Mehmet Ali Alabora'nın suçu ne? Mehmet Ali Alabora Twitter'dan ne yazdı? Başbakan Erdoğan Alabora için ne dedi? Alabora neyle suçlanıyor?

AKP'nin Milli İradeye saygı mitinginde Başbakan Erdoğan Mehmet Ali Alabora için "Yaptıklarının karşılığını hukukta vereceksin!" dedi.

Mehmet Ali Alabora’nın gezi Eylemlerinin ilk günlerinde twitterda yaptığı “Mesele sadece gezi parkı değil arkadaş sen hala anlamadın mı hadi gel" paylaşımını değerlendirdi. Erdoğan; “sanatçının biri kalkıp itiraf etmiş ‘Mesele sadece gezi parkı değil arkadaş sen hala anlamadın mı hadi gel’ diyor. Siz biliyorsunuz onu… Evet siz biliyorsunuz onu… açık açık itiraf etmiş… meselenin gezi olmadığını mesele ne pek Ak Parti iktidarını yıkmak. Eğer demokrosi ve adalet diye bir şey varsa bunun hesabını senden sormaz ise namerdiz”

İDDİALARIN ODAĞINDA NE VAR
Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan bir haber, Mehmet Ali Alabora'nın yönettiği bir oyunda Ak Parti'ye ait şekilleri çağrıştıran sembollerin kullanıldığı, halkın nasıl isyan etmesi gerektiği, isyan ederken de sosyal medyada nasıl örgütleneceğinin anlatıldığı ve bir 'Gezi Parkı Provası' yapıldığı iddia edilmiş. Mehmet Ali Alabora ise yaptığı basın açıklamalarında olayı kesin bir dil ile reddetmişti.

Yeni Şafak Gazetesinin haberinden sonra ölüm tehditleri aldığını ve koruma talep ettiğini belirten Alabora ile ilgili ise yeni iddialar gündemden. Basına yeni sızan video kayıtlarına dayanılarak verilen haberlerde Mehmet Ali Alaboranın 2011 Eylül ayında Taksim Gezi Parkında “işgal İstanbul” adı altında gezi eylemlerinin mini bir provası yaptığı iddia ediliyor.

MEHMET ALİ ALABORA'NIN İDDİALARLA İLGİLİ AÇIKLAMASI

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da düzenlenen mitingde vatandaşlara şöyle seslendi ve şöyle konuştu: 'Biz dualarımızla, emeğimizle, hukukla, sandıkla, demokrasi ile direniriz. Bu millete 27 Mayıs'ta oynadılar. Onunu hesabını demokrasi ile sorduk. Bize bu oyunu 12 Mart'ta, 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta oynamaya kalktılar. Bu oynanan oyunun hesabını da 8 ay sonra sandıkta soracağız.

Çevrenin arkasına sığınarak bambaşka bir tuzak kurdular. MHP'li kardeşlerime verdiklerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu yürüyüş birlikte olacak.

Reyhanlı saldırısının hemen ardından, büyüyen Türkiye'ye bu sefer başka tuzak kurdular. Taksim olaylarının başlangıcında bir sanatçı var. "Mesele Gezi Parkı değil arkadaş. Sen hala anlamadın mı". Bu ülkede hukuk varsa bunun hesabını soracağız.

CHP'nin milletvekili de çıkıyor "Mesele Gezi Parkı değil" diyor. Bu öfkenin kinin dışa vurumudur.

Bunların derdi Gezi Parkı değildi. Ankara'yı yakıp yıkanların Gezi Parkı ile ne alakası var. Geçitlerdeki seramikleri yakanların Gezi Parkı ile ne alakası var.Bir tarafta Türk bayrağı taşıdılar, bir tarafta Türk bayrağı yaktılar, bir tarafta çadırda mescit yaptılar, öbür tarafta Dolmabahçe Camiinde içki içtiler, bir tarafta Atatürkçü idiler, öbür yanda AKM üzerindeki o paçavralar ne idi.

Bölücülerin posterleri ile Türk bayrağı yanyana. Hani siz ulusalcı idiniz. O paçavralara niye göz yumdunuz.

Kendi yaşam tarzına saygı isteyenler, başkalarının hakkına tecavüz ettiler.

Kaynak: GazeteA24.com


YORUMLAR