Milli Piyango Yılbaşı Büyük İkramiyesi ne kadar? Milli Piyango Çeyrek Bilet Fiyatı Ne Kadar? Milli Piyango yarım bilet ve Tam Bilet Fiyatı ne kadar?

Her yıl başında rekor ikramiye dağıtan Milli Piyango Genel İdaresi bu yılda geleneği bozmadı ve şimdiye kadar verilmiş en büyük ikramiye rakamını açıkladı.

 Her yıl başında rekor ikramiye dağıtan Milli Piyango Genel İdaresi bu yılda geleneği bozmadı ve şimdiye kadar verilmiş en büyük ikramiye rakamını açıkladı.

 

Milli Piyango Yılbaşı Büyük İkramiyesi ne kadar? Milli Piyango Çeyrek Bilet Fiyatı Ne Kadar? Milli Piyango yarım bilet fiyatı ne kadar? Milli Piyango Tam Bilet Fiyatı ne kadar? 1 Ocak 2013 yılbaşı çekiliş sonuçları tam liste, 2013 Yılbaşı milli piyango çekiliş sonuçları tam liste, Milli Piyango Büyük ikramiye kazanan yerler neresi… İşte Bu Soruların tüm ayrıntıları sitemizde olacak….

 

Milli Piyango İdaresi (MPİ) 2013 yılının ilk dakikalarında çekilecek büyük ikramiyesi 45 Milyon TL olarak belirlendi.

 

Milli Piyango Bilet Fiyatları;

 

Milli Piyango Yılbaşı Çeyrek Bilet Fiyatı 10 TL

Milli Piyango Yılbaşı Yarım Bilet Fiyatı 20 TL

Milli Piyango Yılbaşı Tam Bilet Fiyatı 40 TL

 

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Genel Müdürü Recep Biçer, 31 Aralık 2012'de yapılacak 2013 yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye olarak 1 adet 45 milyon lira verileceğini açıkladı. Milli Piyango'nun 2010'daki büyük ikramiyesinin 35 milyon lira, 2011'de 40 milyon lira olduğunu hatırlatan (MPİ) Genel Müdürü Recep Biçer, "Bu yıl da büyük ikramiyede 5 milyon liralık bir artışa gittik ve 45 milyon lira olarak belirledik" dedi. Biçer, çekilişle ilgili ayrıntıları ise şöyle açıkladı:

ARALIK ÇEKİLİŞSİZ

Milli Piyango Yılbaşı özel çekiliş biletleri, 29 Kasım Perşembe günü satışa sunulacak. 9 ve 19 Aralık çekilişleri kaldırılacak ve Milli Piyango'nun 31 Aralık'a kadar başka piyango çekilişi olmayacak. Geçen yıl yüzde 99'luk bir satış rakamımız olmuştu. Bu yıl da satışlarda aynı başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Yılbaşı biletleri bayilere partiler halinde gönderilecek ve 1 aylık bir kampanya dönemimiz olacak. Büyük ikramiye 45 milyon lira olacak. Bunun dışında bir adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira ve 1 adet de 1 milyon lira dağıtılacak." Biçer, yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyeye paralel bilet fiyatlarının da artacağını ifade etti. Geçen yılbaşı özel çekilişinde 36 liradan satılan tam biletin bu yıl 40 lira olacağını bildiren Biçer, bu çerçevede yarım biletim 20 liradan, çeyrek biletin de 10 liradan satılacağını söyledi..

GÜNDE 8.8 BİN

Milli Piyango İdaresinin yılbaşı büyük ikramiyesi, bugünkü kurlarla döviz bazında yaklaşık 25 milyon dolara ulaşıyor. Bu rakam son 20 yılın döviz bazında da en yüksek ikramiyesi olacak. 45 milyon liralık yılbaşı özel çekilişi, talihlileri faiziyle bile zengin edecek. İkramiyenin yüzde 8,50 faiz üzerinden yıllık net getirisi 3 milyon 242 bin 366 lira. Bunun günlük faizi de 8 bin 883 lirayı bulacak.1 aylık mevduata yatırılması durumunda da (yüzde 8,50 faiz üzerinden) 284 bin 262 lira aylık net faiz elde edilecek. Talihli yaklaşık 66 bin 176 adet tam altın da alabilecek.


YORUMLAR