Recep Tayyip Erdoğan ses kaydı, Bilal Erdoğan ses kaydı, başbakanın ses kaydı montaj mı?

başbakanın ses kaydı dinle, Bilal Erdoğan ses kaydı dinle, başbakanın erdoğanın ses kaydı izle.

  Başbakan Erdoğan’ın dün gece oğlu Bilal Erdoğan ile telefonda yaptığı görüşmelerin internete düşmesi, Türkiye’nin gündeminde adeta bomba etkisi yarattı. Başbakan Erdoğan ile Bilal Erdoğan’ın ses kayıtlarının internete yansıması facebook ve twitter’da milyonlarca kişi tarafından paylaşıldı. Başbakan Erdoğan’ın internete düşen ve paylaşım rekorları kıran ses kaydı sonrasında Ak Parti, CHP ve MHP olağan üstü toplandı. Gece geç saatlere kadar süren toplantıdan ise çıkan sonuçlar oldukça çarpıcıydı.

BAŞBAKAN'IN SES KAYDI GERÇEK Mİ? İZLE

SES KAYITLARI İLE İLGİLİ KİM NE DEDİ? 

Başbakan’ın ses kaydı izle – Başbakan’ın ses kaydının sosyal medyaya yansımasından sonra Ankara’da oldukça hareketli saatler yaşandı. CHP gece geç saatlerde MYK üyelerini 22:00’da toplantıya çağırırken aynı saatlerde MİT müsteşarı Hakan Fidan, Başbakanlık ofisinde çalışmalarını sürdüren Başbakan Erdoğan ile görüşmek için bir araya geldi. Daha sonra Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile İçişleri Bakanı Efkan Ala da toplantıya katıldı. Açıklama ise internet sitelerine ses kayıtlarının düşmesinden yaklaşık 1.5 saat sonra internet aracılığıyla yazılı olarak yapıldı. 

Yapılan yazılı açıklamada ise ; “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında bir telefon görüşmesi olduğu iddiası eşliğinde, bu akşam (dün akşam) internet aracılığıyla servis edilmiş olan ses kayıtları, ahlaksızca bir montaj ürünü olup tümüyle gerçek dışıdır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nı hedef alan bu kirli tezgahı kuranlardan hukuk içinde hesap sorulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Başbakan bu aletlerle mi dinlendi - foto galeri

CHP’DEN İSTİFA TALEBİ GELDİ!

Kılıçdaroğlu’nun MYK üyeleriyle yaptığı toplantı devam ederken, CHP Genel Başkan yardımcısı ve sözcüsü Haluk Koç, basının karşısına çıktı. Toplantıda Başbakan’a oldukça sert sözler söyleyen Koç, başbakanı ve hükümeti istifaya davet etti. Haluk Koç , “Bu saatten sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin böylesine kirli ilişkilerin odağında bulunan bir kişi artık yönetemez. Erdoğan’ın başbakanlığındaki hükümet şu andan itibaren meşruiyetini kaybetmiştir. Hırsızlık ve rüşvet olaylarının altında ezilen bu başbakan şu andan itibaren istifa etmek durumundadır” dedi.

‘Niye gizlenmek isteniyor’
Başbakanlık’ın açıklamasının ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Erdoğan ile görüşmesinin anımsatılması üzerine Koç, “17 Aralık dosyaları niye gizlenmek isteniyor. Soruşturma dosyası niye kapatılmak isteniyor. Bütün bunlar bu dosyaların içinde mevcut olan tapelerdir” dedi.

“Hükümetle ilişkinizi askıya mı alacaksınız” sorusu üzerine Koç, “Meşruiyetini kaybetmiştir diyorum, bu kirli ilişkilerin açık seçik döküldüğü bir hükümet yapısıyla demokratik bir ülkede meşru bir yönetimi nasıl sağlayacaksınız” dedi.

Ses kayıtlarının da bu kapsamda grup toplantısında dinletilebileceği iddia edildi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: 2.5 saat süren CHP MYK toplantısında dün internete düşen ses kayıtlarının iki kez dinletildiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre, toplantıda ses kayıtlarının montaj olduğu iddiasına ilişkin, “İncelensin, görülsün” değerlendirmesinde bulunuldu. Toplantıda kayıtların dinlendiği sırada Kılıçdaroğlu’nun “Montaj değil. Görüntülü izleme yapıldığı da belirtiliyor. Para kaçırmalara ilişkin görüntülerin olduğu belirtiliyor, bu görüntüler mutlaka ortaya çıkacaktır” dediği ifade edildi.

Toplantıda Erdoğan’ın konuşma yapıldığı gün Konya’da bulunduğu bu nedenle konuşmasının mümkün olmadığı iddiaları da değerlendirildi. Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın konuşmaların yapıldığı saatleri anımsatarak, “Şeb’i Arus töreni 20.00 ila 23.00 arasında. Başbakan o gün konuşma da yapmadı. Başbakan’ın 17 ve 18 Aralık programı, bu konuşmaları yapmasına engel değildir. Bilgi veriyoruz ki, kamuoyu yanlış yönlendirilmesin” dediği ifade edildi.

GÜRSEL TEKİN: CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği öne sürülen telefon kayıtları hakkında konuştu. 
CHP Genel Başkanı Tekin: "Tapelerin gerçekliği konusunda en ufak kuşkumuz yok, detaylarını bugün Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu açıklayacak" dedi.
Tekin, Hürriyet'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Bugüne kadar 17 tane tape açıklandı. Hiçbirini yalanlamadılar. Bunu da yalanlamaları mümkün değil. Bu açıklanan tapelerin doğruluğuna da inanıyoruz. Başbakan'ın, oğlunun konuşmaları. Konuşmalar, Başbakan'ın kendisinindir."

MHP’DEN GEÇ SAATLERE KADAR SES KAYIDI ZİRVESİ
İnternete düşen ve herkesi şaşkına çeviren ses kayıtlarıyla ilgili olarak MHP Başkanlık Divanı gece yarısı toplandı. Devlet Bahçeli’nin başkanlığında toplanan MHP’nin bugün düzenlenecek olan grup toplantısında konuyla ilgil olarak konuşması bekleniyor.

ESKİ BAŞBAKAN YARDIMCISINDAN ŞOK EDEN AÇIKLAMA
Konu ile ilgili Ankara’da hareketli saatler yaşanırken, bu sabah bir dönem Başbakan Yardımcılığı yapmış olan Abdüllatif Şener’den çok çarpıcı bir açıklama geldi. Twitter üzerinden açıklamaya yapan Şener, konu ile ilgili olarak : Ses kayıtlarını dinlediğini ve sesin Başbakan'a ait olduğunu belirten Şener, Twitter'dan "Dinlediğim Başbakanın sesidir, gırtlağına kadar ailece yolsuzluğa batmıştır, artık meşru bir Başbakan değildir." diye yazdı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN SES KAYDI İLE İLGİLİ NELER SÖYLEDİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ise ses kayıtlarıyla ilgili olarak sessizliğini koruduğu ve bu konuyla ilgili ne söyleyeceği herkes tarafından merak konusu oldu. Başbakan'ın bu konu ile ilgili olarak bugün düzenlenecek olan grup toplantısında konuşması ve iddiaları yanıtlaması bekleniyor.

AK PARTİ GRUP TOPLANTISI İZLE

CHP GRUP TOPLANTISI İZLE

MHP GRUP TOPLANTISI İZLE

Not: Grup toplantılarını başladığında linke tıklayarak canlı olarak izleyebilirsiniz. 


YORUMLAR