Nil Erkoçlar-Rüzgar Erkoçlar neden erkek oldu. Rüzgar Erkoçlar tweetlere sert cevap verdi. Nil'in annesi Semra Erkoçlar'da eleştirilere cevap verdi

Rüzgar Erkoçlar olarak gündeme bomba gibi düşen ünlü oyuncu Nil erkoçlar kendisini eleştirenlere twitterdan sert cevap verdi. Nil hakkında konuşanları adeta bombaladı.

Türkiye'de kimsenin kolayca cesaret edemeyeceği bir adım attı ve kadınlığı bırakıp erkek oldu.

Haber medyaya düşünce evini terketmek zorunda kalan Nil Erkoçlar (Rüzgar) tehditler dahi aldı. Cinsel hayatından askerliğe kadar her konuda sorgulanan Nil Erkoçlar sonunda twitter üzerinden patladı.

Eleştirilere yanıt veren Nil Erkoçlar, Rüzgar Erkoçlar ismini kullanarak açtığı hesabından şunları yazdı;

*“Bazıları cinsiyetçi mesajlar atıyorlar. Bilmiyorlar ki delikanlılık, erkeklik bacak arasında değil.

*Benim hayatım, benim seçimim, benim cinsel organım. Kimseye laf düşmez”.

KÖSE'YE DAVA AÇACAK

Nil Erkoçlar ameliyatla erkek olduğunu duyuran Erol Köse'ye ise çok kızgın. Ailesini zor durumda bıraktığı Köse'ye dava açacağını duyurdu.

*Erol Köse ile mahkemede hesaplaşacağım. Ben zaten vakti gelince gerekli açıklamayı yapacaktım. Aileme zor günler yaşattı.

NİYE RÜZGAR İSMİNİ ALDI?

Ameliyatla erkek olduktan sonra "Rüzgar" ismini alan Erkoçlar, niye bu ismi tercih ettiğini de şu mesajla açıkladı;

*Neden "Rüzgar" ismini seçtin diyorlar. İnsanoğlu ilk gününden beri bir rüzgarı tutsak edememiş de ondan.

*Artık özgürüm

Basında çıkan Rüzgar (Nil) Erkoçlar ölüm tehditi aldı haberlerine karşılık bugün kalemine tekrar Rüzgar Erkoçlar'ı alan Ayşe Arman bu kez Nil yani Rüzgar'ın annesi ile röportaj yaptı.

Rüzgâr ölüm tehdidi filan almadı!

Rüzgar Erkoçlar'ın annesi Sema Erkoçlar...

Çocuğunuzla ilgili haberleri okuyunca neler hissettiniz?

- Tabii ki sarsıldım. Hepimiz sarsıldık. Annesi, babası, kardeşleri, ailesi olarak biz Rüzgâr’ı kabulleniyoruz. Arkasında duruyoruz. Aksi düşünülemez zaten. Kötü bir şey yapmadı benim evladım. Ama bu haberler bizi yoruyor. Rüzgâr, hiçbir yere kaçmadı. Ölüm tehdidi filan almadı. Nereden çıkarıyorlar? Kafalarından uyduruyorlar! Dizi teklifi de almadı. Çocuğumuz yurtdışına da gitmedi. Biz de artık huzur bulmak istiyoruz. Lütfen rahat bıraksınlar...

Çevrenizin tepkisi ne oldu?

- Rüzgâr’ı tanıyan, küçüklüğünü bilen herkes, “O bizim çocuğumuz, hayat onun hayatı, ne isterse onu yapar, destekliyoruz” dedi. Kimsenin çocuğuma sırt çevirdiği filan yok. Bu bir mecburiyet hali. Kim cinsiyetini durup dururken değiştirmek ister ki? Onca acıyı yaşamak ister ki? Ben çocuğumu düşünüyorum. Her anne gibi yavrumu korumak istiyorum. Zaten kendi içinde zor şeyler yaşıyor, bir de baskı yapıp onu üzmeyelim.

Anne olarak kendinizi suçladığınız oldu mu?

- Etraftan, “Sen çocuklarını serbest yetiştirdin” diyen oldu. Ben öyle düşünmüyorum. Ben açıklıktan yanayım. Sigara içiyorsa, yanımda içsin, içki içiyorsa da. Arkadaşı mı var, getirsin bizimle tanıştırsın. Üç evladıma da, “Her şeyi bana ve babanıza söyleyin” dedim. Yeter ki, çocuklarımız bize yalan söylemesinler. Rüzgâr da bana her zaman, her şeyini anlatmıştır. Aynı şekilde kardeşleri de. Arkadaşları gelir, “Sema Teyze, keşke benim annem de senin gibi olsaydı” derdi. Ben el âlemin ne diyeceğini değil, çocuğumu düşünürüm. Yine öyle yapacağım.

“Benim Çocuğum” belgeselini izlediniz mi?

- Evet. Hem de ağlayarak. Aynen bizim yaşadığımız şeyler. Ben de hep “Geçer” diye düşünüyordum, aynen o belgeseldeki anneler babalar gibi, “Düzelir” diyordum. Ama düzelecek bir şey yok. Gerçekten doğuştan. Yapacak bir şey de yok. Biz de başta doktor doktor çok dolaştık, sonunda bir psikiyatr Şahika Yüksel’in ismini verdi. Ünlü bir oyuncu olduğu için bu iş bu kadar büyüdü. Oysa benzer pek çok örnek var. Telefonumdaki fotoğrafını bile değiştirdim. Nil yerine Rüzgar yazdım. Ama bize zaman vermek gerekiyor. Zor bir süreçten geçiyoruz. Önce "Günah mı acaba?" diye düşündüm. Çünkü ben aynı zamanda inançlıyım namazımı kılıyorum ama yeri gelince denizime de giriyorum. Ama sonra bunun Allah'tan oldupunu gördüğüm için günah olmadığına karar verdim.

Haydar Dümen konuyla alakalı konuştu

Sürpriz bir kararla ameliyat olarak cinsiyet değiştiren ünlü oyuncu Nil Erkoçlar, bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Göğüslerini aldıran Erkoçlar, adını da Rüzgar olarak değiştirdi. Bu konuyla ilgili Nil Erkoçlar'ı eleştirenler kadar sahip çıkanlar da oldu. Posta gazetesinde cinsellik üzerine okur sorularını yanıtlayan Haydar Dümen de Nil Erkoçlar'ın durumunu yorumladı.

"SEKSTEN HAZ ALAMAZ"

Bu zamana kadar bu ameliyatı olanların pişman olduğunu belirten Haydar Dümen şu ifadelere yer verdi; "Cinsiyet değişim vakaları üzerinde 1970'den beri çalışıyorum. Bu kişiler cinsel açıdan erkek olamıyor. Seksten haz almaları da imkansız. Pişman olanlara çok rastladım. Alınan hormonlar ruh dengesini de olumsuz etkiliyor. Kişinin tek kazancı var; mavi nüfus kağıdıyla psikolojik açıdan rahatlamak. Keşke Nil bu ameliyatı olmasaydı."

 


 

 

 

 

 


YORUMLAR