17 Nisan 2014 Perşembe
   31.08.2012 11:48:53

Kredi masrafını geri almak için dilekçe örneği!

Son 10 yıl içinde kredi çektiyseniz geri alabilirsiniz! İşte izlenecek yol;

 Devlet son on yıla ayit kredi çekimlerinde müşterilerden alınan dosya masrafı adı altında olan paraları krediyi çektiğiniz bankalardan alabilmeniz için yeni bir yasa çıkarttı. yasayı duyan kredi sahipleri hemen bankalara hucum etti, bankaların bazıları bu paraları vermemek için binbir bahane ararken bazılarıda dilekçe doldurmaları gerektiğini söylediler.

Doldurulan dilekçeler sonrası elit bankalardan bir kaçı olay tüketici hakem heyetine gitmeden ücreti geri ödemeye razı olurken bazılarıysa hakkınızı mahkemelerde arayın böyle birşey yok dediler

Bu konuda biraz araştırma yapınca finansbank’in evraklarındaki bir açıktan dolayi kredi çeken bütün müşterilerine dosya masraflarını iade ettiğini öğrendik, diğer mahkemelerdense alanlar çok, başvurupda alamayanların az oranda olduğunu gördük..

Dosya masrafı ücreti kredinin miktarına göre değişirken 300 tl’le 10.000 tl arasında değişmektedir. İlgili bankanın şube müdürlüğüne ve genel müdürlüğe gönderilen bir dilekçe sonrası banka karşılık vermezse eğer tüketici hakem heyetine dilekçenin bir örneğiyle başvuru yapiyorsunuz ve sonrasında onlar sizleri ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyor. Aynı şekilde kredi kartı yıllık ücret itiraz dilekçesi doldurarakta kullanım ücretini geri alabilirsiniz.

İşte dilekçe örneği;

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

kadirkadir
26.09.2012 16:25
Selam, arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum aramızda ya çok saf arkadaşlar var yada saf takliti yapıyor ilk önce bankaya gidipde böyle böyle birşey varmı diye sormayın sonra bankayla siz birebir ilişki kurmayın sizi ancak sallarlar yapazağınız iş bankaya iadeli taahütlü bir dilekçe gönderin sonra olumlu yada olumsuz cevabı gelecektir cevaba göre olumsuz olur yüksek ihtimal bir diğer dilekçe ile ilçenizdeki tüketici hakem heyetine (kaymakamlıklarda olur) oraya başvurun, en geç 3 ay içinde sonuçlanır. Benim gibi binlerce insan (hakkını aramasını bilen) bankalardan, GSM operatöründen ve diğer firmalardan cebimizden çıkan fazla paraları geri aldık ve alıyoruz... Hakkınızı arayın....