20 Nisan 2014 Pazar
   20.11.2012 00:12:54
Güncelleme : 20.11.2012 00:44:00  

KPSS Tercih Robotu (Ortaöğretim Önlisans) Kpss 2012/2 Tercih Robotu tercih kılavuzu Online İNDİR, KPSS Tercih Robotu - KPSS Tercihim, 2012/2 KPSS Ortaöğretim Önlisans Lisans Tercih Kılavuzu İndirme Motoru

KPSS 2012/2 Orta Öğretim tercih kılavuzu İNDİR !OSYM, ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu 2012 PDF İndir!, 2012 Kpss Tercih Kılavuzu 19 Kasım'da? PDF İndir (Ortaöğretim Önlisans Lisans), KPSS 2012 Tercih Kılavuzu yayınla

  KPSS Tercih kılavuzunu hazırlayan ve kamu kurumlarının görüşlerine cevap veren, Devlet Personel Başkanlığı, KPSS Rehberi hazırladı.
Rehberde, KPSS ile ilgili temel bilgiler yer aldı.

2012/1 KPSS Tercih Robotu İçin Tıklayın

Tercih rehberine ulaşmak için tıklayınız.

Devlet Personel Başkanlığı’ndan “2012 yılı Kasım ayında KPSS sonucuna göre yapılacak Merkezi Yerleştirme İşlemi hakkında” bir açıklama yapıldı.
Açıklama aynen şu şekilde:
Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.
Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.
KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!