Pazartesi günü Yarın okullar tatil mi - 28 EKİM VE 29 EKİM TATİL Mİ? OKULLARIN SON DURUMU

28 Ekim tatil mi? 29 ekim 2013 günü okullar tatil mi? Herkes bu konu için meraklanıyor. 28 ekim okullar tatil mi 29 Ekim tatili kaç gün?

 28 Ekim 2013 günü resmi kurumlar ve okullar yarım gün olarak mesai yapacaklardır.29 Ekim Cumhuriyet bayramı salı gününe denk geliyor. Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim 2013 günü kutlanacaktır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Salı günü) Okulları tatil ve Resmi tatil olarak tam gün yapılacaktır.

28 Ekim 2013 günü okullar yarım gün ders yapacaklar. 29 Ekim günü tam gün tatil. Resmi daireler ise 28 ekim günü yarım gün mesai yapacaklardır.

Normal şartlarda 2013 yılı resmi bayram tatili çizelgesine göre Cumhuriyet Bayramı 1.5 gün olarak gözükmektedir. Okullar ve Resmi daireler 28 ekim 2013 günü yarım gün mesai yapacaklardır. 28 Ekim günü okullar ise yarım gün ders yapacağı gözüküyor.

29 EKİM KUTLAMALARI
Cumhuriyetimiz kuruluşunun 90'ncı yılını kutladığımız bu günlerde herkes kabul etmelidir ki Cumhuriyet bir grubun değil, 76 milyonun tamamını cumhuriyetidir. Hepimizin ortak değeridir. Cumhuriyet üzerine yapılan kamplaştırmalar tamamen yapaydır. Bir kesim özellikle de elitler cumhuriyetin yegane sahibi olarak görmüşlerdir. İtirazları ise cumhuriyet karşıtlığı olarak gördüreler.

Artık şu soruyu çekinmeden o soruyu sorabiliyoruz: Sizi cumhuriyetin tek ve yegane sahibi yapan kim? Siz kimsiniz? Kendiniz dışındakilere kibir sergileme hakkını nereden alıyorsunuz?

Cumhuriyetin tapusu 76 milyonun üzerine kayıtlıdır. Herkes her vatandaş eşit derecede bu cumhuriyetin sahibidir.

29 EKİM 2013 GÜNÜ ANKARA 'DA KAPALI OLACAK YOLLAR
Ankara Emniyet Müdürlüğü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri ile ilgili olarak alınacak emniyet tedbirleri çerçevesinde geçici kapatılacak yolları duyurdu.

Atatürk Kültür Merkezinde(AKM) yapılacak genel provanın yapılacağı, 27 Ekim 2013 günü Hipodrom Caddesi Ulaştırma kavşağından (Kazım Karabekir Caddesi-Hipodrom Caddesi kavşağı) İstanbul Yolu Yenimahalle köprüsüne kadar gidiş yönü 10.30 - 12.00 saatleri arasında, Konya Yolu; Turgut Özal Bulvarı Akköprü kavşağından Konya Yolu istikameti Çiftlik kavşağına kadar çift yönlü olarak 09.00-13.00 saatleri arasında, Kazım Karabekir Caddesi; İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi Kavşağından Ulaştırma Kavşağına kadar Tören Kıta'larının ve öğrencilerin araçlardan indirilip AKM tören alanına geçişlerinde ve tören sonunda alandan çıkışları sırasında, araç trafiği 09.00 - 14.00 saatleri arasında kısa süreli ve kontrollü olarak araç trafiğine kapatılacak.

29 EKİM GÜNÜ KAPALI YOLLARI
Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) yapılacak Kutlama törenlerinin yapılacağı, 29 Ekim 2013 günü, 08.30-14.00 saatleri arasında ise; Hipodrom Caddesi; İstanbul Yolu-Yenimahalle Köprüsü ile Ulaştırma Kavşağı arası çift yönlü, Konya Yolu; Turgut Özal Bulvarı-Akköprü Kavşağı ile Konya Yolu Çiftlik Kavşağı arası çift yönlü, Kazım Karabekir Caddesi; İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi Kavşağı ile Ulaştırma Kavşağı arası, Tandoğan istikameti tek yönlü, Kazım Karabekir Caddesi; Ulaştırma Kavşağı ile İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi Kavşağı arasındaki güzergahın, İstanbul Caddesi istikameti tek yönlü olarak, Tören Kıt'alarının AKM tören alanına geçişlerinde ve dönüşlerinde kısa süreli ve kontrollü olarak araç trafiğine kapatılacak.

ANITKABİR’DEKİ TÖRENLER İÇİN
Anıtkabir'de törenlerin yapılacağı, 29 Ekim 2013 günü; Gençlik Caddesinin; Tandoğan kavşağından geliş istikametinin sağ şeridinin, Akdeniz Caddesinin; Gençlik Caddesine gidiş istikametinin sağ şeridinin 29 Ekim 2013 günü, saat 08.15'den itibaren etkinliklerin sonuna kadar gerektiğinde kısa süreli olarak araç trafiğine kapatılacak.

TRAFİĞE ÇIKANLARIN KULLANACAĞI YOL GÜZERGAHLARI
Ayrıca trafiğe çıkıldığında; İstanbul yolundan, Sıhhiye ve Ulus istikametine gidecek sürücülerin; Çiftlik Kavşağı-Silahtar Caddesi-Celal Bayar Bulvarı güzergahını, İstanbul Yolundan, Kızılay istikametine gidecek sürücülerin; Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı-Eskişehir Yolu- İnönü Bulvarı güzergahını, İstanbul Yolundan, Çankaya istikametine gidecek sürücülerin; Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı- Eskişehir Yolu-Konya Yolu-Çetin Emeç Bulvarı-Hoşdere Caddesi güzergahını, Samsun Yolundan, Konya Yoluna gidecek sürücülerin; Akköprü Kavşağı-İstanbul yolu-Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı-Eskişehir Yolu güzergahını, Samsun Yolundan, Eskişehir Yoluna gidecek sürücülerin; Akköprü Kavşağı-İstanbul Yolu-Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı- Eskişehir yolu güzergahını, Konya Yolundan, Anıtkabir tarafına gidecek sürücülerin; Beşevler kavşağı-Bahriye Üçok Caddesi-De-gol Caddesi-Tandoğan Kavşağı güzergahını, Keçiören'den, İstanbul Yoluna gidecek sürücülerin; Fatih Caddesi-Etlik Caddesi-Halil Sezai Erkut Caddesi-İvedik Kavşağı-İstanbul Yolu güzergahını, Keçiören'den, Şehir Merkezi istikametine gidecek sürücülerin; Fatih Caddesi-İrfan Başbuğ Caddesi-Ulus güzergahını kullanmaları gerekiyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması ve 27 Ekim’de yapılacak provalar nedeniyle Ankara’da bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 27 Ekim’de 09.00 -14.00 saatleri arası trafiğe kapatılacak yollar şöyle:

- Hipodrom caddesi; Ulaştırma kavşağından (Kazım Karabekir Caddesi- Hipodrom Caddesi kavşağı) İstanbul Yolıı Yenimahalle köprüsüne kadar gidiş yönü 10.30-12.00 saatleri arasında,

- Konya Yolu; Turgut özal Bulvarı Akköprü kavşağından Konya Yolu istikameti Çiftlik kavşağına kadar çift yönlü olarak 09.00-13.00 saatleri arasında,

- Kazım Karabekir Caddesi; İstanbul Caddesi- Kazım Karabekir Caddesi Kavşağından Ulaştırma Kavşağına kadar Tören Kıt’alannın ve öğrencilerin araçlardan indirilip AKM tören alanına geçişlerinde ve tören sonunda alandan çıkışları sırasında, araç trafiği 09.00-14.00 saatleri arasında kontrolü olarak kapatılması hususunu,

29 Ekim’de 08.30-14.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak yollar ise şöyle:

- İstanbul Yolu Yenimahalle Köprüsünden Ulaştırma Kavşağına (Hipodrom Caddesi- Kazım Karabekir Caddesi kavşağı) kadar çift yönlü, b-) Konya Yolu; Turgut Özal Bulvarı Akköprü kavşağından Konya Yolu istikameti Çiftlik kavşağına kadar çift yönlü.

- Kazım Karabekir Caddesi; İstanbul Caddesi- Kazım Karabekir Caddesi kavşağından Ulaştırma Kavşağına kadar Tandoğan kavşağına gidiş istikameti tek yönlü,

- Kazım Karabekir Caddesi; 08.00-15.00 saatleri arasında Ulaştırma Kavşağından İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi Kavşağına kadar İstanbul Caddesi istikametine gidişinin de Tören Kıtalarının araçlardan indirilip AKM tören alanına geçişlerinde ve tören sonunda alandan çıkışları sırasında, araç trafiği kontrollü olarak kapatılması hususunu,

29 Ekim’de saat 08.45’te Anıtkabir’de yapılacak tören nedeniyle trafiğe kapatılacak yollar ise şöyle:

- Gençlik Caddesinin Tandoğan kavşağından geliş İstikametinin sağ şeridinin, b-) Akdeniz Caddesinin Gençlik Caddesine gidiş istikametinin sağ şeridinin 29 Ekim 2013 günü saat 08.15’ten itibaren etkinliklerin sonuna kadar gerektiğinde kısa süreli olarak trafiğe kapatılması.


YORUMLAR