LYS Ek yerleştirmeleri ne zaman? LYS ek kontejyanlar açıklandı mı? hangi üniversiteler açıkta kaldı? LYS Ek yerleştirme dönei 2013

ÖSYS YGS-LYS Ek Tercih ve Ek Yerleştirme Kılavuzu Ne zaman Yayınlanacak? YGS ve LYS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu - EK Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlıyor?

 2013 LYS Maratonunda aldıkları başarılı puanlarla hak etilleri ve hedefledikleri üniversite ve bölümlere yerleşen yüz binlerce aday hayallerine kavuşurken sıra ek yerleştirme ile şansını arayanlara geldi.

ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN 


EK YERLEŞTİRME EYLÜL SONUNDA
Her yıl olduğu gibi bu yıl da eylül ayı sonlarında başlaması planlanan ek yerleştirmelerle yüzlerce adayın da hayal ettiği üniversite yerleşmesi bekleniyor.
Ek yerleştirmelerdeki en önemli faktör, bir şekilde sınavı kaybedenlerden kazandığı bölümü beğenmeyip kaydını yapmayanlar, şansını bir kez daha denemek isteyenler ve bir şekilde hayatını kaybedenlerden boşalan kontenjanlar oluşturuyor.ASIL KAZANANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR
Merkezî yerleştirme sonuçları sonucunda bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından gerçekleştiriliyor. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları ise zorunlu. Zira belirtilen tarihler arasında belirtilen belgelerle başvurmayan adayalar haklarını yitirmiş sayılıyor.
88 MİLYON DOLARLIK ÖĞRENCİ EVİ OLURSA (foto galeri)

Gazetea24 olarak şimdiden merkezi sistemle kazananlara öğretim hayatlarında başarılar diliyoruz.

2013-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler
En Küçük ve En Büyük Puanlar (TABLO-3A)
En Küçük ve En Büyük Puanlar (TABLO-3B)
En Küçük ve En Büyük Puanlar (TABLO-4)
2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu
2013-ÖSYS Ek Kontenjan Tercih Formu
2013-ÖSYS Ek Yerleştirme İşlemleri

EĞİTİM İÇİN BEKARETİNİ SATTI 18+ (foto galeri)
ATANAMAYAN PINAR ÖĞRETMEN MODEL OLDU (foto galeri)

 

KILAVUZ NEREDEN TEMİN EDİLECEK?
Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer yer alıyor. Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna Eylül ayının sonunda ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

Lys Ek Yerleştirme Tarihleri 2013, 2013 Ygs Ek Yerleştirme Tarihleri, Ösym Ek Yerleştirme 2013, Lys 2013 Ek Yerleştirme Kılavuzu, Ek Yerleştirme Tarihleri, Aktüel Psikoloji Lys, Ösym Ek Yerleştirme Tarihi


YORUMLAR