İbo ve Şivan Perwer Diyarbakır düeti İZLE - 16 KASIM CUAMRTESİ (Canlı Yayın TRT 6 & Kral Tv)

Başbakan Erdoğan, haftasonu Diyarbakır'da İbrahim Tatlıses ile Şivan Perwer'in de düet yapacağı müjdesini vermişti... İbrahim Tatlıses'ten de Twitter'da çarpıcı açıklamalar geldi...

 Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses’in Birlikte Verecekleri Konser 16 Kasım Cumartesi Saat 15:00′ten İtibaren KralTV Ve TRT 6'da Canlı Yayınlanacak.

İbrahim Tatlıses'in düzelttiği Şivan twiti - İbrahim Tatlıses, Diyarbakır'da Şivan Perver ile yapacağı düet için 'Keşke şartlar eşit olsaydı' diye yazdı. Sonra da bunu düzeltti. Başbakan Erdoğan dün parti grubunda duyurdu. İbrahim Tatlıses ile Şivan Perver, cumartesi günü halk düğününde Diyarbakır'da buluşacak. Şivan Perver 37 yıl sonra ilk kez Türkiye'ye bu düet ile dönüş yaparken, gözler İbrahim Tatlıses'e çevrildi. Kazadan sonra ilk kez bir sanatçıyla büyük bir organizasyonda düet yapacak olan Tatlıses, twitter hesabından kaygısını paylaştı.

KEŞKE ŞARTLAR EŞİT OLSAYDI
Tatlıses, Şivan Perver ile yapacağı düeti bir fotoğraf ile duyururken altına "Şivan Perwer, Kürtlerin Pavarotti'sidir. Onunla düet yapmak benim için şereftir. Keşke şartlar eşit olsaydı" diye yazdı. Ünlü sanatçının "Keşke şartlar eşit olsaydı" sözüne takipçileri takıldı. Tatlıses ne demek istediğini izah etmek durumunda kaldı. Kastettiği sağlık durumuydu.

KRAL TV CANLI YAYIN İZLE

TRT 6 CANLI YAYIN İZLE 

Diyarbakır’da Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses birlikte konser verecek. Başbakan Erdoğan haftasonu gerçekleştireceği Diyarbakır ziyareti sırasında 300 çifti evlendireceğini, bu törende Şivan Perwer ile İbrahim Tatlıses’in ilk kez birlikte konser vereceğini açıkladı. Başbakan, Diyarbakır’da Barzani ile görüşecek.İbrahim Tatlıses ve Şivan Perwer Diyarbakır’da konsere çıkıyor. Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi ve Pazar günü Diyarbakır’da olacağını söyledi. Erdoğan’ın konuşmasının bu renkli bölümü şöyle:

Diyarbakır’da cumartesi günü açılışlar yapacağız. Bu açılışlara cumartesi günü Sayın Mesud Barzani de katılacaktır. İstiyoruz ki ülkemizin birlik ve bütünlüğün yönelik mesajlar daha güçlü belirtilsin. Evlilik töreninde İbrahim Tatlıses ve Şıvan Perver ilk kez birlikte türküler söyleyecek, sahne alacak.Diyarbaır’daki ziyaret gerçekleşirse Kürt sanatçı Şivan Perwer 37 yıl sonra Türkiye’ye gelmiş olacak. Daha önce defalarca Türkiye’ye davet edilen ancak olası PKK tepkisi nedeniyle Türkiye’ye gelmeyen Perwer’in Barzani’yi kıramayacağı iddia edilmişti.

 Barzani’yi, Şırnak Vali Vekili Mustafa Akgül, Ak Parti Şırnak Milletvekili M.Emin Dindar, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Demir ve çok sayıda kurum müdürleri karşıladı.

BAŞBAKAN DAHA ÖNCE DE BARZANİ İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ - FOTO GALERİ

Barzani ve Perver, karşılamanın ardından daha sonra karayoluyla Diyarbakır'a doğru hareket etti.

AÇLIK GREVLERİNE DESTEK VERMİŞTİ

Mesut Barzani ile gelecek Şivan Perwer, çözüm süreci öncesinde Türkiye'deki cezaevlerinde başlatılan açlık grevlerine destek vermek için Erbil'de açlık grevine başlamıştı. Şivan Perwer, uzun süredir Kuzey Irak'ta kalıyordu.

ŞİVAN PERWER KİMDİR?

Şivan Perwer, 23 Aralık 1955'te Şanlıurfa'da dünyaya geldi. 17 yaşındayken, aralarında, İbrahim Tatlıses, Seyfeddin Sucu ve İsmail Badilli'nin da bulunduğu, bir okul gecesinde ilk konserini verdi. Gazi Üniversitesi matematik bölümünü kazanan Şivan Perwer, 1975 yılında Ankara Güney Parkı'nda ilk konserini verdi. Şivan Perwer, 1976 yılının Haziran ayında Suriye'ye oradan da Almanya'ya gitti. Almanca öğrenen Şivan Perwer, çıkardığı albümlerle sadece Türkiye'de değil, Suriye, İran ve Irak'taki Kürtler arasında büyük ilgi gördü.

 


YORUMLAR