KPSS 2012 yerleştirme sonuçlarına göre atananlar!

KPSS 2012/2 ile atananlar ne yapmalı? İşte detaylar... KPSS 2012/2 ile atananların izleyecekleri yollar

 Toplam 7 bin 328 kadro ve poziyon için 2012/2 KPSS Yerleştirme sonuçları çok kısa bir süre içinde ÖSYM tarafından açıklanacaktır.  KPSS ile yerleşen adaylardan nereye, kaç gün içinde başvuru yapılacağı, hangi belgelerin hazırlanacağı gibi sorular içeren mailler almaktayız. İşte KPSS 2012/2 ile atanan adayların izleyeceği yollar....

Adaylar nereye başvurmalı?

YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!

ÖSYM yerleştirmesi ile bir kamu kurumuna yerleşen adayların öncelikle kamu kurumlarının genel merkez teşkilatlarının personel birimlerine başvurmalıdır. Örneğin üniversiteye atanmış ise üniversitenin personel daire başkanlığına, DSİ Genel Müdürlüğünün bir il teşkilatına atanmış ise Ankara’daki DSİ genel müdürlüğünün personel birimine, Diyanet İşleri Başkanlığının bir il teşkilatına atanmış ise Ankara’daki Diyanet İşleri Başkanlığının personel birimine, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının bir il teşkilatına atanmış ise Ankara’daki Bayındırlık ve İskan Bakanlığının Personel genel müdürlüğüne başvurması ve telefonla öğrendiği belgeleri hazırlayıp ulaştırması gerekmektedir.

Yerleşen adaylar hangi belgeleri hazırlamalı mı?
Hangi belgelerin hazırlanacağına dair genel bir mevzuat düzenlemesi bulunmamaktadır. Her kamu kurumu atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yer alan hükümlere göre atamaya dair belgeler isteyecektir. Bu belgelerin neler olduğu kamu kurumlarının personel birimlerince adaylara bildirilecektir.

Kaç gün içerisinde başvuru yapılmalı?
Her kamu kurumunun belirleyeceği süre farklı olacaktır.Adayların en hızlı bir şekilde kamu kurumlarının personel birimlerine telefonla ulaşmaları ve istenen belgeleri öğrenmeleri gerekmektedir.

İstenen belgelere hangi tarih itibariyle sahip olunmalı?
KPSS kılavuzunda yazdığı gibi tercih kılavuzunda yer alan tüm belgelere (askerlik, mezuniyet, sertifika vb.) ÖSYM'ye tercihlerin internet üzerinden girildiği son gün itibariyle sahip olunmalıdır. Bir örnek verecek olursak, şoförlük için ehliyet belgesi istenmektedir. Bu belgeye en son 28 Kasım tarihi itibariyle sahip olunması gerekmektedir. KPSS tercih kılavuzunda yer alan açıklama bu şekildedir.

Atama süreci nasıl işleyecektir?
Yerleştirmesi çıkan bir adayın öncelikle kamu kurumunun merkez teşkilatındaki personel birimine başvurarak istenen belgeleri öğrenmesi gerekmektedir. İstenen belgeler temin edilip kamu kurumuna verildikten sonra kamu kurumunca atama onayı hazırlanacak ve yerleştirmesi yapılan adayın ataması yapılacaktır. Ataması yapılmasının akabinde kamu kurumunca ilgiliye tebligat yapılacaktır. Bu tebligatın adayın eline ulaşmasının akabinde, aday eğer aynı ildeki bir yere atanmış ise ertesi gün, başka bir yerdeki kadroya atanmış ise 15 gün içinde göreve başlaması gerekmektedir. Göreve başlamayan aday çekilmiş sayılacaktır.

 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-2012/2) sonuçları açıklandı. 
Ortaokul, lisans ve yüksek lisans düzeyinde KPSS'ye 1 milyon 406 bin adayın tercih 182 memur, boş ve kamu kurum ve kuruluşlarda görev yerleştirme sürecini tamamlamış yok.

Adaylar KPSS-2012/2 yerleştirme sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr ​​ÖSYM'nin'' TC kimlik numaraları ve şifreleri'' öğrenirler.

Kamu kurum ve kuruluşları 7 bin 328 personel ve pozisyon için yerleştirme işlemi yapıldı.

Ortaokul, lisans ve yüksek lisans düzeyinde, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), bu adayların, personel ve http://www.osym.gov.tr ​​kamu kurum ve kuruluşlarının pozisyonları yerleşim sonuçlarını yayınladı.
ÖSYM Başkanı Ali Demir, tercih KPSS sonuçları canlı açıkladı.Sınav demir adayı, kamu atanan yedi bin kişinin içine 400 bin Yaklaşık 1 milyon kayıtları, dedi. Bir televizyon kanalı demir ÖSYM'deki en son gelişmeleri değerlendirir programına katıldı, sabırsızlıkla bekleyen yüz binlerce yerleştirme sonuçlarını açıkladı. KPSS'ye dün tamamlanan tercih 1 milyon 400 bin aday alımı.

Lisans düzeyinde KPSS'ye Temmuz 7-8 Tutulan katılan adayların sonuçlarını açıkladı.Sınavda iki soru iptal edildi. Genel Bilgi testi, Siirt birinci, Bingöl işaret edilmesi ikinci.

2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Sınav değerlendirme süreci tamamlanmıştır ÖSYM tarafından elde edilen bilgilere göre.

'''' Http :/ / sonuc.osym.gov.tr ​​ÖSYM sınav sonuçlarını internet ulaşılabilir.

Aşağıdaki internet Adaylar sınav sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleri öğrenir. Test sonucu basılmayacak adaylara gönderilen olmayacaktır.


YORUMLAR