ÖMSS kadrolarını öğrenmek için tıklayın(2013). ÖMSS kadroları açıklandı başvuru işlemleri ne zaman

2013 ÖMSS kadroları açıklandı Başvurular ve atamalar ne zaman yapılacak. 2013 ÖMSS kadroları İlköğretim Ortaöğretim Önlisans Lisans Başvurular ve atamalar ne zaman yapılacak.

 2013 ÖMSS kadroları açıklandı Başvurular ve atamalar ne zaman yapılacak? İşte ÖMSS ile ilgili ÖSYM’nin yaptığı son açıklamanın detayları..

2013 ÖMSS kadroları İlköğretim Ortaöğretim Önlisans Lisans Başvurular ve atamalar ne zaman yapılacak?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik’in 13 üncü maddesine istinaden 2013 yılına ilişkin olarak engelli alımı amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarınca Başkanlığımıza bildirilen kadrolar, Nitelik-Kod Kılavuzu ve mevzuata uygunluk yönünden incelenmiş, inceleme sonucunda ilgili kurumlarla mutabakat sağlandıktan sonra, sözkonusu kadrolar eğitim durumu başlıkları ile ekte yer aldığı şekli ile Tercih Kılavuzunda yayımlanmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

ÖSYM Başkanlığınca yayımlanacak Tercih Kılavuzu ve belirlenecek merkezi yerleştirme takvimi çerçevesinde, söz konusu kadrolara yerleştirme işlemleri en geç Mart ayı içerisinde sonuçlandırılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur. 

Tablo 1- İlköğretim mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 2- Ortaöğretim mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 3- Önlisans mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 4- Lisans mezunlarının atanacağı kadrolar

Ortaöğretim (Alan-Dal-Bölüm Eşleşmesi)

Önlisans (Program Eşleşmesi) 

Engellilerin ÖMSS isyanı

Gerek Bakan Fatma Şahin’in gerekse Faruk Çelik’in atamalardan önce yaptıkları açıklamalarının boş çıkması bütün engelli kardeşlerimizi üzmüş bulunmakta.

Her iki bakanında farklı farklı açıklamaları ve her söylediklerinin birer birer boş çıkması sonucunda atama bekleyen engelli kardeşlerimizin umutları kırılmış bulunmaktadır. Daha düne kadar Bakanımız Sayın Fatma Şahin kamudaki engelli kadar engelli alımı yapılacak diyordu. Ne yazık ki buda bir hayal ürünü oldu.

Bütün herkesin ağız birliği yapmış gibi olması da ayrı bir vahim durum. Engelli derneklerinin birlikikte hareket edip bu konuda adımlar atmaları gerekirken, derneklerimiz çay partisi düzenlemekten öte geçemediler. Engelli kardeşlerimizin sorunlarına çare olmaktansa Görmez Duymaz Konuşmaz oldular. Engellilerin en çok ihtiyaç duydukları anda bile yanlarında olamıyorlarsa bu engelli dernekleri neden varlar? Engelli kardeşlerimizin çığlıklarına resmen kulak tıkadılar. YAZIK..!!!

Sonuç olarak engelli kardeşlerimizin hep birlikte söyledikleri tek bir şey var “EYLEM”. Bunu hayata geçirmek içinde çok çabalıyorlar.

Sevgili Engelli Kardeşlerim ve Arkadaşlarım plan projelerinizi engellilersitesi.com olarak her zaman desteklemeye hazırız. Bize ulaşmak için engellilersitesi@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

Saygılarımızla

Engelliler Sitesi Yönetimi 


YORUMLAR