KPSS 2012/2 Tercihleri Sona Erdi, sonuçlar ne zaman açıklanacak

19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılan KPSS 2012/2 Tercih süresi az önce sona erdi. Tüm adaylara bundan sonra ki süreçte başarılar diliyoruz...

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için başlatılan tercih alma süresinin uzatılmayacağını açıkladı. Tercihlerini son güne bırakan bazı adaylar ise sistemin yavaş işlemesinden ya da girememekten şikayetçi.

ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, 19 Kasım’da başlayan KPSS tercih süresinin bugün sona ereceği hatırlatıldı. Tercih gönderme süresinin uzatılmayacağı belirtildi. Açıklamada, “Adayların, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla göndereceklerse süresi içinde bir Başvuru Merkezine gitmeleri; tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak yapacaklar ise ‘Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir.’ uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan Tercih Listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekmektedir.” denildi.

Tercih işlemlerini tamamlayan tüm adayların tercih bilgilerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih süresi içinde kontrol etmeleri ve yerleştirme işleminin diğer aşamalarında gerekebileceğinden yazıcıdan tercih kayıt bilgilerinin bir dökümünü alarak saklamaları istendi.

Öte yandan, tercihlerini son güne bırakan bazı adaylar, sisteme giriş yapamamaktan ya da sistemin çok ağır işlediğinden şikayet ediyor.


YORUMLAR