Mastürbasyon yapan kadın bilime ışık tuttu

MRI makinesine bağlı bir şekilde mastürbasyon yapan kadın bilime ışık tuttu

GazeteA24.com » teknoloji » Mastürbasyon yapan kadın bilime ışık tuttu

 Orgazm sırasında beynin hangi bölümlerinin çalıştığını bulmaya çalışan bilim adamları, bu sırada beynin her yerinde adeta havai fişeklerin patlatıldığını belirtti.

İLK DOKUNUŞ

Women's Health'in haberine göre beynin genital hissiyata bağlı bölgesinde adeta yangın başladığını belirten sinir bilimi uzmanı Barry R. Komisaruk, "Klitoris, vajina ve serviks, her biri beyinde farklı bölümleri uyarıyor." dedi. Komisaruk'a göre bu yüzde birden fazla bölgeyi uyaran bir ilişkide orgazm daha tatmin edici oluyor. Seksin henüz tam olarak hangi duyguları tattırdığı "bilimsel" olarak belirlenmiş değil ama anıların canlandığı "hipokampüs" isimli bölgeyi de harekete geçiriyor.

KALÇALARI SIKILAŞTIRIYOR

Orgazmın başında beyincik kalçaların gerginleşmesini, karın kaslarının kasılmasını sağlıyor. Bu esnada frontal cortex yani beynin ön bölümü daha fazla cinsel fantazi üretiyor. Bu bölümde başka beyinsel faaliyetleri harekete geçiriyor. Bu bölümlerin harekete geçmesinin bir faydası da var. Acıyı engelliyor ve böylece zevk duygusunu harekete geçiriyor.

Hipotolamus ilişki sırasında beynin oksitosin salgılamasına neden oluyor. Oksitosin aşk hormonu olarak bilinirken beynin "zevk merkezi"ne dopamin salgılanıyor ve makalede yer alan bilgiye göre seks esnasında "doruklara çıkılmasını" sağlıyor.

SAHNEDE MASTÜRBASYON YAPTI - FOTO GALERİ

HÜLYA AVŞAR MASTÜRBASYON  SAHNESİNİ ANLATTI - TIKLA İZLE

MASTÜRBASYONLU KLİP TWITTER'DA OLAY OLDU - TIKLA İZLE

FATİH ALTAYLI: KÜRTAJ CİNAYETSE MASTÜRBASYON SOYKIRIMDIR - TIKLA İZLE

RIHANNA'DAN SEKSİ KLİP - TIKLA İZLE


YORUMLAR