Motorlu taşıtlar vergisinin son günü, tıkla, öğren

MTV Kredi Kart ile Ödenecek, Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV Uyarısı. Maliye Bakanlığı MTV Ödeme son Günü ile ilgili olarak açıklama yaptı.

  MTV Kredi Kart ile Ödenecek, Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV Uyarısı. Maliye Bakanlığı MTV Ödeme son Günü ile ilgili olarak, Araç Sahiplerini Uyardı.Gelir İdaresi Başkanlığı Resmi İnternet Sitesinde yapılan Duyuruda vatandaşlar Uyarılarak,son ödeme günü 31 Ocak Olan MTV 1.taksidnin 31 Ocak Tarihi akşamına kadar ödenmesi istendi. Yapılan Duyuru Şöyle: "2013 Yılına Ait Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. Taksitinin 31 Ocak 2013 Perşembe Günü Akşamına Kadar Ödenmesi Gerekmektedir.
Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) 2013 yılına ilişkin birinci taksitinin ödeme süresi 31 Ocak 2013 Perşembe günü sona erecektir.

Motorlu taşıtlar vergisi mükellefleri, 2013 yılı motorlu taşıtlar vergisi birinci taksitini aşağıda yer alan ödeme yöntemlerini kullanarak ödeyebilirler;
Kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan İnternet Vergi Dairesi/Sık Kullanılanlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne giriş yapılarak,
Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya doğrudan bankalara başvurarak,
Motorlu taşıtlar vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne veya motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarak.
Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasından, ayrıca; kredi kartı ile geçmiş yıllar da dâhil olmak üzere Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Para Cezası da ödenebilmektedir.
Mükellefler motorlu taşıtlar vergisine ilişkin ayrıntılı bilgi için Vergi İletişim Merkezine (VİMER – 444 0 189) başvurabilirler." uyarısında bulunuldu.


YORUMLAR