Halk Tv canlı yayın izle.. Ankara'da son durum canlı izle.. DHA canlı yayın izle, Taksim Gezi Parkı canlı yayın izle.. Halk TV canlı izle.. Gezi Parkı eylemi devam etti!

Geçtiğimiz hafta cuma günü Gezi Parkı'na yapılan büyük saldırının ardından artan direniş sürüyor. Bugün de "hükümet istifa" sloganlarıyla halk sokağa çıktı.

 Ankara Eryaman'da binden fazla yurttaş toplanmış durumda. Birazdan yürüyüş başlayacak. Halk balkonlardan tencere, araçlarından korna çalarak eyleme destek veriyor.

Ankara Sokullu'da yirmi dakka önce başlayan eyleme katılım 1000'i aştı.

Polis Kuşadası'nda halkın Sağlık Caddesi'ne girmesine "turizm bölgesi" olduğu gerekçesiyle izinvermedi. Halk yürüyüşünü İnönü Bulvarı'ndan devam ettirdi. Yürüyüş sonunda İsmail Cem Meydanı'nda oturma eylemi başladı.

Adana'da on binlerce kişi Atatürk Parkı'na akarken, Akkapı Mahallesi ve Turgut Özal'da da eylemler var.

 Taksim Gezi Parkı eylemleri 8.gününde devam ediyor. Bugün KESK Taksim'e gurup halinde çıkarken. Disk yarın Taksim'e çıkacağını bildirdi.Taksim Platformu Üyeleri yarın saat 11:00'de Başbakanvekili Bülent Arınç ile görüşecek. Bülent Arınç bugün yaptığı açıklamada da ilk eylemleri başlatan arkadaşları da dinleme imkanı bulacağım demişti.

Yarın Türkiye'de iş bırakma eylemi var!

KESK, DİSK, TTB ve TMMOB yarın Türkiye genelinde iş bırakacak. Sendika ve sivil toplum temsilcilerinin İstanbul'da toplanma merkezi Taksim Meydanı olacak.

Hükümetten 4 talepte bulunulacak:

- Taksim Gezi Parkı’nın park olarak kalacağı resmen ilan edilmelidir.

- Halka uygulanan şiddetin sorumluları hesap vermeli ve istifa etmelidir, biber gazı kullanımı yasaklanmalıdır.

- Ülkenin dört bir yanında gözaltına alınan binlerce kişi hakkında hiçbir soruşturma açılmayacağı ilan edilmeli, yaratılan mağduriyetler nedeniyle halktan özür dilenmelidir.

- Taksim başta olmak üzere Türkiye’deki tüm meydanlarda, kamusal alanlarda toplantı ve eylem yasaklarına son verilmelidir.

Gezi Parkı eylemlerinin diğer yüzü

Sırrı Süreyya Önder Cumhurbaşkanıyla görüştü

BDP milletvekilli Sırrı Süreyya Önder, Gezi Parkı protestoları ile ilgili Cumhurbaşkanı Gül ile görüştü. Önder, "Direnişçi arkadaşlara selam ediyorum, kutluyorum. Herkesin kendine dersler çıkaracağı büyüklükte bir olay olmuştur. Bundan sonrası şölene dönüşmelidir" dedi.

Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmesini protesto edenlere karşı polisin müdahalesinin ardından başlayan olaylarla ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşen BDP milletvekilli Sırrı Süreyya Önder, görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la da görüşen Önder görüşmelerle ilgili şunları söyledi:

"Olay bir hukuk ihlaline karşı çıkışla başladı. Demokratik süreçlere katmama ve her türlü itirazı şiddetle bastırma, olayı bu noktalara getirdi.

Nüfusun yüzde 70’i genç olan bir ülkede siz itirazları dinlemez ve onun yerine şiddet uygularsanız ancak itiraz edenlerin çoğalmasına yol açar.

Demokratik süreçler bir türlü devreye girmemişti. Bugün gördüğüm süreçte devlet nezdinde de bu anlayışın oluşmaya başladığını gördüm.

Arınç, zehirli gaz kullanımıyla ilgili idari soruşturmaları başlattıklarını söyledi. Salt polisle değil bu mekanizmada yanlışı olan herkesin soruşturulacağını söyledi.

Buradan direnişçi arkadaşlara selam ediyorum, kutluyorum. Bu ülkedeki basından tutun da herkesin kendine dersler çıkaracağı büyüklükte bir olay olmuştur. Bundan sonrası şölene dönüşmelidir. Bu ülkede önemli bir mihenk taşı noktasıdır."

 

MECLİS TV CANLI YAYIN İZLE
 

HALK TV CANLI YAYINI İÇİN MAVİ PLAY DÜĞMESİNE TIKLAYIN

TAKSİM CANLI İZLE

 

Tıkla CANLI İZLE 

 


YORUMLAR