Samsun'da yarın okullar tatil mi, 10 ocakta samsunda okullar tatilmi

Türkiye genelinde kar yağışı sebebiyle bazı illerde okullar eğitime ara verdi.

 

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar ve çevresinde etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde yarın eğitime bir gün ara verildi.

Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda eğitime 1 gün ara verilmesine karar verdi.

KÜTAHYA

Kütahya'nın Altıntaş ve Dumlupınar ilçelerinde, kar yağışı ve tipi nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

DENİZLİ

Denizli il genelinde de yarın tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.

KIRIKKALE

Kırıkkale'nin Keskin, Karakeçili, Balışeyh ve Sulakyurt ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.

Kırıkkale Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle 4 ilçede yarın eğitime 1 gün ara verileceği bildirildi.

Keskin, Balışeyh, Karakeçili ve Sulakyurt ilçelerindeki ilköğretim ve liselerde yarın eğitim verilemeyeceği belirtilen açıklamada, il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli vatandaşların da yarın izinli sayılacakları kaydedildi.

UŞAK

Uşak'ta başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Uşak Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının, kentte hayatı etkilediğini belirterek, il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini söyledi. Düzgün, yağışın yarından sonra da devam etmesi durumunda tatilin uzatılabileceğini kaydetti.

MUĞLA

Muğla Valisi Fatih Şahin tarafından yapılan yazılı açıklamayla, merkeze bağlı dağ köylerinde kar yağışının gün boyunca devam etmesi nedeniyle olumsuzluğa meydan vermemek için 10 köyde ilköğretim okulları 2 gün tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, tatil edilen okullar şöyle sıralandı:

“Dokuzçam İlköğretim Okulu, Gazeller İlköğretim Okulu, Göktepe Ş.J.Uz.Çvş. Berkant Şara İlköğretim Okulu, Kuzluk Süleyman Öztürk İlköğretim Okulu, Avcılar İlköğretim Okulu, Çamoluk İlköğretim Okulu, Esençay İlköğretim Okulu, Günlüce İlköğretim Okulu, Sungur İlköğretim Okulu, Taşlı İlköğretim Okulu.”

ADIYAMAN

Yoğun kar yağışı nedeniyle Adıyaman'ın Sincik ve Çelikhan ilçelerinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

KARAMAN

Karaman'ın Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi.

Edinilen bilgiye göre, hafta sonundan itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde ilk ve orta öğretimde eğitime bugün ara verildi.

Öte yandan yetkililer, kar kalınlığının ilçe merkezlerinde 40 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 60 santimetreye ulaştığını bildirdi. Sarıveliler'de 8 köyle, Başyayla'da 2 köyle ulaşımın sağlanamadığı belirtildi.

Başyayla - Taşkent, Sarıveliler - Taşkent karayolları ulaşıma kapandı.

KARLIOVA

Karlıova ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Karlıova Kaymakamlığı, dünden bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle Karlıova merkez ile bağlı köylerdeki ilk ve ortaöğretim okullarında bir gün süreyle eğitime ara verilmesini kararlaştırdı.

Kar nedeniyle ilçeye bağlı çok sayıda köy yolu ulaşıma kapanırken, ekiplerin bu kesimlerde başlattığı çalışma sürüyor.

Çağlayancerit'te okullara kar tatili

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 3 gündür aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde de etkili oluyor. Kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy yolunun kapanmasıyla ilçedeki okullarda çarşamba ve perşembe günü eğitime ara verildi.

Son 3 gündür etkili olan kar yağışı yüzünden Çağlayancerit- Kahramanmaraş yolu zaman zaman ulaşıma kapanırken, bazı köylere de elektrik verilemedi.

Ulaşıma kapanan köy yollarında çalışan ekipler yoğun çaba sarf ederken, kent merkezinde de Belediye ekipleri çalışmalara başladı. Kar kalınlığı, kent merkezinde, 12 santimetre olurken, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreye ulaştı. İlçe merkezinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri sürücüleri zincir takmaları konusunda uyarıda bulunurken kaza yaşanmaması için gayret gösteriyor.

ISPARTA

Yalvaç'ta kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, yaptığı açıklamada, ilçede etkili kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığını ve bu nedenle ilköğretim okulları ve liselerde bir günlük tatil kararı aldıklarını belirtti.

Etkili kar yağışı nedeniyle Yalvaç'a bağlı Sağır ve Yarıkkaya köylerinin ulaşıma kapandığını kaydeden Altıntaş, sabah saatlerinden itibaren yol açma çalışmalarının başladığını bildirdi.

Yalvaç-Akşehir karayolunda ulaşımın güçlükle sağlandığını belirten Altıntaş, araçların yola zincirsiz çıkmasına izin vermediklerini açıkladı.


 

İstanbul'da okulların tatil olduğu haberinin geceyarısından sonra açıklanması tepkilere yolaçtı. Sabah kimi veliler çocuklarını okullarına yollayıp işlerine gidince ne yapacağını şaşırdı.

Öğrenciler merakla bir açıklama bekliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmesi bekleniyor ancak yetkililerden hala elle tutulur bir açıklama yok. İşte haberin detayları.

Geceyarısına dek okulların tatil olup olmadığını öğrenmeye çalışanlar, Valilikten gelen 'Yollar açık okullar tatil olmayacak' açıklaması ile karşılaştı. Ancak geceyarısından sonra bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği haberi geldi. Milyonlarca öğrenci ve öğrenci velisinin uyuduğu saatlerde alınan karar, sabah karışıklığa neden oldu.


İstanbullular, tatil kararı için beklenmesine büyük tepki gösterdi...

İstanbul Valiliği dün gece 01.00'da aldığı kararla İstanbul'daki okulların bugün tatil olduğunu açıkladı. Peki İstanbul'da okullar yarın da tatil olacak mı? İstanbul'u etkisi altına şiddetli kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi. Dün gün boyu İstanbulluların gözü kulağı İstanbul Valiliği'ndeydi. İstanbul Valiliği'nden beklenen tatil açıklaması gün boyu gelmedi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu akşam 22.00 civarında twitter'daki özel hesabından okulların tatil edilmeyeceğini açıkladı. Vali Mutlu'nun bu açıklaması öğrenciler üzerinde büyük hayal kırıklığına sebep olsa da İstanbul'da okulların tatil edilmeyeceği açıklaması kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Bu sabah okula gitmek üzere hazırlık yapan öğrenciler büyük bir sürprizle karşılaştı. İstanbul Valiliği gece 01.00'da aldığı kararla İstanbul genelindeki okulların tatil edildiğini açıklamıştı. Bu karardan habersiz olan ve okuluna zor şartlarda giden öğrenciler okullarına gittiklerinde okulların tatil olduğunu öğrendi.

Veliler ve öğrenciler İstanbul Valiliği'nin gece 01.00'da aldığı karara tepki gösterdiler. Böyle önemli bir kararın daha erken saatlerde neden alınmadığını soran veliler ve öğrenciler kararın alındığı saatte bırakın öğrencileri kendilerinin bile uykuda olduğunu ifade ettiler. İstanbul'da okulların yarın tatil edilip edilmeyeceği ise belli değil. İstanbulluların gözü kulağı yine İstanbul Valiliği'nin yapacağı açıklamada olacak. Fakat tatil kararının daha erken saatlerde açıklanmasını istiyorlar.

İstanbul'da kar yağışı bugün de devam ediyor. Okulların tatil edilmesi sebebiyle trafik oldukça rahat. Özellikle TEM ve D 100 karayolu çok akıcı bir trafiğe sahip. Yetkililer vatandaşları zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı.

HAVA DURUMUNU DAKİKA DAKİKA TAKİP EDİN

UÇAK SEFERLERİ İPTAL OLDU, İPTAL OLAN UÇAK SEFELERİ İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL DURUMU
 

 İlgili Galeriler:

İSTANBUL'DA BEKLENEN KAR YAĞIŞI BAŞLADI - FOTO GALERİ

SOĞUKTAN EVİ DONDU - FOTO GALERİ

GEÇTİĞİMİZ YILIN EN GÜZEL KAR FOTOĞRAFLARI - FOTO GALERİ

TÜRKİYE'DEN KAR MANZARALARI - FOTO GALERİ

AVRUPA KARA GÖRÜLDÜ - FOTO GALERİ

TRAKYA BEYAZ'A BÜRÜNDÜ - FOTO GALERİ

NEW YORK'TA BİR ÇIPLAK - FOTO GALERİ

AVUSTURYA ALPLER'İNDE KAR BANYOSU - FOTO GALERİ

-10 DERECE İSTANBUL - FOTO GALERİ

AVRUPA'DA BUZUL ÇAĞI - FOTO GALERİ

BEĞENDİKÇE SOYUNAN KAMPANYA - FOTO GALERİ

 Video Galeriler:

HOLLANDA'NIN YENİ YOLLARI GÖZ KAMAŞTIRACAK - TIKLA İZLE 

İSTANBUL'DA KAR ZAMANI - TIKLA İZLE

İstanbul’da beklenen kar yağışı sabah saatlerinde başladı. Kentin pek çok yerinde hazır bekletilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait kar küreme araçları, buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yaptı. Yüksek kesimlerde hafif şekilde başlayan yağışın ilerleyen saatlerde artarak devam etmesi bekleniyor.


YORUMLAR