Muhteşem Yüzyıl Son Bölüm Fragmanı, Muhteşem Yüzyıl Son Fragman, Muhteşem Yüzyıl Yeni Bölüm Fragmanı, Muhteşem Yüzyıl Yeni Fragmanı seyret 20.03.2013

Muhteşem Yüzyıl 91. bölüm fragmanı izle Kanuni'nin kararını verdi, Kanuni Hatice Sultan ve Şah Sultan'ın kendisinden habersiz çevirdiği dümenleri öğrendi mi?

 Muhteşem Yüzyıl 91. yeni bölüm 20 MART 2013 çarşamba akşamı star tv ekranlarında olacak. muhteşem yüzyıl 91. yeni bölüm Fragmanı:

 


 Muhteşem Yüzyıl 90. Bölüm fragmanı:

 

  PARGALI'NIN UTANDIRAN MEZARI - FOTO GALERİ

MUHTEŞEM YÜZYIL'DAN TARİHİ HATALAR - FOTO GALERİ

KAMERA ARKASINDA NELER OLUYOR - FOTO GALERİ

İŞTE PARGALININ MEMLEKETİ - FOTO GALERİ

YENİ CARİYE: SANDRA AKHMEDOVA - FOTO GALERİ

MUHTEŞEM YÜZYIL'DA MIHAÇ SEFERİ - FOTO GALERİ

DİZİLER MODAYI ETKİLİYOR - FOTO GALERİ

HÜRREM'İN ÖTEKİ YÜZÜ - FOTO GALERİ

MUHTEŞEM YÜZYIL'IN EN ÇOK TARTIŞILAN SAHNESİ - TIKLA İZLE

HATİCE SULTAN'DAN HÜRREM'E OSMANLI TOKADI - TIKLA İZLE 


Muhteşem Yüzyıl Dizisinin 91. Bölüm Yayın Bilgileri :

Yayın Günü : 20 Mart 2013 (Çarşamba günü)

Yayın Saati : 20:00

Yayın Kanalı : Star TV

 

Muhteşem Yüzyıl 90. Bölüm Özeti şöyleydi:

Hürrem, büyünün etkisinden kurtulmak istiyor. Aradığı çare ise hain olduğunu düşündüğü Fahriye’den geliyor.

Mustafa’nın, Manisa’da Yeniçerilere para dağıtması Süleyman’ı öfkelendiriyor. İkili arasında soğuk rüzgarlar esmeye başlıyor. Şah Sultan ise Hürrem’in haremdeki gücüne son vermek için harekete geçiyor. Hürrem ağır bir darbe alıyor. Ancak Hürrem kayıp altınların yerini öğrenince, hem Hatice’den hem Şah Sultan’dan kurtulma fırsatını yakalıyor!

Büyüyle birlikte hayatı kabusa dönen Hürrem, buna bir son vermek ister. Hain olduğunu düşündüğü Fahriye’yi takibe alır. Fahriye ise Şah Sultan’dan haremde birini öldürmek üzere emir almıştır. Fahriye, harekete geçtiğinde öyle bir sürprizle karşılaşır ki işler tersine döner.

Şah Sultan, Hürrem’in haremdeki gücünden rahatsızdır. Haremi ele geçirmek için ilk hamlesini yapar ve Hürrem ağır bir darbe alır. Hatice ise İbrahim’den kalan eşyaların mezatta satıldığını öğrenir. Hepsini satın almak isteyince dikkatleri üzerine çeker.

Manisa’da ise sular ısınmaya başlar. Şehzade Mustafa, seferden dönen askerlere para dağıtır. Barbaros da yanında olur. Süleyman, kulağına fısıldanan haberlerden memnun değildir. Oğlu taht hayalleri mi kurmaktadır?

Malkoçoğlu, kendi ağzından Mihrimah’a mektup yazanın Rüstem olduğunu anlar. Mihrimah yeniden umutlanmıştır. Çocukluktan gelen aşkına bir karşılık bekler. Bali Bey Mihrimah’a istediği cevabı nihayet verir.

 

Muhteşem Yüzyıl'da dün akşam tabiri yerindeyse yer yerinden oynadı. Yaklaşık bir haftadır "Hürrem'in Hatice'ye dayak sahnesi nereye bağlanır" diye düşünenler dün akşam ekrana gelen 89. bölüm ile bu sorularının yanıtını aldı.

Hatice Sultan kan revan içinde!
Dün akşam yayınlanan bölümde bir önceki bölümde Hürrem Sultan'dan dayak yiyip ormana atılan Hatice Sultan kan revan içerisinde saraya döndü. Payitahtta aranan Hatice Sultan'ın kendi kendine sarayı dönmesi sarayda büyük bir sevinçle karşılansa da hali hem kardeşi Şah Sultan'ı hem de Kanuni Sultan Süleyman'ı çok üzdü.

Kanuni Sultan Süleyman kardeşi Hatice'yi kan revan içerisinde görünce ne yapacağını bilemedi. Hatice Sultan'ın saraya döneceğini ve olanları söyleyeceğini tahmin ettiği için her şeyi önceden planlamıştı. Hatice Sultan ormandan tek başına saraya kadar gelip bütün olanları tamda Hürrem Sultan'ın düşündüğü gibi anlattı.

Olan biteni Hatice Sultan'ın ağzından öğrenen Kanuni Sultan Süleyman hesap sormak için Hürrem Sultan'ın odasına gitti. Ama Hürrem Sultan her şeye hazırlıklıydı.
Planı tıkır tıkır işleyen Hürrem, hastalığını kullanarak Kanuni'yi kendine inandırmayı başardı. Bir taşla iki kuş vurmuş olan Hürrem Sultan hem kendini akladı, hem de Hatice Sultan'ın delirdiğine Kanuni Sultan Süleyman'ı inandırmış oldu.

Hürrem Sultan 'kara büyü' çıkmazında!
Hatice Sultan'ın kalfası ile birlikte kendine büyü yaptırdığına inanan Hürrem Sultan, Yahya Efendiden yardım istedi. Yahya Efendi'nin kendisine verdiği bitkiler ile biraz olsun huzur bulsa da odasındaki tütsüler etkisini gösteriyor Hürrem Sultan'ı çıldırtma noktasına getiriyor.

Sümbül Ağa, bu büyüyü kimin yaptığını öğrenmeye çalışırken aslında büyük bir sırrı da ortaya çıkarmış oldu. Uzun zamandır içlerinden Şah Sultan ile Hatice Sultan'a laf taşıyan birinin olduğundan şüphelenen Sümbül Ağa, Fahriye Kalfa ile Hatice Sultan'ın kalfasını konuşurken gördü. Peki, ama ne konuşuyordu ikili?

Hürrem hainin Fahriye Kalfa olduğunu anladı...
Sümbül Ağa tarafından Hatice Sultan'ın Hürrem Sultan'a büyü yaptırdığı kalfayı odasını arayarak öğrendi. Ve olanları Hürrem Sultan'a anlattı. Ancak kalfa çoktan öldürülmüştü. Odasında ölü halde bulunan kalfa ile ilgili olarak Fahriye Kalfa'nın bunu yapmış olabileceğini düşünen Hürrem Sultan geçmişi de düşünerek haininin o olduğuna kanaat getirdi.

Fahriye Kalfa saraya nasıl gelmişti?
Gülfem Hatun'un saraya Hürrem Sultan'ı öldürmesi için soktuğu Fahriye Kalfa daha önce Hürrem Sultan'ı tam öldürecekken yakalanmış ve bu durumu kendi lehine kullanarak Hürrem Sultan'a yakın olmayı başarmıştı. Yıllar içerisinde Hürrem Sultan'ın güvenini iyiden iyiye kazanan kalfa, yükselmeyi de başarmıştı.

Fahriye Kalfa Hürrem'i öldürecek mi?
İşte Hürrem'in en yakınları arasına kısa zamanda giren Fahriye Kalfa, Hürrem'e gerçek yüzünü o gece gösterdi ve onu balkonda sıkıştırdı! Peki ama Fahriye Kalfa Hürrem Sultan'ı öldürecek mi? Hürrem Sultan bu saldırıdan nasıl kurtulacak? Mahidevran ve Hatice Sultan ile ilgili her şey ortaya mı çıkıyor?

Dizinin Unutulmayan Replikleri;

Hatice Sultan : Çok kötü.Hastalığı ne acaba?
Valide Sultan: Hürrem hastalığına tutuldu akılsız.
.....(başka olaylar giriyo araya)
Valide Sultan: Söyle hekimbaşı gelinimin nesi var?
Hekimbaşı: Valide Sultan'ın maşallah iyi durumu.Endişeye mahal yok.Müjdeyi ilk siz duyun Mahidevran Sultan gebe.
herkes çok sevinir
Valide sultan: Daye müjdemizi kutlayalım.Bütün hareme şerbet ve lokma dağıtılsın.
Daye: Elbette sultanım.Hemen hazırlatırım.Çok şükür.
Valide Sultan: Hatice altın saçın avluya.Bu bebek bereketiyle gelsin.
Hatice Sultan:Ben saçarım.Belki bereketi bana da bulaşır.
Valide Sultan(Mahidevran'ın elini tutar) Kutlu olsun kızım.Dinlen şimdi.Mustafa'yı getirin.Görsün çocuk annesinin iyi olduğunu.
Mahidevran: Özrümü bağışlayın Validem gözyaşlarım için.

İbrahim : Hünkarım Sümbül Ağa haremden haber geitrmiş.Hürrem Hatun gelmek istemiyomuş.Yani galiba uygun değilmiş.
Sultan Süleyman : Bu ne cürret.Emrediyorum hemen gelsin.
----------------------
(Hürrem aynaya bakarak) : Anne kızına naptı.Baba yılan kadın beni öldürdü.Ben de onu öldürücem.Yüzüm(ağlar)!! Süleyman bakmaz bana artık.
----------------------
Süleyman : Sen nasıl bana karşı gelirsin.Yüzüme bak ve konuş
Hürrem : Benim yüzüm öldü.Hümkarım.Sultana layık değil öldü
Süleyman(Hürrem'in yanına gidip yüzüne bakmaya çalışır) : Ne demek öldü?Kaldır başını
Hürrem : Bakma bakma git.Hürrem öldü.
Süleyman : Hürrem
-------------
Süleyman : Kim yaptı bunu ? kim cesaret etti söyle.Canını alırım ben onun.Senin gözyaşına kurban ederim.
Hürrem : Ma-Mahi..
Süleyman: Mahidevran mı?

Süleyman : Senin sesini dahi duymak istemiyorum.Sen bize naptın? Mahidevran öldürdün bizi.
--------------------------
Hürrem : (Maria'ya) Çok yakın bu saray benim olacak. Bu haremdeki kadınlar hepsi önümde diz kıracak.Seni de benim Daye Hatun yapıcak.
--------------------------
Mustafa : Alaahım beni affet.Kardeş istemedim bana küsmüş gitmiş.Geri gelsin.Annem üzülmesin.Babam beni ve annemi çok sevsin(gerisine yetişemedim )
-------------------------
İbrahim: Noldu?Bi sıkıntın mı var?
Hürrem: Evet var sıkıntım
İbrahim: Nedir? ben miyim sıkıntı?
Hürrem: Sen çok Sülümanın yanında dibinde bana yok vakit bence yeter ibrahim.
(gerisini sonra yazıcam İbrahim'in hızına yetişilmiyo valla)

(İbrahim Sultan Süleyman'ın odasına girer..)

İ: Hünkarım, bi arzunuz var mıydı diye bakmıştım.
S: Var İbrahim, hemen aşık ol ve mesud ol. Kendi cennetini yarat. Ben çok mesudum. Hürrem var. Dün gece bana ne dedi biliyor musun ?
İ: Ne dedi ?
S: "Sen neye inanıyorsan ona inanmak istiyorum, senin baktığın güneşe bakmak istiyorum" dedi. "Müslüman olmak istiyorum" dedi. Bunu gönülden, aşkla söyledi. Aşk yaptırdı ona bunu. Benim için. Benimle bir bütün olabilmek için. Eyy aşk.. Sen nelere kadirsin..

Muhteşem Yüzyıl, Yunan tavernacıya ilham verdi
Yunanistan’da kilisenin ve aşırı milliyetçilerin yoğun tepkilerine rağmen reyting rekorlarını altüst eden ve her gün 1.5 milyondan fazla Yunan televizyon seyircisi tarafından izlenen “Muhteşem Yüzyıl” Atinalı bir tavernacıya ilham kaynağı oldu.

Atina’da et ve şarap satan bir taverna sahibi, ekonomik kriz yüzünden işleri bozulunca müşteri çekmek için tabelasını değiştirdi.

Yunan tavernacı yeni tabelasında “Muhteşem Yüzyıl” dizininin Yunanistan’da yayınlandığı “Suleiman o Megaloprepis” (Muhteşem Süleyman) adı ile kelime oyunu yaptı.

İçinde et, soğan, cacık ve domates bulunan bir çeşit dürüme Yunanistan’da “Suvlaki” deniyor.

Tavernacı da “Süleyman” ile “suvlaki”yi birleştirip “Suvleiman” yaptı. “Megaloprepis” kelimesini ise “büyük ayyaş” anlamına gelen “Megalobekris” olarak değiştirdi ve tavernanın tabelasına “Suvleiman Megalobekris” yazdırdı.

Atina’daki tavernanın fotoğrafı sanal alemde binlerce kişi tarafından tıklanınca, bu defa fotomontajlı başka bir resim dolaşmaya başladı. Bu fotomontajlı resimde Halit Ergenç, Süleyman kıyafetiyle “suvlaki” yerken görülüyor.

 


YORUMLAR