20 Nisan 2014 Pazar
   11.02.2013 20:14:29

ÖMSS 2013 kadro atamaları ne zaman yapılacak? Bakan Faruk Çelik'in verdiği müjdeli haber ne?

ÖMSS tercih işlemleri ne zaman sona erecek? ÖMSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖMSS kadrolarına kaç kişi alınacak? ÖMSS-2013 tercih kadroları

   2013 yılı ÖMSS kadrolarına göre tercih işlemlerinin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. 

2013 ÖMSS kadroları açıklandı Başvurular ve atamalar ne zaman yapılacak? İşte ÖMSS ile ilgili ÖSYM’nin yaptığı son açıklamanın detayları..

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik’in 13 üncü maddesine istinaden 2013 yılına ilişkin olarak engelli alımı amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarınca Başkanlığımıza bildirilen kadrolar, Nitelik-Kod Kılavuzu ve mevzuata uygunluk yönünden incelenmiş, inceleme sonucunda ilgili kurumlarla mutabakat sağlandıktan sonra, sözkonusu kadrolar eğitim durumu başlıkları ile ekte yer aldığı şekli ile Tercih Kılavuzunda yayımlanmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

ÖSYM Başkanlığınca yayımlanacak Tercih Kılavuzu ve belirlenecek merkezi yerleştirme takvimi çerçevesinde, söz konusu kadrolara yerleştirme işlemleri en geç Mart ayı içerisinde sonuçlandırılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur. 

Tablo 1- İlköğretim mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 2- Ortaöğretim mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 3- Önlisans mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 4- Lisans mezunlarının atanacağı kadrolar

Ortaöğretim (Alan-Dal-Bölüm Eşleşmesi)

Önlisans (Program Eşleşmesi) 

Bakan Şahin açıkladı. ÖMSS kadroları ne kadar artırıldı. ÖMSS ile kaç engelli memur atanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten sonra Fatma Şahin'de ÖMSS kadrolarının 10 bini bulacağını söyledi. ÖMSS atanacak engelli memurları yüzü gülecek mi.

Şahin katıldığı bir TV programında ÖMSS hakkında da açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı'nın 400 kadro istediğini söyleyen Şahin, sayının 10 bini bulacağını açıkladı.

İşte Şahin'in açıklaması;

"Engellilerin istihdam talebi çok doğru bir talep."
"Engelli memur alımıyla ilgili Başbakanımız talimatını verdi. Şu anda Sağlık'tan 2000, İçişleri'nden 400 kadro eklendi.10 bini bulacak sayı."

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!