Pepe - Yeni bölümleri İZLE

Çocukların sevgilisi pepe çizgi filmi kaldığı yerden devam ediyor. Pepe ve arkadaşları Şıla bebe ve Şusunun maceraları Çocukları ekranlara kilitliyor!

Çocukların sevgilisi pepe çizgi filmi kaldığı yerden devam ediyor.Pepe ve arkadaşları Şıla bebe ve Şusunun maceraları Çocukları ekranlara kilitliyor hem esi eğlendiren eğlendirirken ise eğiten çizgi dizi Pepe sömestir tatilinde Çocukları en büyük eğlencesi olacak.

Artık bizim de bir çizgi filmimiz var: Pepee… Peki Pepee nedir, kimdir? Gelin bunları öğrenelim. Düşyeri Çizgi Film Stüdyosu tarafından hazırlanan Pepee, bir çizgi animasyon dizisidir. 3-6 yaş grubunu hedefleyen çizgi film, çocukların zeka gelişimi ve özellikle de kültürümüzü öğrenmeleri açısından büyük bir görev üstlenmiştir.

Senaryosunu Ayşe Şule Bilgiç‘in yazdığı Pepee’nin müzikleri Bilgiç’in sanatçı eşiKıraç tarafından yapılmaktadır.

Pepee’nin anlamı nedir?
İsmine bakınca çoğu insan yabancı bir dilden geldiğini düşünüyor ama işin aslı öyle değil. Pepee aslında Türkçe bir kelime olan “pepe“den gelmektedir.
Pepe, Anadolu’da kekeleyen, konuşma zorluğu çeken insanlara söylenen bir sözdür.
Kahramanımız Pepee de konuşma zorluğu çeken bir çocuktu. O yüzden adı böyle kaldı. Pepee büyüdükçe konuşmasını da düzeltti sonra.
Peki neden Pepe değil de Pepee derseniz o fazladan e harfi markanın ayrışması ve bilinirliği açısından yapımcılar tarafından daha uygun görüldüğü için tercih edildi.

Pepee’deki Karakterler
Hepimiz Pepee’yi çok sevdik ama bu ufaklık yalnız başına yaşamıyor elbette.
“Annee“si, “Babaa“sı, “Ninee“si, “Dedee“si, kardeşi “Bebee” ve yakın arkadaşları teyzesinin kızı yani Pepee’nin kuzeni “Şila“, “Zulu“, “Zuku“, “Kaliş“, “Köpüş” ve “Maymuş“la maceradan maceraya koşuyor bizim Pepee. Bir de “Şuşu” var tabii ki.

Pepee’nin konusu nedir?
Pepee çizgi filminde büyüklük küçüklük gibi temel kavramların yanı sıra arkadaşlarla paylaşmak, kardeşle ilişkiler, tuvalet eğitimi gibi konular işlenmekte. Bir küçük çocuğun kişisel özelliklerini geliştirmesi açısından son derece faydalı konular ele alınıyor.

Pepee hangi kanalda, ne zaman yayınlanıyor?
Pepee her gün TRT Çocuk ekranlarında…
Yayın Saatleri: 07:10 – 08:45 – 12:30 – 14:00 – 18:45
Pepee her anlamda gurur duyabileceğimiz bir yapım. Sadece çocuklar değil eminim benim gibi yetişkinler de büyük bir zevkle bu ufaklığı izliyor. Eğer daha önce hiç izlemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.

 


YORUMLAR