Muhteşem Yüzyıl yeni sezon bölümleri ne zaman başlayacak?

Muhteşem Yüzyıl ne zaman başlıyor? Muhteşem Yüzyıl yeni sezon hangi kanalda başlayacak? Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm tarihi belli oldu haberi işte önemli detaylar..

Muhteşem Yüzyıl yeni sezon bölümleri ne zaman başlıyor ?Muhteşem Yüzyıl yeni sezon hangi kanalda başlıyor? Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm tarihi belli oldu haberi işte detaylar...

Geçtiğimiz sezon sonuna doğru tükenmişlik sendromu ile gündeme oturan Meryem Üzerli, Muhteşem Yüzyıl dizisinden ayrılıp Almanya'ya gitmişti.

Muhteşem yüzyıl'a ait yeni bölüm ne zaman başlayacağı hakkında Star Tv kanalında henüz bir açıklama gelmemiştir. Dizi geçen yıl 12 eylülde yayına başlamıştı. Muhteşem Yüzyıl dizisinin yine eylül ayı içinde yeni sezona gireceği sanılıyor.

Ayrıca Muhteşem Yüzyıl dizisinin bitiş tarihi de belli oldu. Dizi 2014 mart ayında sona erecek.

SARI SELİM GELİYOR!

Posta'nın iddiasına göre 2. Selim rolünü Engin Öztürk kaptı. 

TIMS Productions'un yapımcılığını üstlendiği ve Yağmur ve Durul Taylan kardeşlerin yönetmenliğini yaptığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde 'Sarı Selim' karakterinin kimin oynayacağı belli oldu.

Halit Ergenç'in başrolünde yer aldığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde 'Sarı Selim' karakterini, daha önce "Fatmagül'ün Suçu Ne?" ve "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" gibi başarılı dizilerde rol almış olan yakışıklı oyuncu Engin Öztürk canlandıracak.

Yepyeni oyuncu ve hikayeleriyle "Muhteşem Yüzyıl", Eylül'de Star TV'de başlıyor!

MUHTEŞEM YÜZYIL AŞK-I DERUN KAMERA ARKASI FOTOĞRAFLARI

 HÜRREM SULTAN İLE SÜLEYMAN SONUNDA KAVUŞTU:

 

İlgili Galeriler:

HÜRREM'İN ÖTEKİ YÜZÜ - FOTO GALERİ

GÖKÇE BAHADIR NEFES KESTİ - FOTO GALERİ

DİZİLERİN İTHAL YILDIZLARI - FOTO GALERİ

II. Selim (Sarı Selim) kimdir 
Sarı Selim olarak bilinen 11. Osmanlı Padişahı'dır

Kanuni Sultan Süleyman’ın ve Hürrem Sultan’ın oğlu olan II. Selim, 11. Osmanlı padişahı ve 90. İslam halifesidir. 28 Mayıs 1524 tarihinde doğmuş olup, 15 Aralık 1874 tarihinde vefat etmiştir. “Sarı Selim” olarak da bilinir.

Çocukluğu İstanbul’da Eski Saray’da geçen II. Selim, çok iyi düzeyde eğitim aldı. 16 yaşında iken Konya Sancak Beyi olarak görevlendirildi. 1544′te de Manisa Sancak Beyi olarak atandı. Hırslı bir kadın olan annesi Hürrem Sultan’ın da teşviği ile II. Selim, babası hayatta iken taht için mücadele etmeye başlamıştır. Zira, kendi annesinden olmayan Mustafa, Mahmud, Murad adlarında kardeşleri ve kendi annesinden de Mehmed, Beyazıd, Abdullah, Cihangir, adında öz kardeşleri bulunmakta, yani tahtın varis adaylarının sayısı oldukça fazla idi.

II. Selim’in öz kardeşi Bayezıd dışındaki rakip kardeşleri babası hayatta iken ölmüş veya öldürülmüşlerdi. Şehzade Mustafa Hürrem Sultan‘ın adamı Sadrazam Rüstem Paşa’nın Kanuni Sultan Süleyman’a tavsiyesiyle, öz babasının verdiği emri ile idam ettirilmiştir.

Anneleri hayatta iken iki kardeş Selim ve Bayezıd çok belli etmediler, ancak anneleri 1558′de ölünce birbirleriyle taht için ciddi bir mücadeleye başladılar. Şehzade Bayezıd Amasya Sancak Beyi olarak görevlendirilmiş, daha atak ve daha asi idi. II. Selim ise babasının gönlünü kazanmak için daha uyumlu, daha mütevazı bir görüntü sergilemiştir. Babasının da desteğini alan II. Selim ile kardeşi Bayezıd Konya civarında ordularını çatıştırmış, bu çatışmanın sonucunda Bayezıd kaçmak zorunda kalmıştır. İran Safevi Devleti’ne sığınan Bayezıd’ın ülkesine ancak naaşı dönebilmiştir. Bu da II. Selim’in tahtın tek adayı olması anlamına gelmiştir.

II. Selim, 1566 yılında tahta geçmiştir. Osmanlı Padişahları içinde ordunun başında sefere gitmeyen ilk padişahtır. Devlet işleriyle genellikle aynı zamanda damadı da olan Sokullu Mehmet Paşa ilgilenmiştir. Padişahlığı döneminde önemli tarihi olaylar arasında Yemen’in yeniden fethi, Kıbrıs’ın Fethi gibi önemli olaylar bulunmaktadır.

II. Selim, çok iyi bir şairdir. Ünlü şair Yahya Kemal, II. Selim’in eserleri içinde yer alan bir beyit için “Selimiye kadar güzel” ifadesini kullanmıştır.

 

Sezon finaline giren dizi, aylardır hatta yıllardır yeni sultanlarını arıyordu. Sarı Selim'i kimin oynayacağı 3 sezondur tartışma konusuydu. Bu yaz neredeyse Türkiye'deki tüm erkek oyuncular deneme çekimine girdi. Sonunda Sarı Selim rolünü Fatmagül'ün Suçu Ne'den tanıdığımız Engin Öztürk kaptı.

SARP AKKAYA
Ezel'in Tefo'su, Suskunlar'ın Sarı'sı Sarp Akkaya da Muhteşem Yüzyıl'a katılıyor. Akkaya dizide tarihte olmayan kurmaca bir karakteri yani Atmaca'yı canlandıracak.

 

ARAS BULUT İYNEMLİ
Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin Mete'si Aras Bulut İynemli, Beyazıt rölünü aldı.

 

ENGİN ÖZTÜRK
Sarı Selim rolünü 'Fatmagül'ün Suçu Ne'den tanıdığımız Engin Öztürk kaptı.

 

MELTEM CUMBUL
Öte yandan eşinden yeni boşanan başarılı oyuncu Meltem Cumbul'un Muhteşem Yüzyıl'ın yapım şirketiyle görüştüğü yansıyan bilgiler arasında.

 

TOLGA SARITAŞ
'Sen de Gitme' dizisinden tanıdığımız Tolga Sarıtaş Kanuni’nin hasta oğlu Cihangir Sultan’ı canlandıracak.

 

MERVE BOLUĞUR
Nurbanu Sultan olarak Merve Boluğur katılacak. Bu sezonun Hürrem'i Boluğur olacak.

yeni sezon bölümleri, yeni sezon ne zaman başlayacak, muhteşem yüzyıl,6 büyük transfer,engin öztürk,meltem cumbul, Sarı Selim,engin öztürk,Kıvanç Tatlıtuğ,Hilmi Cem,Aras Bulut İynemli,muhteşem yüzyıl,sarı selim,Fatmagül'ün Suçu Ne?,Behzat Ç


YORUMLAR