MEB 2013 SBS Tercih Sonuçları ….

2013 SBS yerleştirme Sonuçları bu gece Saat 23:00′ten sonra açıklandı. Aşağıdaki ekrandan 8. sınıf 2013 SBS sonuçlarını hemen öğrenebilirsiniz.

 2013 SBS yerleştirme Sonuçları bu gece Saat 23:00′ten sonra açıklandı. Aşağıdaki ekrandan 8. sınıf 2013 SBS sonuçlarını hemen öğrenebilirsiniz. 2013 SBS sonuçları kaç puan aldığını öğren. 8. Sınıf SBS Sonuçları aşağıda 11 Temmuz 2013 perşembe günü gece 23:00′ten sonra açıklanmıştır.

SBS sonuçlarını aşağıdan öğrendikten sonra diğer bilgileri bu sayfadan okuyabilirsiniz eokul-meb.com olarak sevgili öğrencilerimize bilgilendirme yapıyoruz. SBS Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı SBS takvimine göre 6 Ağustos 2013 tarihinde açıklanacak deniyordu ancak MEB açıklamaya yaparak sonuçların bu gece açıklandığını duyurdu.

SBS TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

SBS Sonuçlarınızı e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Üzerinden Kontrol Etmek İçin Tıklayın
SBS Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın

2013 SBS Yerleştirme Sonuçları Sorgulama Ekranı

 

SBS Sonuçları ve Tercihler Hakkında Önemli Bilgiler :
8. sınıf SBS ve OYP sonuçları 11 Temmuz 2013 tarihi itibariyle www.meb.gov.tr adresinde ve e-Okul veli bilgilendirme sayfalarında yayımlanmaya başlanacaktır.
Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.
OYP’ye göre yapılacak tercih ve yerleştirme işlemlerinde, geçmiş yıllara göre bazı farklı uygulamalar söz konusu olduğundan, okul müdürlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimize rehberlik eden diğer yetkililerin, http://oges.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanan tercih ve yerleştirme e-kılavuzunu dikkatlice okumaları gerekmektedir. Özellikle, Tercih Listesinin bir kez düzenleneceği, daha sonra ikinci bir tercih ve/veya düzeltme işlemi yapılmayacağı, tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağı dikkate alınarak tercihlerin özenle ve dikkatle yapılması gerekmektedir.
Buna göre yerleştirme işlemleri için dikkat edilecek hususlar;
1) OYP’si 196 ve üstü olup tercihte bulunan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecektir.
2) Yerleştirme işlemleri için tercihler 01-08 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
3) Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 (on) tercih yapabileceklerdir.
4) Elektronik ortamda tercih yapacak veliler, tercihleri http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapacaklardır.
5) Elektronik ortamda tercih yapamayan veliler, tercih ve yerleştirme e-kılavuzunda yer alan “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edeceklerdir. Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır.
6) Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.
7) Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://eokul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.
8) Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler “2013 Ortaöğretime Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu”nun II. bölümünde açıklanmaktadır. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.
9) Tercih başvurusu sadece 1 (bir) kez yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden, öncelik sırasına ve http://oges.meb.gov.tr ve https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılmalıdır.
10) Yerleştirme işlemi yapılarak öğrencilerin asil ya da mülakat hakkı kazandıkları tercihleri belirlendikten sonra, herhangi bir tercihine yerleşen öğrencilerin yerleştikleri tercihten daha üstteki tercihleri ile herhangi bir tercihine yerleşemeyen öğrencilerin tüm tercihleri dikkate alınarak yedek yerleştirme yapılır. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilir. Yedek yerleştirme yapılacak okulların kontenjan sayıları, asil kontenjan sayısının 3 katı alınarak belirlenecektir.
11) Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak ve bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilmiş olabilirler. Bazı öğrenciler ise hiçbir tercihinde asil ya da yedek olamayabilir.
12) Yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerin “Sınav Sonuç Belgesi”nde, herhangi bir ortaöğretim kurumuna asil olarak yerleştirildiği okul var ise bu okulun bilgileri, yedek olarak yerleştirildiği okul/okullar var ise yedek okullar ve bu okulların kayıt dönemleri hakkında bilgiler bulunacaktır. Ayrıca veliler https://e­okul.meb.gov.tr adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Bu nedenle velilerin belirtilen İnternet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir.
13) OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 24 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilân edilecektir. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir.
2013 8. Sınıf SBS sonuçları tercihleri ile bilgiler ile ilgili son gelişmeler bu sayfada olacak. SBS Sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerimize SBS tercihleri ile ilgili yardımlarımız da başladı. Eokul-meb.com’u ve facebook sayfamızı da takip edin SBS ‘den haberlerinden haberiniz olsun. sbs sonuçları tıkla öğren 11 Temmuz 2013 tarihinde bu sayfada olacak.


YORUMLAR