İntikam son bölüm izle - İNTİKAM 32 Kasım Tek parça 720p seyret

intikam 32.Bölüm 720p hd izle, intikam 32.Bölüm izle, intikam 32.Bölüm izle 21 Kasım 2013, intikam 32.Bölüm tek parça izle, intikam son bölüm izle seyret tek parça.

Şahika ve Haldun yeniden güçlenmek için imaj çalışmalarına girişiyorlar ancak, Yağmur’un planıyla başları daha büyük derde giriyor. Ve Yağmur, intikam amacına giden yolda en büyük adımı atıyor.

Ali, Şahika’nın Yağmur’a yaptığı işbirliği teklifi yüzünden gergindir. Emre ile yeniden yakınlaşmaya Yağmur’un da niyeti yoktur ancak, babasının davasına bakan hakimin, Arsoylar’a misafir olması bütün dengeleri değiştirir. Yağmur, Hakim Hikmet Korcan’ın davada önemli delilleri sakladığını ispat edebilirse, babasının masumiyetini kanıtlayabilecektir. Bunun için yaptığı plan ise, onu tehlikeli bir çizgiye çeker.

Tahsin tarafından tehdit edilen ve bunun arkasında Emre’nin olduğunu bilmeyen Rüzgar, Yolcu’yu kaybetmemeye kararlıdır. Diğer yandan Derin’i ise güzel bir sürpriz beklemektedir.

Emre’nin Aslı ile olan ilişkisine dair aldığı karar, Aslı’nın okları Yağmur’a çevirmesine sebep olur.

Diğer yandan Hakan, Dicle’nin babasıyla tanışıp evliliğe dair ilk adımı atar.

Şahika ve Haldun yeniden güçlenmek için imaj çalışmalarına girişirler ancak, Yağmur’un planıyla başları daha büyük derde girer. Artık Yağmur intikam amacına giden yolda en büyük adımı atmıştır.

İntikam fragman izle, İntikam son bölüm fragmanı izle, İntikam 32.bölüm  izle, İntikam yeni bölüm izle, İntikam 32.bölüm izle, İntikam 21 kasım  izle İntikam bu akşam bomba gibi bir bölümle ekranlara geliyor. İntikam 32.bölüm izlemek için tıklayınız. İntikam Son bölüm izlemek için tıklayınız. İntikam 32.bölüm'de neler yaşanacak. İntikam dizisi 32.bölümü canlı olarak izlemek için tıklayınız. 

İNTİKAM 31.BÖLÜM'DE NELER YAŞANDI?

Kanal D'nin sevilen dizisi İntikam bu akşam 31.bölümle ekranlara geliyor. İntikam dizisinin yeni bölümünde Seçkin'in basına dağıttığı görüntüler büyük yankı uyandırır. Görüntüleri izleyen Cemre ve Emre büyük şok yaşarken Haldun ve Şahika birbirini suçlar. 

Yağmur Ali'yi yanına alıyor

Patlayan silahın önüne geçerek vurulan Ali geçtiğimiz bölümde hastaneye kaldırılmıştı. Bu hafta hastaneden çıkacak olan Ali'yi Yağmur yalnız bırakmak istemediği için evine alır. Yağmur ile Ali'nin arasında neler yaşanacak? 

Yolcu Bar açılıyor

Yolcu Bar'ın açılış hazırlıkları sonunda tamamlandı. Rüzgar'ın yeniden dizayn ettiği Yolcu Bar bu akşam yayınlanacak olan bölümde açılıyor. Ancak barın açılışında şaşırtıcı bir durum yaşanıyor. Yolcu Bar'ın açılışında Tahsin'in başka planları vardır. Tahsin'i araştıran Hakan'ın,Rüzgara getirdiği bilgiler barın açılışında oldukça endişe yaratır. Yolcu Bar'ın açılışında Derin ve Yağmur'un yokluğu Rüzgar'ı meraklandırır. Cemre son yaşanan olaylardan sonra evde kalmak istemediği için Barış'la beraber barda kalır. 

Emre şirket yönetiminden vazgeçecek mi?

Yönetim Kurulu Toplantısı’na giden Şahika, Emre’yi uyarır. Şirketin başına geçerek hayatını büyük tehlikeye atacağını söyleyerek, bu kararından vazgeçmesi için yalvarır. Emre bir şart ile bunu kabul eder. Eğer tehlikenin ne olduğunu açıklarlarsa CEO’luktan vazgeçecektir.

Yağmur ile Ali arasında sürpriz yakınlaşma

Yağmur, Ali’yi konuşmak için eve çağırır. Yağmur, ilk kez duygularını saklamaz ve Ali’ye bir itirafta bulunur. İkili arasında yakınlaşmadan çok daha fazlası yaşanır. Ancak geç vakit gelen bir misafir ikisi içinde sürpriz olur.

3 Ocak 2013'te Kanal D'de yayın hayatına başlayan, ABD dizisi Revenge dizisinin yerli uyarlaması olan dizi, In D House ve Disney Türkiye iş birliğiyle hazırlanmıştır. Dizide babası komşuları tarafından iftiraya uğrayan Yağmur'un intikam hikayesi anlatmaktadır. Hayatta sahip oldukları en değerli şey birbirleri olan, bir baba ve kız ve mutlu olan ailenin babası Adil’in, iftiraya uğramasıyla başlar. Adil’in yöneticiliğini yaptığı bankanın sahibi, kendi bankasını dolandırmış ve suçu Adil’in üzerine yıkmıştır. 

Tüm önyargılı bakışlara ve olumsuz eleştirilere rağmen “İntikam” bu sezonun zehir gibi işlerinden biridir.

Kanal D’nin en başarılı işlerinden… Her bölüm heyecan yüklü… Her sahne olay…

Şu gerçeği kabul etmeliyiz ki, istikrarlı reyting birincisi yılların “Kurtlar Vadisi” varken, “İntikam”a sırf reyting sıralaması üzerinden çakmak doğru değil.

Öncelikle senaryoya bakmak lazım. Senaryo dediysem mantık hatalarına takılıp kalmayalım. Kılı kırk yaran, şaşırtan ve tıkır tıkır işleyen bir dramaturjik yapı var orada.

Rejisi iyi bir dizi. Hatta çekim kalitesi, makyajı, yarattığı ambiyansı ve mekan değerlendirmesi çok iyi. Süper! Dahası muazzam bir set işçiliği olduğu da apaçık ortada.

Gelelim en son bölümdeki kusursuz senaryo zekâsına…

Herkes kana bulanmış gömleğinden dolayı ölen kişinin Emre olduğunu sanırken, Selen’in öldüğü anlaşıldı. Şoke olduk ve inanamadık. Bana kalırsa bu işin sırrı da budur: “şaşırtmak”.

Yağmur başta olmak üzere Selen, Hakan, Barış, Derin ve Şahika yani dizideki her karakterin birilerinin arkasından iş çevirdiğine tanık olduk. Yani her birinde bir numara var. Başarısı da buradan kaynaklanıyor zaten. Keskin çizgilerle karakterler iyi veya kötü diye birbirinden ayrılmamış.

Diğer yandadan oyuncular, ışık, efektler olağanüstü… Hikaye çok orijinal değil orası kesin… Ama bir şey var; kaliteli. Bu anlamda dizinin makyaj, köstüm ve sanat yönetmenliği konusundaki başarısı inkar edilemez.

Dizinin “cast” şemasına dönecek olursak, rol paylaşımı da en aşağıdan en yukarıya gayet uyumlu.

Reyting raporlarına gelince, artık İntikam’ın iyi kötü kemikleşmiş bir izleyici kitlesi oluştu. İzlenme raporlarına göre ilk beş içinde inip çıkıyor. Bu sezon için konuşursak İntikam’ın izleyici sıkıntısı yoktur bana göre.

Bundan sonra da senaryo hızlandırılır ve izleyicinin Yağmur’la birlikte almak istediği intikam duygusu doyurulursa, seyirci ile karakterler arasında tam bir özdeşleşme sağlanmış olur.

Yani diğer deyişle aynen bu hafta olduğu gibi cadı kazanını fokur fokur kaynatmaları gerekiyor.

İzleyicinin sabrı tükenmeden hem de bir an evvel kazan kaynamalı ve intikam çanları çalmalı!

Dizilerde dolaylı yoldan reklam

Bir süredir rakiplerinin önüne geçmek isteyen markalar, izleyicinin dikkatini çekmek için dolaylı reklam taktiğini kullanıyor. Bunun en son örneği “Yalan Dünya” dizisinde yaşandı. Evet,“Yalan Dünya”da Emir’in hikayenin akışından bağımsız olarak dişlerini fırçalamaya kalktığı o sahneden bahsediyorum.

yalan_dunya_

Emir durup duruken dişlerinin beyazlığı kontrol ediyor ve mavi renkli x marka diş macunu pat diye hikayenin ortasına düşüyor. Akıl alır gibi değil!

Öte yandan dolaylı reklamın bir başka versiyonuna “ Bir Aşk Hikâyesi”nde rastlıyoruz.

Öyle ki, dünyaca ünlü meşrubat markasının hikayeye göbekten girdiği o malum kola içme sahnesinde, meşrubat resmen gözümüze gözümüze sokuldu.

Sözüm ona esas karakterlerden Tolga ve Korkut Beşiktaş’ta kokoreç yiyor. Bir ellerinde kokoreç diğerinde kola var. İş bununla kalsa iyi.

Kırmızı renkli x marka kolaya özellikle zum yapılıyor.

Zararlı ve asitli bir içeceği göstere göstere içmeleri şöyle dursun. Dizinin konusu bölünüyor. Ve göz göre göre izleyicinin zamanı çalınıyor.

Düpedüz reklamın cılkı çıkarılıyor anlayacağınız. Hâlbuki reklamını yaptıkları ürün ile dizide yaratılan karakterin imajı tamamen birbirine ters. Örtüşmüyor. Dahası sırf reklam uğruna dizilerin ve oyuncuların imajı tehlikeye atılıyor.

 

Diziler neden tutmuyor?

“Tozlu Yollar” 3.5 milyonluk yatırıma rağmen kepenk kapattı. Peki, bir dizi neden tutmaz? Bunun pek çok sebebi olduğu söylenebilir. Fakat en temel sorun yapımcılar ile seyircilerin beklentilerinin örtüşmemesidir bana göre. Yapımcılarla izleyicilerin beklentisi arasında büyük farklar var artık. Bu yüzden yapım şirketleri seyircilerin psikolojisini okuyamaz hale geldi. Niçin eski kafayla gidiliyor hala? Anlamış değilim.

Diziler çoğunlukla konularını hayatın içinden almıyor. Genellikle zorlama ve masa başında uydurulan işler oluyor hep. Oysa buna hiç gerek yok. Çıkın sokağa, herhangi bir kafede oturun, tanımadığınız insanları dinleyin. Rastgele şehiriçi otobüs veya dolmuşa binin. Yollarda yürüyün, alışveriş merkezlerinde gezin. Ama mutlaka insanların konuşmalarını dinleyin. Böyle bir gün geçirirseniz göreceksiniz ki; en az 3-5 bölüm size kendiliğinden gelecektir. Bunları yazmaya zaman bulamayacaksınız. İşte bu yüzden senaristler halkın arasına karışmalı. Ancak böyle gerçekçi öyküler yakalayabilirler. Bunu yapan diziler de yok değil. Birçok dizi böyle başarılı oldu. Ve dramaturjik açıdan bu kaynaklardan besleniyor. Öyle ki bazıları yaşamdaki hikaye ve karakterlerin birebir kopyası neredeyse. Ben bunun en belirgin örneklerini “Yalan Dünya”, “Kuzey Güney”, “Pis Yedili” ve “Arka Sokaklar”da görüyorum. Başarılı olmalarının sırrı da budur işte.

Bugün artık dizi yapımcılığı masraflı bir iş olmuştur. Dizilere devasa harcamalar yapıldığından ve müthiş paralar akıtıldığından senarist, yönetmen ve oyunculara büyük sorumluluk yükleniyor. Haliyle oyuncular yoğun bir baskı ve korku altında. Bu anlamda yapımcılara büyük iş düşüyor. Projeye reyting büyüteciyle değil, izleyici gözüyle bakmaları şart.

YORUMLAR