LYS 2013 Sonuçları Açıklandı! ÖSYM ÖSYS Sınav Sonuçları Sorgulama TC - En Başarılı ve Başarısız İller - LYS Birincisi Kim Oldu, LYS 2013 Sınav Sonuçları Açıklandı

ÖYSM LYS 2013 Sonuçları Sorgulama Paneli TC No ile Şifresiz, www.osym.gov.tr Aday İşlemleri, LYS Sınav Sonuçları 2013, Lisans Yerleştirme Sonuçları ÖSYM

       24 Mart 2013 tarihinde yapılan YGS sonuçları ÖSYM tarafından 1 hafta içinde açıklanmıştı. ÖSYM 15-16-22-23 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşen LYS sonuçlarını da 1 hafta sürede açıkladı. 

5 oturumda gerçekleşen LYS sonuçları 1 Temmuz 2013 tarihinde ÖSYM Başkanı Ali Demir tarafından açıklandı. Merakla beklenen LYS sonuçlarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz. 

ÖSYS TERCİH KLAVUZU İÇİN TIKLAYIN

LYS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

LYS 2013 SORULARI VE CEVAPLARI

Milyonlarca öğrenci tarafından merakla beklenen 2013 LYS sonuçlarının hemen ardından yeni bir bekleyiş 2013 LYS Tercih rehberi için yaşanacak. ÖSYM'nin 2013 YGS Tercih Rehberi - 2013 LYS Tercih Kılavuzunu bu hafta içerisinde yayımlaması bekleniyor.

Körfez Dershaneleri LYS Tercih Robotu İçin Tıklayın
Fem Dershaneleri LYS tercih Robotu İçin Tıklayın

ÖSYM'nin resmi internet sitesi osym.gov.tr üzerinden yayımlanacak olan 2013 LYS Tercih kılavuzunda adaylar 2013 YGS ve 2013 LYS'den aldıkları puanların ortalamasına göre üniversite tercihinde bulunacaklar. 2013 LYS Tercih kılavuzunda devlet üniversiteleri ve vakıf üniversitelerinin yanında Yök'ün denklik verdiği yurt dışı üniversitelerindeki boş kontejyanlar da yer alacak,

ÖSYM Üniversite Tercih Robotu İçin Tıklayın

Üniversite Taban Puanları İçin Tıklayın

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Körfez Dershanesi'ne giden Türkiye şampiyonu, sevincini dershane yöneticileriyle paylaştı. ÖSYM Başkanı Ali Demir'in adını söylemesiyle birlikte heyecanlandığını anlatan başarılı öğrenci, duygularını Cihan Haber Ajansı'na anlattı.

Türkiye birincisi olmasının mutluluğunu yaşadığını dile getiren Fatih Aslan, "Çok mutluyum. Hayallerimi gerçekleştirmek çok güzel bir şey. Destekleyenlere, aileme, okul ve dershene öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Hayırlısıyla iyi bir üniversiteye girip faydalı bir insan olmak istiyorum. Elektrik elektronik mühendisliği okumak istiyorum. Türkiye'de çok kaliteli üniversiteler var. Onun dışında İzmir'de kalmayı düşünürsem Gediz var. Tıp okumaya karar verirsem Şifa Üniversitesi var.


Sınavlara hazırlanırken hocalarımız ne söylerse onu yapıyorduk. Dershanede olduğumuz için bu konuda sıkıntımız olmuyordu. Sınava hazırlanan arkadaşlar, dershane ve okullarında hocalarını dinlesin. Disiplinli çalışmaları lazım. Küçük fedakârlıklardan kaçmamaları lazım. O gün o konuyu bitirmeleri gerekiyorsa bitirmeleri lazım. 'Bugün maç oynayacağım, oyun oynayacağım.' dememeleri lazım. Sınav bazen beklendiği gibi gitmiyor ama istedikleri şeye ulaşma ihtimalleri artıyor." şeklinde konuştu.

 2013 LYS Tercih kılavuzu yayımlandı tıkla pdf indir - ÖSYM LYS tercih robotu için tıklayınız. ÖSYM LYS 2013 sonuçlarına göre tercih rehberi, LYS tercih kılavuzu ve ÖSYM 2013 LYS sonuçlarını eş zamanlı olarak öğrenin.  1 milyonu aşkın adayın merakla beklediği YGS-LYS tercih kılavuzu ÖSYM'nin sitesinden yayınlandı. LYS kontenjanlarının açıklandığı kılavuzu pdf olarak indirebilirsiniz. 

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) soruları ve cevap anahtarları ÖSYM’nin internet sitesinde yayınladı. 15-16-22 ve 23 Haziran’da toplam 5 oturumda düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) soruları ve cevap anahtarları ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlandı. Adaylar LYS’lerde çıkan soruları inceleyerek, tahmini netlerini hesaplayabilir.

2013 ÖSYS Kontenjan Kılavuzu, ÖSYM tarafından yayımlandı. ÖSYM adayların büyük bir merakla beklediği ÖSYS Kontenyan Klavuzunu yayımladı...

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 2013 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı. 2013 ÖSYS Kontenjan Kılavuzu'na bugun.com.tr'den ulaşabilirsiniz.

ÖSYM, 2013 KPSS Tercih Klavuzunu yayımlamasının ardından 2013 ÖSYS Tercih Klavuzunu da yayımladı.

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlandı. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak kılavuzu dikkatle incelemeleri ve yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

Öte yandan, 15-16-22-23 Haziran'da yapılan Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) temel soru kitapçıklarıyla cevap anahtarlarına da ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşılabilecek.

LYS maratonu geçtiğimiz hafta sonu tamamlanmıştı. Yaklaşık 300 bin aday LYS'de ter döktü. Adaylar, üniversiteye girişte son engeli de aşmaya çalıştı. LYS'den alacakları puanlara göre tercih yapacak adaylar için 2013 ÖSYS Kontejyan Klavuzu da yayımlandı.


YORUMLAR