Pedagojik formasyon sonuçları 2013-2014

Pedagojik formasyon sonuçları 2013-2014, Pedagojik formasyon sonuçları açıklandı mı

6 Aralık 2013 tarihinde sonra eren Pedegojik Formasyon Üniversite Tercihleri sonuçları açıkladı mı? İşte bu sorunun cevabı,

 
PEDAGOJİK FORMASYON SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?
6 Aralık pedagojik formasyon için son tercih günüydü. Adaylar artık sonuçların açıklanmasını bekliyor. Ancak bazı üniversiteler not dönüşümü ile ilgili çalışmalarını yetiştiremedi. Bundan dolayı ÖSYM üniversitelere 11 Aralık Çarşamba gününe kadar not ile ilgili sorunlarını çözmeleri için süre verdi.

Pedagojik formasyon başvuru sonuçlarının 12 veya 13 Aralıkta açıklanacağını, kayıt işlemlerinin ise 16 Aralık Pazartesi gününden itibaren başlayacağını tahmin ediliyor.
 
2013 2014 Öğretim Yılında 20 Bin Adaya Pedagojik Formasyon Verilecek 
Formasyon Sınavı İçin ALES Şartı Geldi.
 
YÖK pedagojik formasyon sertifika programları için toplam kontenjan sayısını 20 bin olarak belirledi.
YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, Yükseköğretim Kurulunca geçen yıllarda izin verilen üniversitelerde yürütülen pedagojik formasyon sertifika programlarına, 2013-2014 öğretim yılından itibaren öğrencilerin alanlara göre ayrılacak kontenjanlar dahilinde, merkezi olarak ÖSYM tarafından yerleştirilmesine karar verildiği bildirildi.
 
Geçmiş yıllarda öğrencilerin akademik başarı ortalamalarına göre yapılan söz konusu yerleştirmede, 2013-2014 öğretim yılından itibaren Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçlarının da kullanılacağı belirtilen açıklamada, bununla ilgili kısa bir açıklamanın ÖSYM tarafından yayımlanan ALES 2013 Sonbahar Dönemi Kılavuzunda yer aldığı da hatırlatıldı.

YORUMLAR