İstanbul'a kar ne zaman gelecek? İstanbul'da okullar tatil edilecek mi?

İstanbul'da okullar tatil edildi mi? Ankara'da okullar tatil edildi mi? İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Zonguldak kar tatili, Artvin kar tatili, Bolu kar tatili

Yurt genelinde 2 bin 269 köyün yolu ulaşıma kapandı. Doğu Anadolu'da önceki gece en düşük sıcaklıklar, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 24, Kars'ta 19, Erzurum'da 15, Ardahan'da 11, Erzincan'da 7 derece olarak ölçüldü. Ankara İstanbul Kar Tatili var mı, Okullar tatil mi son durum, son dakika haberlerini bu sayfadan duyuracağız.

 
İstanbul'a kar ne zaman gelecek?
Salı gününden itibaren İstanbul'da kar yağışı bekleniyor. Salı günü yağmur şeklinde başlayacak yağışlar yerini kara bırakacak. Kar yağışının çarşamba günü de sürmesi tahmin ediliyor. Perşembe ve cuma günleri ise karla karışık yağmur bekleniyor. İstanbul'da okullar tatil edilecek mi?
 
Ankara'da okullar tatil mi?
Henüz Ankara'da okul tatili ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ankara'da okullar tatil edildiğinde gazetea24.com adresinden öğrenebilirsiniz. 
 
Zonguldak'ta eğitime kar engeli
Zonguldak'ta 10 Aralık Salı günü okullara tatil Zonguldak Valiliği açıklama yaptı ve yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 10 Aralık 2013 salı günü okullar ve kamu kurumları tatil edildi. 
 
 
Bolu'da okullar bugün de tatil
Bolu'da 2 günden bu yana aralıksız devam eden kar yağışı sonrasında Bolu kent merkezi ve 4 ilçede eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca, il genelinde hamile ve engelli memurlara 3 gün izin verildi. Bolu Valisi İbrahim Özçimen kararı Twitter hesabından kamuoyu ile paylaştı. Özçimen, "Merkez, Gerede, Dörtdivan, Yeniçağa ve Mengen ilçelerinde ilk, orta ve liselerde yarın tatil. Diğer ilçeler eğitime devam edecek. İyi geceler" ifadelerini kullandı. Özçimen ayrıca, il genelinde engelli ve hamile memurlara 3 gün idari izin verildiğini sözlerine ekledi. 
 
Artvin'de okullar tatil edildi
Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının dün akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak devam ettiği belirtilerek, “Yoğun kar yağışı dolayısıyla valiliğimizce il merkezi ile Hopa, Murgul ve Borçka ilçelerimizdeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumları 10 Aralık Salı günü bir gün süreyle tatil edilmiştir” denildi.

YORUMLAR