Sakarya Fırat 146.Bölüm Fragmanı izle.. Sakarya Fırat son bölüm fragmanı izle.. Sakarya Fırat yeni bölüm izle..TRT 1 izle

TRT 1 Ekranlarının Sevilen dizisi Sakarya Fırat 146. Bölüm Fragmanı yayınlandı. Sakarya Fırat yeni bölümde bu hafta neler yaşanacak? Sakarya Fırat En Son Kamera Arkası Fotoğrafları

Bu, 25 yil süren aci dolu bir sürecin hikayesidir.

Türkiye’yi kusatan terör ve terörün söndürdügü, yerinden ettigi hayatlarin hikayesi. Ve bütün saldirilara, bütün imkansizliklara canini ortaya koyarak gögüs geren Mehmetçik’e, binlerce sehit ve gaziye, isimsiz kahramanlara bir saygi durusu… Ayni topraklardan dogan, ayni topraklarda akan iki nehrin, ayriliga, bölünmeye karsi savasi: Sakarya Firat. Uzman Çavus Osman Kanat, gönüllü seçtigi askerlik mesleginin parlak mensuplarindan. Usta bir nisanci, gözü kara bir savasçi. Güneydogu’da, hararetin en yüksek oldugu noktalarda sayisiz göreve katilan, kritik zamanlarda daima kendini göstermis, üstlerinin dikkatini çekmis genç bir asker.

Bir avuç arkadasiyla birlikte, sinirdaki Çeliktepe Karakolu’nda görev yapan Osman Kanat, bir çatisma sonrasi sigindigi Mürsel Aga’nin evinde, hayatinin akisini degistrecek bir genç kizla karsilasir; Nihan. Mürsel Aga’nin küçük kizi Nihan, hukuk fakültesini henüz bitirmistir; etkileyici, güzel ve akilli. Osman ve Nihan arasinda baslayan yakinlasma, zaten bir türlü durulmayan aileyi dalgalandirir. Bu olayin hemen akabinde yasayan karakol baskini ise, isleri iyice karistiracaktir. Çeliktepe’nin üç sehit verdigi ve kahramanca püskürttügü çatismayi planlayan ve yöneten ise, Mürsel Aga’nin büyük kizi Necla, meshur ismi ile Küpeli Necla’dir. Osman ve Necla arasinda giderek bireysel bir kedi fare oyununa dönen bu ölümcül mücadele içinde Nihan, ideallerinin ve askinin pesinde tutunmaya çalismaktadir. Bir yanda Osman’in ve arkadaslarinin diken üstündeki aileleri, diger yanda türlü zorlukla mücadele eden bölge insani… Ve kaderlerin kesistigi noktada, kan ve atesin, barut ve dumanin içinde yesermeye çatisan bir ask… Sakarya Firat, Çeliktepe’deki kahramanlarin hikayesidir. Minnet borçlu oldugumuz, bilmedigimiz, unuttugumuz; al bayraga kanini veren yigitlerin hikayesi… Sakarya Firat, Türkiye’nin hikayesi… Isimsiz kahramanlar için 71 dakikalik saygi durusu. SAKARYA FIRAT

Sakarya Fırat 146. yeni bölüm fragmanı çıktı - Çeliktepe karakolunda gergin bekleyiş! Sakarya Fırat 146. yeni bölüm özeti izle, Sakarya Fırat 146. son bölüm fragmanı, Sakarya Frat 146. bölümde Teo amacına ulaşıyor, Poyraz Timinin Çavuşu Taner çatışma sırasında vuruldu. Sakarya Fırat 146. yeni bölümü ile 8 Mayıs 2013 Çarşamba akşamı TRT1 ekranlarında sizlerle olacak..

 Sakarya Fırat 146.Bölüm Fragmanı 

Miro çatışma sırasında telsizle Jiyan’a teslim olması konusunda talimat verir. Beklemediği bu teklif ve sonrasında Miro’nun tutumu; kendi aralarında bir iç çatışmaya döner ve Jiyan’ın namlusunun ucunda şimdi de Miro vardır. Atabey’de de İbrahim’in siyasete girme hazırlığı devam ederken; İbrahim’i gönülden destekleyen biri daha vardır: Adliye Selma. Bu durum Fatma ve İbrahim arasında yeni bir krize sebep olacak...

 

TRT'nin en tartışmalı dizilerinden, özellikle açılım sürecinin başlamasıyla dizinin yayından kaldırılması gerektiği ile ilgili çok fazla beyanatta bulunulan Sakarya Fırat dizisi yeni bölümünde yine fazlasıyla heyecan vaat ediyor.

 

Jiyan yine tetikçiliğini yapıyor ve bu sefer karakolun canını yakar. Taner Çavuş Jiyan'ın onu vurmasıyla şehid oluyor.

Karakolda durumlar iyiden iyiye gerginleşiyor ve intikam yeminleri edilmeye başlanıyor. Jiyan ise hala rahat durmamakta örgüt içinde bazı infazlara kalkışmaktadır.

Sakarya Fırat dizisinde uzun zamandır yaşgörülmeyen savaş sahnesine de tanık olacağız.

 

 TRT 1 ekranlarında her çarşamba akşamlarına damga vuran ve büyük bir ilgi ile takip edilen Sakarya Fırat yine heyecan verici bir bölümle sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Sakarya Fırat yeni 145.bölümü ile 1 mayıs 2013 çarşamba akşamı kaldığı yerden TRT 1 ekranlarında olacak. Sakarya Fırat'ta geçen hafta neler oldu?

Geçen Bölümün Özeti:

Osman Kanat mesleğinden bir süre uzaklaştırılmış ama onun için artık bunun bir geri dönüşü yoktur. Arkadaşları ve komutanlarıyla vedalaşır otobüse biner ama yolda onu bekleyen bir engelle karşılaşır. Çeliktepe Karakolu"nda ise Poyraz Timi Osman"ın gidişinden dolayı çok mutsuzdur. Çarşı iznine çıktıklarında Bakır"ın yaptığı son hamle onların iyice kontrolden çıkmasına sebep olur. Ve bu durum Poyraz Timinin başının belaya sokar.

Durali"nin attığı bütün fırçalara rağmen Poyraz Timi de Osman gibi geri adım atmaz. Bakır ise Osman"ın gidişinden dolayı çok keyiflidir ama bu olay onu durdurmaz ve Melike"yle Uğur"un yolunu keser. Atabey cephesinde de Osman"ın gelişinin heyecanı vardır. 

Usta Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav‘dan yeni bir efsane Sakarya Fırat. “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu” bir sınır karakolunda yaşananları anlattığı Sakarya Fırat dizisi çekimleri tüm hızıyla sürüyor. TRT 1 Ekranlarına gelecek olan dizinin senaryosu ve yönetmenliğini Süleyman Çobanoğlu, Aybars Bora Kahyaoğlu ve Osman Sınav, Tevfik Şenol’den oluşan ekip üstleniyor. Sakarya Fırat Dizisinin Hikayesi ve konusu:

Türkiye’nin acıyla, ölümle, terörle geçen son 25 yılının Osman Kanat ve onun bir avuç arkadaşının hayatları üzerinden anlatılan hikayesidir Sakarya Fırat…
Sönen on binlerce hayatın, dağılan, yerinden yurdundan olan binlerce ailenin, bir ülkenin çektiği acının hikayesidir…
Aynı topraklardan doğan, aynı topraklarda akan iki nehrin, ayrılığa, bölünmeye karşı savaşıdır Sakarya Fırat.


YORUMLAR