KPSS 2013 Tercih Kılavuzu İndir, Kpss 2013 Tercihleri Ne Zaman, Kpss Ortaöğretim 2013 Tercih Kılavuzu 25.04.2013

Kpss 2013 Tercih Kılavuzu Ne Zaman Açıklanacak, KPSS 2013 Tercihleri KPSS Yerleştirme Kılavuzu! 2013 KPSS Tercih kılavuzu indir osym.gov.tr, Kpss 2013 Tercih Kılavuzu Ösym

Genç nıfüs sayısın giderek uluslararası dengelerde bir güç haline geldği bir ortamda Türkiye için övgü kaynağı olan binlerce geç için karar anı. İşsiz binlerce geçnç için kamu kurumlarında meslek sahibi olma süreci tüm hızıyla başladı ve devam ediyor. 2013'ün ilk atama döneminde yüzlerce genç kendi geleceklerini kurmak için kıyasıya yarışıyor.

2013/1 Tercih Kılavuzu için TIKLAYIN

KİMLER TERCİH YAPABİLECEK
Dün yayımlanan tercih kılavuzundan memur adayları, atanacak. KPSS 2013/1 kılavuzundan Lise, MYO ve üniversite mezunları tercih yapabilecek. KPSS tercih kılavuzunda mağdur olmamak için tercih kılavuzunda dikkat edilecek hususlar ile ilgili yazımızı aşağıdan okuyabilirsiniz.Adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak 3 Temmuz’a kadar tercih işlemlerini yapabilecekler. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre tercih süreleri uzatılmayacak.

Geçtiğimiz senelerde memurluklara kaç puanla girildiğini buradan öğrenebilirsiniz:

GEÇEN YILA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR(ÜNİVERSİTE MEZUNLARI)

GEÇEN YILA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (MYO MEZUNLARI)

GEÇEN YIL YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (LİSE MEZUNLARI)

TERCİH YAPARKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

Bu husulara dikkat!
Koşullarından herhangi birini karşılamadığınız bir kadro ya da pozisyona tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızınyapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız ve diğer adayları mağdur etmemeniz için tercihlerinizi İnternet’le ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygunolduğundan mutlaka emin olunuz.

TERCİH İPTALİ MÜMKÜN MÜ?
Tercihlerinizi İnternet’le ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz. Tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi http://ais.osym.gov.tradresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih iptali yapılmaz. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali veya mezuniyet tarihinde değişiklik taleplerini içeren dilekçeler Merkezimizde kesinlikle işleme alınmayacaktır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

KAÇ TERCİH YAPILABİLECEK
3.4 Tercih yapmak istediğiniz kadro ve pozisyonları belirleyiniz ve 30’u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız. Bu sıralamada kadro ve pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Tercihlerinizi yazmanız için bu kılavuzdaki boş Tercih Listesinden yararlanabilirsiniz. Böyle bir hazırlık size tercihlerinizi İnternet’e girmenizde kolaylık sağlayacaktır.

Üzerinde çalışma yaptığınız listeyi ÖSYM’ye kesinlikle posta ile göndermeyiniz veya elden teslim etmek için girişimde bulunmayınız. Böyle bir liste ÖSYM’de hiçbir şekilde işleme konulmayacaktır.Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacaktır.

Konuya ilişkin ÖSYM'den yapılan açıklama şöyle;
"Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR YAPILABİLECEK?
Kılavuz 24 Haziran 2013 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur."


YORUMLAR