Kenan Işık yoğun bakımda! Kenan Işık'ın son durumu nasıl? Kenan Işık beyin kanaması mı geçirdi? Kenan Işık'ın sağlık durumu

Tiyatro duayeni Kenan Işık, bugün düşme sonucu beyin kanaması geçirdi. Amerikan Hastanesine kaldırılan Kenan Işık hemen ameliyata alındı. Kenan Işık kimdir?

Tüm Türkiye'nin oyunlarını ve yarışma programlarını severek beğenerek izlediği usta tiyatrocu Kenan Işık, yoğun bakıma kaldırıldı. Türkiye'nin gündemini twitter kapatması meşgul ederken, yeni gelen bu haber herkesi bir anda şok etti. Sosyal medyada duayen oyuncunun sevenleri, onun için dua istedi. Evde spor yaparken düşen ve bunun sonucunda beyin kanası geçirdiği öğrenilen Kenan Işık'ın son durumu hakkında hastaneden hiç bir açıklama gelmezken, sevenleri usta oyuncunun durumunu merak içerisinde bekliyor. Twitter üzerinden açıklama yayınlayan muhabir Fırat Günayer, Kenan ışık'ın ameliyata alındığını bildirdi.  

Twitter'da sanatçının sevenleri ise geçmiş olsun mesajları yayınladı. 

işte o mesajlar

İbrahim BÜYÜKAK ‏@ibrahimbuyukak 17 dk.

Kenan Işık'a acil şifalar diliyorum...

Metin Arolat ‏@MetinAROLAT 21 dk.
Kenan Işık Beyin kanaması geçirmiş..dualarınızı eksik etmeyin..:(

Can Çetindal ‏@cancetindal 1 sa.
Kenan Işık'a acil şifalar.. inşallah durumu iyidir.

KENAN IŞIK KİMDİR?

1947 yılında Yeşilyurt, Malatya'da doğdu. Devlet Demiryollarından emekli bir memur çocuğu. Ailesinde sanatla uğraşan kimse olmamasına rağmen ilkokulda müsamerelerden başlayarak hep tiyatro ile ilgili oldu.

 

kenan ışık,yoğun bakım,son durumu,kenan ışık sağlık durumu

Şiirler okudu, piyeslerde başrolü aldı. Ortaokuldayken Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başladı. Ankara'da liseyi okurken ise Meydan Sahnesi'ne girdi. 17 yaşında profesyonel tiyatrocu olan Işık, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu. Onlarca oyun yazdı, sahneye koydu. Oyuncu, yazar yönetmen ve seslendirme sanatçısı olarak 30'un üzerinde ödül aldı. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. Eski adıyla Kim Beş Yüz Milyar İster? olan Kim Beş Yüz Bin İster? yarışma programının sunucusu olarak daha geniş kitle tarafından tanındı.

GÖREV ALDIĞI TİYATRO OYUNLARINDAN BAZILARI

Huzur (Yön.)
Aşk Hastası (Yön.)
Sihirli Flüt

 


YORUMLAR