Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı canlı İZLE

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında partililere sesleniyor... Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında ne konuştu izle.

Acaba Recep Tayyip Erdoğan kendisine nasıl bakacak? Bir başka ülkenin iç işine müdahale etmek ne demektir. Hak ve Özgürlükler partisi. Bir siyasal parti. O partinin verdiği mücadeleyi destekliyoruz.

CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYIN

Dün önce Hatay'a sonra reyhanlıya gittim. Hatay bizim ülkemizde çok ayrı bir yeri olan ilimiz. Alevisi, Sunnisi, Musevisi, Hristiyanı onlarca yıldır barış içinde yaşıyorlar. Kimsenin burnu kanamadı, ne inancından ne düşüncesinden ötürü. Herkes barış içinde yaşadı.

Anadolu'nun ilk camiisi oradadır. Hriztiyanların en eski kiliselerinden biri oradadır. Oradan Reyhanlı'ya gittim. Patlatılan bombalardan sonra kenti görmek hoş bir şey değil. Sanki onlarca tonluk bomba yağdırılmış. İnsanlar 'Ne oldu, neden oldu?' diye soruyor. Hükümet yalan söylüyor diyorlar. Çünkü biz işin içindeyiz diyolar.

 Manisa'da dolu felaketi yaşandı. Çiftçilerimiz mağdur. Üzümü bırakın yaprak dahi kalmadı. Çekirdeksiz üzüm üretimi ve ihracatında Manisa ciddi manada zorda.

 

Bir diğer konu ise THY'deki grev. Türk Hava Yolları'nın iyği çalışması için işçileri her türlü çabayı gösteriyor. Şimdi yönetim geri adım atmıyor. 305 çalışanın işine son verildi bunları işe alın'dan başka bir talep yok. Zam istemiyoruz diyorlar, 305 çalışana sahip çıkmak istiyorlar.

Geçtiğimiz hafta komşumuzda seçim vardı. İktidarın bütün baskılarına rağmen Hak ve Özgürlükler partisi kazandı. Acaba Recep tayyip Erdoğan ne yapacak.

Bulgaristan'da halkının özgürlük mücadelesini vererek kazanan partinin yöneticileri destekliyor ve tebrik ediyoruz.

THY'de uyşmazlık yaşanıyor. İşçiler çalışıyor, en üstten en alt kademeye kadar üstlerine düşeni yerine getiriyorlar. Yönetim anlaşmak istemiyor. Çalışanlar zam istemiyor. maaşımızı artırın demiyor. 305 kişiyi işten çıkardınız onları geri alın, helal ekmek kazanmalarına mani olmayın diyorlar.

Milletvekilleri arkadaşlarımızı gönderdik ve dediler ki yargı kararı çıksın söz yargı kararını uygulayacaz dediler ama şimdi sözlerini tutmuyorlar.

Dün önce Hatay sonra Reyhanlı'ya gittim. Hristiyan, alevi sünni her biri barış içinde Hatay'ta yaşamakta. Eğer bu yaşam için dünyada örnek gösterilecek yer varsa Hatay'ı örnek gösterebilirsiniz. Barış'ın huzurun adresi Hatay'dır.

Anadolu'nun ilk camisi ordadır, habib-i Naccar camisi. Anadolu'nun ilk kilisesi ordadır

Huzur var o topraklarda.

Reyhanlı'ya gittik. Herkes neden ve niçin oldu diye soruyor. Sonra bir soru daha soruyorlar. Bunun hesabını kim verecek.

Vatandaşla konuştuğumda gördüm ki burnundan soluyor. Hükümetin Reyhanlı halkına doğru bilgi verdiğine inanmıyor. Biz buradayız ama verilen bilgiler doğru değil diyorlar.

Bakanların ayrı telden bilgi vermelerine kızgınlar. Getirilen yasağa tepkililer.


YORUMLAR