Kpss Genel Kültür Genel Yetenek Soruları ve Çözümleri, 2013 kpss, Genel Kültür Genel Yetenek Soruları ve cevapları.. KPSS 2013 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2013 soru ve cevapları.. KPSS a grubu sınav soru ve cevapları.. KPSS eğitim bilimleri soru ve cevapları.Kpss Genel Kültür Genel Yetenek Soruları ve Çözümleri, 2013 kpss, Genel Kültür Genel Yetenek Soruları

    KPSS 2013 soru ve cevapları - 6-7 Temmuz KPSS 2013. KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı bitti şimdi adayların beklediği sonuçlar ve soru cevaplar. KPSS hafta sonu sınavlarına katılan öğrencilerin söyledikleri tek şey soruların çok zor olduğu yönündeydi. 6-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen sınavda geçtiğimiz günlerde 2013/1 atamalarında istediği yerlere atanamayan adaylarda şanslarını denedi. 

ÖABT İlk kez Uygulanacak 

ÖABT 14 Temmuz 2013 tarihinde uygulanacak. ÖABT ÖSYM tarihinde ilk kez bu yıl gerçekleşecek. Öğretmen adayları bu sınav ile branşlarına uygun atamalar için şans deneyecek. 

ÖĞRENCİLER ÖSYM'YE TEPKİLİ
KPSS ÖĞRENCİLERİ KAPIDA BÖYLE ARANDI
GÖRENLERİ GÜLME KRİZİNE SOKAN SINAV SALONU
BU EVDE SINAVA HAZIRLANDI SONUÇ ŞAŞIRTTI
SINAVI ÖYLE BİR Tİ'YE ALDILAR Kİ (VİDEO İZLE)
KPSS ÇETESİ ADLİYEDE (VİDEO İZLE)

KPSS ile şansını deneyen milyonlarca memur ve öğretmen adayları sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM son yaptığı sınavlarda tüm sonuçları en geç 2 hafta içinde açıkladı. KPSS sonuçlarıda bizim tahminlerimize göre 14 temmuz ÖABT sınavı sonunda 22 temmuzda açıklanmasını bekliyoruz. 14 temmuz ÖABT sınavına girecek adaylara şimdiden başarılar diliyoruz ve 6-7 temmuz KPSS'ye giren adaylara geçmiş olsun diyoruz. ÖSYM soru ve cevapları açıkladığı gibi sitemizden sizler için paylaşacağız. 

ÖABT’DE KAÇ SORU ÇIKACAK?

14 Temmuz'da yapılacak ÖABT'de ise 40 soruluk Alan Bilgisi Testi, 10 soruluk Alan Eğitimi Testi bulunacak.

Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulanacak. Adayların cevaplarını, soru kitapçıklarına değil, cevap kâğıdındaki ilgili alanlara işaretlemeleri gerekiyor.

SINAV SABAHI BUNLARA DİKKAT!

Sınav girerken adayların yanlarında 2013 KPSS Sınava Giriş Belgesi, nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurmaları gerekiyor.

Adaylar, ÖSYM'nin ''http://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden, her oturum için sınava giriş belgelerini ayrı ayrı edinebilecekler. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Sınava girecek adayların binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekiyor.

 

 

 

 

 

    


YORUMLAR