Milli piyango sorgulama Milli piyango sonuçları çekilişi 9 şubat 2013, 9 Şubat Milli Piyango Çekilişi Sonuçları Sıralı Tam Liste

Milli Piyango sonuçları sıralı tam listesi açıklandı. Milli Piyango 09 Şubat sonuçları için tıklayınız. 2013 yılı Milli Piyango sonuçları

    Bir anda zengin olma hayali kuran vatandaşı 10 günde bir farklı umutlara taşıyan Milli Piyango'nun son çekilişi tamamlandı, piyango biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

9 Şubat 2013 Milli Piyango sonuçlarını gazetea24.com aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

BİLETİNİZİ SORGULATMAK İÇİN TIKLAYIN

Unutkan talihliler servet bıraktı

Şans oyunlarında son 5 yılda 185 milyon lira tutarında ikramiye, dikkatsizlik veya unutkanlık nedeniyle sahiplerince alınmadı.

Şans oyunlarına para yatıranların biletlere ya da oyun kuponlarına dikkatli bakmaması, onları bir kenara atması veya ikramiyeyi az bulup tahsil etmemesi, her yıl milyonlarca lira tutarında ikramiyenin bu oyunları düzenleyen kuruluşlara kalmasına yol açıyor.

AA muhabirinin Milli Piyango İdaresi verilerinden yaptığı hesaplamaya göre, vatandaşın Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden geçen yıl tahsil etmediği ikramiye tutarı 43 milyon 766 bin 404 lira olarak belirlendi. Bunun 19,6 milyon lirasını Piyango, 11,4 milyon lirasını Sayısal Loto, 4,6 milyon lirasını Süper Loto ikramiyeleri oluşturdu. On Numara'da alınmayan ikramiye tutarı 4 milyon lira, Şans Topu'nda 3,6 milyon lira, Hemen Kazan'da da 493 bin lira oldu.
 

Şans oyunlarında en fazla dalgınlık, piyango biletlerinde yaşanıyor. Talih kuşunda her 100 liralık ikramiyenin 6,7 lirası alınmayarak İdare'ye bırakılıyor. Umudunu piyango biletlerine bağlayanlar son 5 yılda toplam 80 milyon 711 bin liralık ikramiyeyi İdare'den almadı

 


Bu ilçe Şans oyunlarında hep kazanıyor


Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde son aylarda tam bir 'ikramiye' patlaması yaşanıyor. Mart ayından bu yana açıklanan ikramiyelerin 6'sı Muratpaşa İlçesi'ne çıktı. 2010'dan bu yana ilçeye çıkan ikramiye 25 milyon TL'yi geçti. Bu haber yayına hazırlandığı sırada ilçeye iki ikramiye daha çıktı!

 

Muratpaşa İlçesi'ne çıkan ikramiyelerden 6'sı mart ayından bu yana çıktı. 1.6 milyon liralık Süper Loto, 1 milyon 612 bin lira Sayısal Loto, 201 bin liralık Şans Topu ve 100 bin TL’yi bulan iki On Numara Çekilişi Muratpaşa İlçesi'nden talihlilere çıktı. İlçeye en son dün akşam yapılan çekilişte On Numara çekişilinde 75'er bin liralık iki ikramiye daha çıktı.

Muratpaşa İlçesi’ne bu yılın başından bu yana beş kez ikramiye çıkarken, geçtiğimiz yıl da dört kez ikramiye çıktı. Geçtiğimiz yıl Süper Loto’da iki kez ikramiyenin çıktığı ilçede toplam ikramiye tutarı 22 milyon TL’yi aştı.

Muratpaşa İlçesi'ne çıkan son ikramiye ise 28 Mayıs tarihli. 28 Mayıs'ta açıklanan On Numara çekilişleri sonuçlarına göre üç kişi ikramiye kazandı. İki kişi Muratpaşa'dan bir kişi de İstanbul Çekmeköy'den. Kişi başına kazanılan ikramiye ise 74 bin 500 TL seviyesinde.

Sayısal Loto Daire Başkanı Murtaza Çakır, ikramiye kazanan ilçeler arasında adı öne çıkan Muratpaşa ile ilgili “Muratpaşa Antalya’nın en büyük ilçesi; nüfusu 416 bin dolayında. Öte yandan bu iş şans-kısmet meselesi. Bizdeki istatistiklere göre Muratpaşa, Türkiye genelinde en şanslı ilçeler arasında ilk 20 arasında yer alıyor. Muratpaşa’ya çıkan ikramiyeler ilçe genelinde bir hareketliliğe yol açıyor. Şans oyunlarına olan ilginin arttığını gözlemleyebiliyoruz” dedi.

Gönül Büfe'nin sahibi Ramazan Yaran (55) en son 16 Mayıs'ta çıkan ikramiyeyi veren bayii. Yaran, Antalya'nın en eski şans oyunları bayisi olduğunu ifade ederek "İkramiye çıktıktan sonra bizlere olan talep de artıyor. Bu anlamda Muratpaşa'da bir hareketlilik var. Son iki ay içinde ilçe genelinde 33 yeni bayilik verildi" dedi.

Son üç yılda Muratpaşa’ya çıkan ikramiyeler:

2010 Yılı:

402 bin lira (Sayısal Loto çekiliş)

2011 Yılı:

11 milyon 295 bin TL (Süper Loto çekilişi)

10 milyon 900 bin lira (Süper Loto çekilişi)
38 bin 381 lira (On Numara çekilişi)
61 bin 486 lira (On Numara çekilişi)

2012 Yılı:

*1 milyon 613 bin lira (Süper Loto çekilişi)

*69 bin lira (On Numara çekilişi)

*56 bin 744 lira (On Numara çekilişi)

*200 bin 901 lira (Şans topu)

*1 milyon 612 bin lira (Sayısal Loto)

*74 bin 500 (On Numara)

*74 bin 500 (On Numara)


YORUMLAR