Hangi illerde okullar tatil edildi? 10 Ocak'ta okul tatil olacak mı? 9 Ocak'ta hangi şehirlerde okullar tatil?

Samsun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Asarcık, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.Yoğun kar yağışının sürdüğü Bingöl merkez ve Karlıova ilçesinde okullardaki tatil uzatıldı.

Malatya:
Malatya'da yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Darende, Pütürge, Doğanyol ilçelerinde okulların tamamı; Arapgir, Yeşilyurt ve Akçadağ'da ise köy okullarında eğitime bir gün ara verildi.

Samsun ve Ordu:
Samsun ve Ordu'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oldu, bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

Samsun'un Salıpazarı İlçesi'nde bütün okulların, Canik İlçesi'nde ise 25 köy okulu ile Ordu'nun Çaybaşı, Çatalpınar, Çamaş, Gölköy, Korgan, Kabadüz, Kabataş ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi. Ordu'nun Akkuş, Mesudiye, Ulubey ve Gürgentepe ilçelerinde ise okullar 2 gün süreyle tatil.

Rize:

Rize'nin yüksek kesimlerinde etkili olan karyağışı nedeniyle Kalkandere ve İyidere ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.  

 

 

Soğuk ve karlı hava yurdun büyük bir bölümünde yaşamı olumsuz etkiledi. Bazı illerde eğitime ara verildi.

Kocaeli:
Kocaeli'de devam eden kar yağışı nedeniyle gece tüm ilçelerinde ulaşımda sıkıntısı yaşanmaya başlandı. Kar yağışın bugün de devam edeceği bilgisinin alınması üzerine Kocaeli Valiliği, kent genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların bugün (8 Ocak) tatil edildiğini bildirdi. Alınan bu kararı Kocaeli Valisi Ercan Topaca ayrıca twitterden de duyurdu.

Kocaeli Üniversitesi'nden ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Zonguldak:
Zonguldak'ta yoğun kar yağışı devam ederken kapanan yollar nedeniyle kent merkezi, beldeleri ve köylerdeki okullarda eğitime bir gün süreyle (8 Ocak Salı günü) ara verildi.

Bursa:
Yoğun kar yağışının devam ettiği Bursa'da Büyükorhan ve Orhaneli ilçelerinin ardından, merkez Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerindeki tüm ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Valilik'ten yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ve hamileler de izinli sayılacak. Valilik, diğer ilçelerdeki durumun kaymakamlıklar tarafından değerlendirileceğini belirtti.

Trabzon:
Trabzon'da kar yağışından dolayı bazı ilçelerde eğitime ara verildi.

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde dünden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle Çaykara, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Of ve Sürmene'de tüm okullarda, Araklı, Maçka, Şalpazarı ve Yomra ilçelerinde ise köy okullarında eğitime bugün (8 Ocak), Düzköy ve Tonya ilçelerindeki okullarda
ise bugün ve yarın (8-9 Ocak) ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, Vakfıkebir ilçesinde ise köylerden taşımalı eğitimin bugün yapılamadığı ifade edildi.

Düzce:
Düzce'de olumsuz hava şartları nedeniyle anaokulu, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Nevşehir:
Nevşehir'in Ürgüp, Kozaklı, Derinkuyu ve Acıgöl ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Niğde:
Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Niğde'de 2 günden bu yana devam eden yoğun kar yağışının etkisini arttırınca il merkezi ile Altunhisar, Bor, Ulukışla, Çiftlik ilçelerinde okullar bugün tatil edildi.

Çamardı İlçesi'nde eğitime devam edileceği bildirilirken olumsuz hava koşullarının ve kar yağışının devam etmesi durumunda tatilin uzatılabileceği belirtildi.

Sivas:
Sivas'ta kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeni kent merkezi ile Akıncılar, Divriği, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal, Suşehri, Şarkışla, Ulaş ve Zara ilçelerinde okullarda eğitime 1 gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Koyulhisar İlçesi'nde ise sadece taşımalı eğitime ara verildi.

Gümüşhane ve Bayburt:
Kar yağışının devam ettiği Bayburt'ta ve Gümüşhane il merkezi ile Torul, Kelkit, Kürtün ve Köse ilçelerindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Şiran ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılmayacak.

Samsun:
Samsun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Asarcık, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.

 

Bingöl:
Yoğun kar yağışının sürdüğü Bingöl merkez ve Karlıova ilçesinde okullardaki tatil uzatıldı. Bingöl Valiliği, kent merkezi ve Karlıova İlçesinde okullardaki eğitime bugün de verildiği açıklandı.

Kar yağışının devam ettiği ve enerji nakil hatlarında arızalar nedeniyle elektrik verilemeyen Pülümür İlçesinde de okullar 3 gün tatil edildi.

Erzincan ve Kars:
Erzincan Üniversitesi, Muş'un Varto İlçesi ile Kars'ta tüm ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullar 2 gün süreyle tatil oldu.

Ağrı:
Ağrı kent merkezi Tutak ve Hamur ilçe merkezleri hariç köylerdeki YİBO'larda 2 gün, Eleşkirt ilçe merkezi ile tüm köy okullarında ise eğitim- öğretime bir gün süre ile ara verildi.

Hakkari:
Hakkari'de önceki gün başlayan kar yağışı etkisini arttırarak devam etti. Kar yağışı nedeniyle bütün köy ve mezra yollarının ulaşıma kapandığı Hakkari'de, ilk ve orta dereceli okulların tatil süresi bir gün daha uzatıldı. Hakkari Vali Yardımcısı Önder Bozkurt, önceki gün başlayan ve etkisini artıran yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle tatil edilen okulların, yağışların devam etmesi nedeniyle bir gün daha il merkezi başta olmak üzere Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde tatil edildiğini açıklandı.


YORUMLAR