İstanbulda okullar tatil mi, Bursa'da okullar tatil mi, okullar tatil olan iller, Afyonda okullar tatil mi, Kütahyada okullar tatil mi, okullar ne zaman kapanacak, son dakika haberleri, valilik

yarın okullar tatil mi, istanbulda cuma günü okul var mı, 11 ocak cuma istanbulda okullar tatil mi, 11 ocakta Hangi illerde okullar tatil edildi, yarın okulların kar tatili olduğu iller 10 Ocak 2013

11 Ocak 2013 Okullar Tatil mi? Hangi İllerde Yarın Okullar Tatil Edildi

Günlerdir ülkemizde etkisini sürdüren kar yağışı tüm yurtta hayatı adeta felç etti. Yağan yoğun kar yağışı ile birlikte okullar teker teker tatil edilmeye başlandı. 11 Ocak 2013 Cuma günü okullar tatil olacak mı...

İstanbul Ankara ve Bursa'da bugün etkisi yitirmeyen soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle bugün okullara kar tatili arası verilmişti. peki okullar yarın tatil edilecekmi? 10 ocakta şu an için bazı illerde kar yağışı tatili haberi geldi.

Kar yağışı tatili olan iller aşağıdadır.
Van'da tatil edildi

Hakkari'de okullar 2 gün kar tatili edildi

Elazığ'da tatil 1 gün dah uzatıldı yarında tatil

Bitlis'te iki Gün daha tatil olacak.

 

Zorlu kış şartları ve kar yağışı yurt genelinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken okullar da kar tatili oldu . Kar yağışının etkili olduğu bazı illerde okular tatil edilirken, kar yüzünden kapanan yolları ise açma çalışmaları devam ediyor. İşte yoğun kar yağışı nedeni ile okulların tatil edildiği iller.

HAKKARİ'DE OKULLAR PAZARTESİ'YE KADAR TATİL

Hakkari "de kar yağışı nedeniyle okullar pazartesi gününe kadar tatil edildi.
Hakkari'de üç gündür etkili olan kar sebebiyle 135 köy ve 375 mezraya halen ulaşım sağlanamıyor. Akşam saatlerinde toplanan Hakkari İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve köylerdeki okullarda eğitime 14 Ocak Pazartesi gününe kadar ara verilmesine karar verildi.
Karabük'te okullar bir gün tatil edildi

Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.
Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada " Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimizdeki tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 10.01.2013 Perşembe günü 1 (Bir) gün süre ile tatil edilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerde idari izinli sayılacaklardır. Kar yağışının genel hayatı olumsuz etkileyebileceği, ulaşım hizmetlerinde ve trafikte oluşturabileceği muhtemel güçlükler göz önünde bulundurularak vatandaşlarımızın;
- Zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları,
- Trafiğe çıkan araçların mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları,
- Kuraldışı ve trafik seyrini tehlikeye atıcı davranışlardan kaçınmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları,
- Görülebilecek don ve buzlanmaya karşı tedbirli olmaları,
- Resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri önemle hatırlatılır.
Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur." denildi.
Giresun'da okullara kar tatili

Giresun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın bazı ilçelerde eğitim öğretime ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Dereli ilçesinde 2, Doğankent ve Yağlıdere ilçelerinde de tüm okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi. Yine, Giresun Merkez, Görele, Espiye, Bulancak, Piraziz, Çanakçı ve Tirebolu ilçelerinde de tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için okullar bir gün süreyle tatil edildi
Trabzon'da eğitime kar engeli

Trabzon'un bazı ilçe, belde ve köylerindeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada, merkez ilçeye bağlı Akyazı, Çamoba, Çimenli ve Yalıncak ilk ve ortaokulları dışındaki tüm belde ve köylerdeki okullar ile Şalpazarı ilçesinin tamamı, Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu, Oylum, Küçükdere ve Çehreli Aksu beldelerinde bulunan ilk ve orta okullarının, kar yağışı nedeniyle 10 Ocak Perşembe günü tatil edildiği bildirildi.
Samsun'da Kar Tatili;

Samsun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle iki ilçede okullar perşembe ve cuma tatil edildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde yağan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitim- öğretime pazartesi gününe kadar ara verildiği bildirildi.
Niğde"de Okullara Kar Tatili

Niğde"de olumsuz hava koşulları nedeniyle Niğde merkez, merkeze bağlı köy-kasabalar ile Altunhisar, Bor, Çiftlik, Çamardı ve Ulukışla ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.
Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci yaptığı yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, Niğde merkez, Niğde merkeze bağlı köy-kasabalar, Altunhisar, Bor, Çiftlik, Çamardı ve Ulukışla Çamardı"da ilk ve orta dereceli okulları 10 Ocak 2013 Perşembe bir gün süreyle tatil edilmiştir” dedi.
Elazığ'da kar tatili 1 gün daha uzatıldı

Elazığ"da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Arıcak, Ağın ve Keban hariç, merkez ve diğer ilçelerde bulunan ilk ve orta dereceli okullar 10 Ocak Perşembe günü için bir gün daha tatil edildi.
İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda 10 Ocak 2013 Perşembe günü merkez ve 7 ilçede bulunan ilk ve orta dereceli okulların kar tatilleri bir gün daha uzatıldı.
Ayrıca yine 10 Ocak 2013 Perşembe günü merkez ve 7 ilçede hamile ve engelli memurların bir gün süreyle idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bingöl'de Kar Tatili Uzadı
Cumartesi gününden itibaren etkili olan kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle pazartesi gününden itibaren eğitime ara verildi.
Bingöl Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle 3 güne çıkardığı tatili bu gün aldığı kararla 4 güne çıkardı. Bingöl Valiliğinden yapılan bugünkü duyuruda okulların Perşembe günü de tatil edildiği duyuruldu.
Konu hakkında Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimizde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Valiliğimiz tarafından İlimiz Merkez ve İlçelerdeki İlköğretim kurumları ile Ortaöğretim kurumlarında taşımalı eğitim kapsamındaki tüm öğrenciler için, 10.01.2013 tarihinden itibaren 1 (Bir) gün süre ile tatil edilmiştir" ifadelerine yer verildi.
Bolu'da okullara 10 Ocak'ta kar tatili
Bolu'da etkisini artıran kar yağışı nedeniyle iki ilçe hariç tüm il genelinde okullar 10 Ocak'ta tatil edildi.
Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen, zaman zaman etkili olan kar yağışının halen kesintilerle devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 10 Ocak Perşembe günü Kıbrısçık ve Seben ilçeleri hariç il genelindeki tüm anaokulu, ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür." denildi.
Valilik ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel, hamileler ile sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmiş kronik hastalığı olan personelin de 10-11 Ocak tarihlerinde idari izinli sayılacaklarını duyurdu.

Düzce Üniversitesi'nde Eğitime Kar Tatili
Düzce Üniversitesi resmi internet sitesinden 10 Ocak günü kar yağışı nedeniyle eğiteme ara verildiği bildirildi.

Düzce Üniversitesi sitesinden yaptığı açıklamada “Devam eden hava muhalefeti nedeniyle Üniversitemizde Eğitime ve Sınavlara 10 Ocak 2013 Perşembe günü de ara verilmiştir” denildi.

Karaman"ın 4 İlçesinde Okullara Kar Tatili
Karaman"ın 4 ilçesinde okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Karaman Valiliği"nden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz merkez ve belediyesi sınırları içerisindeki okullar hariç köy ilköğretim ve ortaöğretim okulları ile Ayrancı, Başyayla, Kazımkarabekir ve Sarıveliler ilçelerinde merkez ve merkeze bağlı tüm ilköğretim ve ortaöğretim okulları 10 Ocak 2013 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir" denildi. 


YORUMLAR