Köprüde kaza oldu, trafik durdu

Boğaziçi köprüsünde buzlanma nedeniyle 13 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi.

GazeteA24.com » televizyon » Köprüde kaza oldu, trafik durdu

Kazanın ardından köprü saat 06.00 sıralarında trafiğe kapatıldı. Araç kaldırma ve tuzlama çalışmasının ardından köprü 1 saat sonra yeniden trafiğe açıldı.

 

Olay yerine ulaşan ekiplerin araçları kurtarma ve tuzlama çalışmaları sonuç verdi ve köprü kademeli olarak trafiğe açıldı.

İstanbulluların yavaş yavaş yollara düştüğü saatlerde meydana gelen kaza sonrası, ekiplerin kısa sürede köprü ulaşımını yeniden sağlaması, olası bir kaosu engelledi.

BİR SAAT SONRA AÇILDI
Boğaziçi Köprüsü Ankara istikametinde buzlanma nedeniyle saat 06.00 civarında çok sayıda aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi. Köprü buzlanma nedeniyle çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Kazada nedeniyle bazı vatandaş yaralandı. Yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Kaza yapan araçları kurtarma çalışmaları devam ederken belediye ekipleri tuzlama çalışmasına başladı. Köprü girişlerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Araç kurtarma ve tuzlama çalışmalarının ardından trafik saat 07.00 civarında kontrollü olarak verilmeye başlandı. Ancak sabah saatleri olması nedeniyle Anadolu'ndan Avrupa'ya geçiş istikametinde trafik yoğun seyrediyor.


YORUMLAR