Liseler İçin Takdir Puanı,Teşekkür Hesaplama, Takdir Hesaplama, E - Okul Takdir Teşekkür Hesaplama Lise 2013,Liseler İçin Takdir Teşekkür Hesaplama,

Liseler için takdir teşekkür hesaplama, Ortaokul takdir teşekkür hesabı

 Karne notlarını öğrenmek isteyen milyonlarca öğrenci e-okul.meb.gov.tr'ye akın etti. 25 Ocak 2013 Cuma günü 2012-2013 Eğitim Öğretim yılın ilk yarısı sona ercek. Milyonlarca öğrenci cuma günü emeğinin karşılığını almak için okullarına gidecek ve karnelerini alacak. Öğrenciler son yazılı ve sözlü sınavlarını oldu. Karne notları aşağı yukarı belli olmuş durumda.

Ders notları iyi olan öğrencileri şimdilerde takdir ve teşekkür belgesi heyecanı sardı. Takdir ve Teşekkür belgesi alabilmek için gerekli not ortalamasını az bir farkla kaçıran öğrenciler öğretmenlerinin odalarını aşındımaya başladı.

Karne notları heyecanı
Karne notlarında sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'nın Veli ve Öğrenci bilgilendirme sistemi olan meb.gov.tr'ye girerek karne notlarını öğrenmek istiyor. Milyonlarca öğrencinin aynı anda siteye girmek istemesi teknik problemlere sebep olsa da öğrencilerin birçoğu karne notlarını öğrenebiliyor.

e okul'a giren öğrenci ve veliler TC kimlik numarası ile okul numarası bilgilerini girerek karne notu sorgulaması yapabiliyorlar.

 
Adım adım e-okul'a giriş

e-okul.gov.tr'den http://www.gazetea24.com/ linkine tıkladıktan sonra açılan sayfadaki "Güvenlik Kodu (Resimdeki Rakamlar), T.C Kimlik Numaranız ve Okul Numaranızı" girdikten sonra "Tamam" diyebilirsiniz. Tamama bastıktan sonra açılan ekranda sizden üç soruya cevap vermeniz istenir. Bu üç sorunun cevabını girdikten sonra, altta sıralanmış olan resimlerden size ait olanı işaretleyerek "Tamam"ı tıklayınız. E-okul not bilgileri sayfanız açılmış olacaktır. Eğer aşağıdaki resimde yer alan sorulardan bir ya da birkaçını bilmiyorsanız. Çıkış yapıp tekrar girerseniz sorular değişecektir. Genel olarak "doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu yer,cilt no, aile sıra no,doğduğu ay vb." tarzda nüfus cüzdanında yer alan sorular sorulur. Burdaki amaç başkalarının sizin e-okul sayfanıza girmelerini engellemektir. Bu sebeple güvenlik aşamaları artırılmış.  

 

4+4+4 SİSTEMİNE UYGUN
5.SINIFLAR İÇİN BELGE HESAPLAMA MODÜLÜ
(E-Okul İle Aynı Sonucu Verir)
DERSLER
NOTLAR
GİRİLEN NOTLAR
AÇIKLAMA
 MATEMATİK
  

 
 
 Yeni sistemde takdir ve teşekkür hesaplanması şu şekilde yapılır:
Dönem sonunda her dersin ortalaması alınarak dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç :
5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda puan ortalaması
Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70. 00-84 .99 olanlar "Teşekkür,"  85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdirname," verilir
 
 TÜRKÇE
 

  
 FEN VE TEKNOLOJİ
 

  
 SOSYAL BİLGİLER
 

  
 YABANCI DİL
 

  
 DİN KÜLTÜRÜ
 

  
 MÜZİK
 

  
 GÖRSEL SANATLAR
 

  
 BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR
 

  

(Örnek:95.85 veya 97 gibi ) . E-OKUL İLE %100 UYUMLU

 

 

YORUMLAR