Ömss 2013 Özürlü Memur Seçme Sınavı başvuruları ve atamaları ne zaman başlayacak. 2013 ÖMSS kadroları açıklandı Başvurular ve atamalar ne zaman yapılacak?

ÖMSS İlköğretim mezunlarının atanacağı kadrolar..ÖMSS Ortaöğretim mezunlarının atanacağı kadrolar.. ÖMSS Önlisans mezunlarının atanacağı kadrolar..ÖMSS Lisans mezunlarının atanacağı kadrolar

 2013 ÖMSS kadroları açıklandı Başvurular ve atamalar ne zaman yapılacak? İşte ÖMSS ile ilgili ÖSYM’nin yaptığı son açıklamanın detayları..

2013 ÖMSS kadroları İlköğretim Ortaöğretim Önlisans Lisans Başvurular ve atamalar ne zaman yapılacak?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik’in 13 üncü maddesine istinaden 2013 yılına ilişkin olarak engelli alımı amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarınca Başkanlığımıza bildirilen kadrolar, Nitelik-Kod Kılavuzu ve mevzuata uygunluk yönünden incelenmiş, inceleme sonucunda ilgili kurumlarla mutabakat sağlandıktan sonra, sözkonusu kadrolar eğitim durumu başlıkları ile ekte yer aldığı şekli ile Tercih Kılavuzunda yayımlanmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

ÖSYM Başkanlığınca yayımlanacak Tercih Kılavuzu ve belirlenecek merkezi yerleştirme takvimi çerçevesinde, söz konusu kadrolara yerleştirme işlemleri en geç Mart ayı içerisinde sonuçlandırılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur. 

Tablo 1- İlköğretim mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 2- Ortaöğretim mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 3- Önlisans mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 4- Lisans mezunlarının atanacağı kadrolar

Ortaöğretim (Alan-Dal-Bölüm Eşleşmesi)

Önlisans (Program Eşleşmesi) 

 


YORUMLAR