Mevlid Kandil mesajları, en güzel kandil mesajları, Mevlid Kandili Nasıl Dualar Okunur?

Anlamlı Kandil Mesajları ,Kandil Mesajları Resimli, Etkileyici Kandil Mesajları, Kandil Mesajları Kısa, Kandil Mesajları 2013, Mevlit Kandil Mesajları, Kadir Gecesi Kandil Mesajları

 Mevlid Kandil Mesajları Kısa 2013, Mevlid kandili ne zaman? Mevlid kandiliniz mübarek olsun, En güzel Mevlid kandili mesajları burada! En güzel kandil mesajları, Mevlid Kandil SMS'leri.Birbirinden güzel Mevlit Kandili Mesajları sizler için derledik .İşte Mevlid Kandili 2013 hakkında tüm detaylar ve en güzel mesajlar.. Mevlid Kandili 2013 23 Ocak, Çarşamba
akşamı başlıyor ve 24 Ocak, Perşembe akşamı bitiyor.

Mevlid Kandili nedir?, Mevlid Kandili 2013 ne zaman, Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir.2013 Mevlid Kandili Ne Zaman,2013 Mevlid Kandili Duası,2013 Mevlid Kandili Nasıl Dualar Okunur,2013 Mevlid Kandili İbadetleri

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Hz. Muhammed'in doğumunun insanlık tarihinin en önemli olayı olduğunu kaydetti.Ünal, ' Mevlid Kandili vesilesiyle, Hz. Muhammed'in bütün güzel meziyetlerine ulaşabilmek için çalışmalı, çaba sarf etmeli ve kendimizi ona göre ayarlamalıyız ' dedi.Ünal, yaptığı açıklamada, ' Hz. Muhammed'in dünyaya gelmesiyle insanlığın yeniden hayat bulduğunu ' belirterek, ' Onun gelmesiyle alemler aydınlandı. Cehalet son buldu. Bütün insanlığa saadet, huzur ve mutluluk geldi. Sonsuza dek devam edecek bu güzellikler o kutlu günden başlayarak iki cihanı da sardı ' dedi.Hz. Muhammed'in ' sevginin, cömertliğin, emniyetin, doğruluğun, adaletin, barışın, arkadaşlığın, affetmenin, nezaketin, şefkatin, merhametin, insani bütün güzelliklerin timsali ' olduğunu kaydeden Ünal, şunları ifade etti:

' Mevlid Kandili vesilesiyle, Hz. Muhammed'in bütün güzel meziyetlerine ulaşabilmek için çalışmalı, çaba sarf etmeli ve kendimizi ona göre ayarlamalıyız. Mevlid Kandili, bizim için bir nefes, yeni bir başlangıç olmalı. Kötü alışkanlıklar ve düşüncelerden iyiliğe geçiş zamanı olmalı. Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan Mevlid Kandili'nizi tebrik ediyor, bu gecenin etrafımızda akan Müslüman kanlarının bir an önce durmasına, sevgi, kardeşlik, huzur ve esenliğe vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. '

MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI

1- Gün vardir, bin yildan uzun gelir bize, bir yil vardir bir günden kisa gelir bize. Bire bin yazilan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Hayirli kandiller. .
2- Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.
3- Kalpler vardir, sevgiyi yasatmak için, Insanlar vardir, dostlugu paylasmak için, Mubarek günler vardir, Beraberce kutlamak için. .
4- Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdigimiz; fakat gelecek adina umutla dolu oldugumuz su dönemlerde yeniden bir uyanisa vesile olur. Mevlüt kandiliniz mübarek olsun. .
5-Yagmur yüklü bulutlar gibi gelen, etegindeki hayir cevherlerini basimiza bosaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapilmaniz dilegiyle. Nice kandiller.
6- Gel ey Muhammed bahardir, dualar ardinda sakli, aminlerimiz vardir. Hacdan döner gibi, Mevlüt'den kandili iner gibi gel gel. Bekliyoruz yillardir. Kandiliniz mübarek olsun.
7- Ellerin duaya uzandigi, sinelerin dostlara açildigi, gözlerin masumiyet aradigi bu mubarek günde tum dualariniz kabul olmasi dilegiyle iyi kandiller.

En güzel mevlit deyişleri

* Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.

* Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.

* Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

* Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun

* Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

* Yıpranmış ve Katılaşmış Gönülleri Rahmet Meltemiyle Yeşerten Eşsiz Peygamberin Doğum Günü Olan Mevlit Kandilinizi En Içten Dileklerimle Tebrik Ederim.

* Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatin en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olmasi temennisiyle. Mevlit Kandiliniz Mubarek Olsun.

* Bu gece peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa SAV 'in dünyaya şereflendirdiği gecedir O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur Dularımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz mübarek olsun.forumdas.net

* Duaniz kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

* Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, mevlidtan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yllardır. Mevlid kandiliniz mübarek olsun..

* Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

* Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla'ya aç, bugün günahlardan olabildigince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

* Avuçlarin açildigi, gözlerin yasardigi, ilahi esintilerin kalpleri oksadigi anin bir asra bedel oldugu bu gece dualarda birlesmek dilegiyle kandilinizi kutlarim.

* Allah'in rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hiç solmasin, yüzünüz aydin olsun, kabriniz nur dolsun, makaminiz Firdevs, dualariniz kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

* Size karanfilin sadakatini, sümbülün bagliligini, meneksenin tevazusunu, lalenin gururunu, leylegin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Mevlüt kandiliniz mübarek olsun.

* Varligi ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarinizin Rabbin yüce katina iletilmisine vesile olan Mevlüt kandiliniz mübarek olsun.

* ALLAH'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Mevlid Kandili'nde, bir ıyllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece haıyrlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Mevlid Mevlid kandiliniz mübarek olsun!


YORUMLAR