eden Samsung hız kesmeden yeni akıllısı olması beklenen Galaxy S4 modeline çalışmalara başlamış. Başlamış diyoruz çünkü telefon hakkında şimdilik bir bilgi bilinmemesine rağmen adını gizleyen bir Samsung yetkilisi The Korea Times’a konuşarak Galaxy S4 hakkında detaylar sundu. Tabi bu detayların çoğu netlik kazanmasa da gerçeklik değeri taşımakta. İşte edinilen o detaylar.

Samsung Galaxy S4 ′ün ekranı:
Bilindiği üzere akıllı telefonlarda ekran boyutu ne kadar büyürse o telefona rağbet doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Samsung’un da her Galaxy serisinde büyüttüğü ekran boyutu bu modelde de yükseliş gösterecek ve 5-inç boyutlarında olması beklenmekte. Galaxy S3′e göre daha kaliteli ekran çözünürlüğü sunması beklenen modelde belki de Retina ekran teknolojisi gibi bir teknoloji de kullanılabilir. Şimdilik bu modelin 720p ekran çözünürlüğün den yüksek olacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Samsung Galaxy S4′ün işlemcisi:
Performans konusunda her daim bir adım önde olan Samsung bu yeni modelinde de bu önderliğini kaybetmek istemeyecektir. Galaxy S3′de kullanılan 4 çekirdekli işlemci teknolojisi bu modelde de büyük bir olasılıkla kullanılacak. Tabi ki Qualcomm‘un Snapdragon S4 Pro isimli işlemcisi şimdiye kadar ki en iyi işlemcilerden birisi ve Galaxy S3′de kullanılan işlemciden daha iyi performans sunuyor. Samsung yeni modelinde ya Qualcomm’u seçecek yada kendisine yeni bir işlemci geliştirecek.

Samsung Galaxy S4′ün kamerası:

LG’nin geliştirmiş olduğu Optimus G isimli modeli şuana kadar kullanılan en iyi kamera teknolojilerinden birisini sunmakta. Bu durumun böyle olması Samsung’un yeni akıllısında daha iyi bir kamera kullanacağını düşündürüyor. Bu yeni kamera Galaxy S3′de olduğu gibi yüksek özelliklerde olmasının yanı sıra daha iyi çözünürlükte video ve fotoğraf çekebilecek.
Samsung yetkilisinin The Korea Times’a yaptığı diğer bir açıklama ise bu modelin MWC 2013′de sunulacak olması. Galaxy S3′ün ertelenerek tanıtılması bu modelin diğer S serileri gibi MWC fuarında çıkacağını düşündürmekte. Tabi ki Galaxy S3′de olduğu gibi bir aksaklık olmazsa.
2GB RAM kullanılması beklenen modelde ayrıca Android 4.1 veya bir üst sürümü kullanılması bekleniyor. Mali T-604 GPU veya Mali T-658 GPU ile güçlendirilmesi beklenen modelin performans tutkunlarına tam bir keyif yaşatacağını düşünüyoruz. Tabi ki bu yazımızda belirtiğimiz özelliklerin birçoğunun değişiklik göstermesi muhtemel. Lakin bu özelliklerde olmasa da Galaxy S4′ün Samsung’un yeni baş tacı olacağı kesin.


YORUMLAR