Merkezi Ortak Sınavı soru ve cevapları - 29 Kasım 2013

Temel Eğitim'den Orta Öğretime Geçiş sınavı (TEOG) olarak adlandırılan 8. sınıf liselere geçiş sistemi iki oturumlu olarak yapıldı. 28-29 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılan sınav 8. sınıf öğrencilerini hayli

Adım olan Nisan 2014'te de öğrenciler yine aynı derslerden 2 oturumlu olarak sınava girecek. Eğitim uzmanlarının söylediğine göre, liselere giriş için asıl belirleyici olan Nisan'daki sınavlar olacak.

Öğrenciler Dün sabah ilk sınavlarına girdi, içeri hiçbir teknolojhik alet alınmadı, öğrencilere arama yapılmadan geçişler serbest oldu. Öğrenciler dünkü sınavda Türkçe,  Matematik ve Dİn Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarına tabi tutuldular. Öğrencileri en çok zorlayan Din sınavı oldu ki, dün sınav bitiminden hemen sonra sınava giren öğrenciler sosyal medyayı salladı. 

28-29 Kasım 2013 MEB TEOG SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni sistemde liselere giriş nasıl olacak?

Yeni sistemde bir yılda 4 sınava girecek olan öğrencilerin toplam aldıkları puan ortalamaya vurulacak. Bunun yanında öğrencinin ortaöğretim puanı da ortalamaya dahil edilecek ve öğrenci çıkan ortalamasına göre lise seçecek.

Sınav sistemi nasıl?

Öğrenciler 6 derse ait 20'şer sorudan sorumlu olacak ve her dersin testi sonra 20 dakika mola hakkı olacak. A24 ekibi olarak tüm genç arkadaşlarımıza başarılar dileriz. 

 


YORUMLAR