Psy – Gentleman (Türkçe Çeviri) PSY Gentleman dinle, Koreli Psy’ın yeni şarkısı, Kim’in tehditlerine karşı video izle yotube, LISTEN: Psy's New Single 'Gentleman'

PSY Gentleman Sözleri, PSY - Yeni Şarkısı Gentleman Şarkısı Klibini İzle, Psy Gentleman Dinle Şarkı Sözü Ve Sözleri (Lyrics), PSY - Gentleman yeni klip 2013

Geçtiğimiz yıl bütün dünyayı etkisi altına alan ve  'Gangnam Style'la büyük ün kazanan 35 yaşındaki PSY, yeni şarkısıyla sevenlerinin karşısına çıktı ve destek istedi. İşte PSY'nin iddialı olduğu ve sevenlerinin beğenisine sunduğu yeni şarkısı. Güney Kore'li şarkıcı 2012 yazında yayınladığı Gangnam Style şarkısı ve ilginç dansıyla dünyaca ün kazandı ve ülkesinin tanıtımına büyük katkıda bulundu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEO OLDU
Güney Koreli şarkıcı PSY'nin rekora imza attığı "Gangnam Style" şarkısının klibinin Youtube'da izlenme sayısı 1 milyarı aşmıştı. Gentleman'ın videosu kısa sürede Youtube'da en çok izlenen video oldu.

 

Geçtiğimiz yıl YouTube’da 1 milyar barajını geçen ilk şarkı olan, tüm dünyayı kasıp kavuran ve hatta Acun Ilıcalı’nın sunduğu Yetenek Sizsiniz’e de katılan PSY, Gangnam Style adlı şarkısı ile herkesi kendine hayran bırakmıştı. Hal böyle olunca ünlü şarkıcının yeni şarkısının adı ve ne zaman çıkacağı da merak konusu olmuştu. Yetenek Sizsiniz Türkiye’ye katıldığında da söylediği gibi Nisan ayında çıkacak olan şarkı herkes tarafından merak konusu oldu. Acaba Gangnam Style şarkısındaki başarısını yeni şarkısı ile tekrarlayabilecek mi en çok sorulan sorular arasında..

Yeni şarkısı Gentleman’i duyuran PSY, 13 Nisan tarihinde şarkının çıkacağını açıkladı. Tabii şarkının bir diğer önemli noktası da klibi olacak. Gangnam Style şarkısı ile olduğu

 kadar klibi ve farklı dansı ile de bu başarıyı sağlayan PSY bakalım nasıl bir kliple karşımıza gelecek. 

Dünyaca ünlü şarkıcı Gentleman şarkısını 13 Nisan tarihinde Seul şehrinde vereceği konser ile canlı olarak YouTube ekranlarından canlı olarak tanıtacak. Yeni dans figürlerinin de olacağını açıklarken, yapacağı dansın Koreliler tarafından iyi bilindiğini fakat dünyanın yeni tanıyacağını söyledi. PSY Gentleman şarkısı ile 13 Nisan Cumartesi günü sayfamızda olacak.

Koreli müzisyen PSY, uluslararası şöhrete kavuştuğu 'Gangnam Style' şarkısını, 'Yetenek Sizsiniz Türkiye' yarışmasında seslendirdi.

PSY’ın geçen yıl renkli klibi ve “at binme” dansıyla tüm dünyada konuşulan Gangnam Style şarkısı, 1.5 milyar izleme ile YouTube’daki tarihi rekorunu hâlâ elinde tutuyor. 35 yaşındaki rap yıldızının sır gibi saklanan yeni şarkısı “Gentleman” (Centilmen) ise bugün 119 ülkede yayınlanacak. Seul’de çekimleri salı günü tamamlanan klibin setinden birkaç fotoğraf sızdı. Psy’ın “görünmez at dansına” yeni figürler eklemesinin yanı sıra, geleneksel bir Kore dansını modernize etmesi de bekleniyor. Single’ın bugün internetten yayınlanması üzerine Psy, Güney Kore’nin başkenti Seul’de 50 bin kişilik bir konser verecek. Bu nedenle Güney Korelilerin çoğu, Kuzey’den gelen tehditlerin yerine ülkenin en ünlü ismi olan Psy’nin vereceği konsere odaklanmış durumda.

SİMA OLARAK BENZİYORLAR

Dünyanın merakla beklediği şarkının yayınlanması, Kore Yarımadası’nda tansiyonun yükseldiği bir döneme denk geldi. Sima olarak Psy’a benzetilen Kim Jong-un liderliğindeki Kuzey Kore, Güney Kore’deki yabancılara, “Termonükleer savaşa yakalanmak istemiyorsanız ülkeyi terk edin” diye uyarıda bulundu. Kuzey Kore’nin her an yeni bir orta menzilli füze denemesi yapabileceği belirtildi. Psy’ın Twitter’da @saenuli ismini kullanan bir hayranı ise “Şu Kim ne kadar çılgın biri. Dünyayı nükleer savaş tehditleriyle değil, Psy’ın yaptığı gibi iyi bir şekilde sallamalısınız” dedi.

ABD uyardı: Tehlikeli çizgiye geliyor

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel’in Kuzey Kore’nin nükleer tehditleriyle ‘tehlikeli çizgiye doğru sürüklendiğini’ söylemesinin ardından dün Londra’da toplanan G-8 dışişleri bakanları toplantısında da Pyongyang öncelikli konuların başında yer aldı.

G-8 açıklamasında Kuzey Kore Yönetimi, nükleer silah programı nedeniyle kınanırken, BM Güvenlik Konseyi’nin dört kararının ihlal edildiği, 12 Şubat tarihindeki üçüncü nükleer deneme ve geçen yılki iki füze denemesinin uluslarararası barış ve güvenliği tehdit ettiğine işaret edildi. Bakanların, yeni füze ya da nükleer denemeler olması halinde uluslararası yaptırımların güçlendirilmesini destekleyeceği belirtildi. Kuzey Kore’de ise dün genç Kim Jong-Un’un İşçi Partisi’nin başına geçmesinin birinci yılı ve efsane lider Kim Il-Sung’un 101’nci doğumgünüyle ilgili kutlamalar vardı. Bu dönemde Kore’nin yeni bir orta menzilli füze denemesi yapabileceği söyleniyor.

Tarih yazdı

15 Temmuz 2012’de piyasa çıkan Gangnam Style’ın klibi, YouTube’dan tüm dünyaya virüs gibi yayılmıştı. 21 Aralık 2012’de klip, YouTube’da bir milyar izlenme adedini geçen ilk video oldu. 6 Nisan’da 1.5 milyar sınırı da aşıldı. Psy’ın komik dansı taklit edildi. ABD Başkanı Obama ve İngiltere Başbakanı Cameron, Gangnam figürlerini sergileyen ünlü devlet adamları. Gangnam, Güney Kore’nin başkenti Seul’ün zengin bir semti. Klip, bu semte özgü lüks yaşam tarzı ve tüketim kültürüyle dalga geçiyor.

 


YORUMLAR