Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı konuşması izle, Başbakan havalimanında konuştu! Gezi parkı olayları için ne dedi?

Başbakan havalimanı konuşması izle, Başbakan havaalanı konuşma izle, AKP miting izle, Recep Tayyip Erdoğan konuşması izle

Başbakan Erdoğan dün gece saat 01.40'ta Kuzey Afrika gezisini tamamlayarak Atatürk Havalimanı'na geldi. Erdoğan'ın binlerce kişi havalimanında karşıladı. Erdoğan'ın havalimanına geleceği duyan onbinlerce kişi Atatürk Havalimanı'nı hıncahınç doldurdu. Onbinlerin geldiği havalimanında adeta bir miting havası oluştu. Erdoğan, saat 03.00'e doğru gelen AKP'lilere seslendi, Erdoğan konuşmasında Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy'dan vecizelerle başladı. Erdoğan konuşmasında herkesi selamladı. 

Metro Seferleri Sabaha kadar sürdü

Saat 01.40'ta uçaktan inen Erdoğan'ı binlerce kişi karşılayınca, Havalimanına giden metro seferleri normalden 4 saat daha geç kapando. Aksaray'dan Havalimanı metrosu dün gece 04.00'e kadar devam etti. Havalimanında AKP taraftarlarının yanı sıra, partinin tüm kabinesi de yerlerini aldı.

Ekonomik düşüş!

"Bizim kavgayla, vurup kırmayla, vandallıkla işimiz olmaz. Değerli kardeşlerim biz yapmayı biliriz. Şimdi altını çiziyorum, faiz lobisine rağmen buralara geldik. Ve bu faiz lobisi şu anda borsada spekülasyonlara girmek suretiyle bizi tehdit edeceğini zannediyor. Şunu bir kere çok iyi bilmeleri lazım. Bu milletin alın terini biz onlara yedirtmeyeceğiz. Bir bankanın genel müdürü çıkıp da bu vandalizmi organize edenlerin yanında olduğunu söylüyorsa bunlar karşısında bizi bulacaktır. Biz bugüne Türkiye ekonomisini büyüterek geldik. Biz buralara insanımızı yücelterek geldik. Artık dünya Türkiye’yi konuşuyor, Türk insanını konuşuyor. Böyle bir dönemde nereden çıktı bu işler? Biz bugüne ya sabır diyen zafere ulaşır diyerek geldik."

"Biz Tüm Türkiye'nin hizmetindeyiz!"

"Herkes şunu bilsin biz Türkiye’yi kardeşlikle büyüterek bugünlere geldik. 76 milyonun hiçbir ferdini ayırt etmedik. Kardeşlerim birileri diyor ki, 'Başbakan yüzde 50’nin başbakanı olduğunu söylüyor.' Elinize diline dursun. Biz bugüne kadar 76 milyonun hizmetkarı olduğumuzu söyledik. Türkiye’nin en doğusundan en batısına kadar ayırt etmeden hizmet götürdük. Bizim karşımıza dikilenler bu hizmeti kimler yapıyor diye karşımıza dikildiler. Sandıkta başaramadığımızı sandık dışı yollarla başaracağız dediler. Kimsenin düşüncesi bizim nezdimizde ötelenmiş değildir. Bakın yüzde 50’nin demiyorum. Biz 76 milyonun efendisi değil hizmetkârıyız. Biz birlikte Türkiye’yiz. Türkiye’de yaşanan hadiseleri bütün tarafsızlığımızla okuruz, analiz ederiz, değerlendiririz, ondan sonra da adımımızı atarız. AK Parti’nin amacı çatışma kutuplaşma asla değildir. Ama şunu da bilmeleri lazım, biz Asım’ın nesliyiz. Bu birilerinin işine gelmiyor. Ne diyor Akif;
"Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. Biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım! Boğamazsın ki! Hiç olmazsa yanımdan kovarım... Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum! Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu..."

"Değerli kardeşlerim emaneti veren millettir, emaneti alacak olan da sadece millettir. Millet dışında hiç kimse gelip de bu emanete el uzatamaz. Sandık dışında hiç kimse bu emanete kastedemez. 10 buçuk yıl boyunca bu emaneti kutsal bildik canımız gibi koruduk. Bundan sonra da canımız gibi korumaya devam edeceğiz."

Direnişçiler de izledi

Başbakanın gezisini tamamlayıp Havalimanında yaptığı konuşmayı Gezi parkıo'ndaki direnişçiler de takip etti. Halk TV ize, Başbakanın konuşması sırasında penguen belgeseli vererek tepkisini dile getirdi. Eylemciler, Gezi'den Erdoğan'ı izlerken uzun süre protesto etti. 

 


YORUMLAR